Sport | Biatlon |
---|---|
Szervező (k) | CIO |
Szerkesztés | 11- én |
Helyek) | Pyeongchang |
Keltezett | 2018. február 11 |
Nemzetek | 26 nemzet |
Résztvevők | 87 sportoló |
Webhely (ek) | Alpensia Biatlon Központ |
Győztes | Arnd peiffer |
---|---|
Második | Michal Krčmář |
Harmadik | Dominik windisch |
Navigáció
A 2018-as téli olimpiai játékok 10 km-es sprint versenyére a következő napon kerül sor 2018. február 11A a Alpensia biatlon és sífutás Center .
Nyolcvanhét sportoló vesz részt ezen a versenyen. A világkupa és a különlegesség általános osztályozásának első kettője , Martin Fourcade és Johannes Thingnes Bø a nagy kedvencek. Mindkettő azonban teljesen kihagyta első lövését, amely lehetővé tette a német Arnd Peiffer számára, hogy megszerezze első olimpiai címét a cseh Michal Krčmář és az olasz Dominik Windisch előtt .
A biatlon versenyeket az Alpensia Biatlon és Sífutó Központban tartják, amely Daegwallyeong-myeonban található . A központ 1995- ben épült, és elsősorban az 1999-es ázsiai téli játékok biatlon és sífutó rendezvényeinek adott otthont . A stadion befogadóképessége 7500, ebből 4500 ülőhely.
A versenyre vasárnap kerül sor 2018. február 11és helyi idő szerint 20: 15-kor kezdődik ( UTC + 9 ).
Keltezett | Teszt | Menetrend | |
---|---|---|---|
2018. február 11 | Sprintel | 20:15 |
Teszt | Arany | Ezüst | Bronz | |||
---|---|---|---|---|---|---|
Sprint részletes eredményeket |
Arnd Peiffer ( Németország ) | 23:38 | Michal Krčmář ( Cseh Köztársaság ) | +4 s 4 | Dominik Windisch ( Olaszország ) | +7 s 7 |
Az alábbi táblázat bemutatja a verseny eredményeit a résztvevők nevével, országukkal, rangsorukkal, a hosszú távon elért időkkel, valamint a hajlamos és álló lövések eredményeivel.
Rang | Bib | Sportoló | Ország | Elmaradt célok | Végső idő | Késleltetés |
---|---|---|---|---|---|---|
22. | Arnd peiffer | Németország | 0 (0 + 0) | 23:38 | ||
36 | Michal Krčmář | Cseh Köztársaság | 0 (0 + 0) | 23:43:02 | +4 s 4 | |
42 | Dominik windisch | Olaszország | 1 (0 + 1) | 23:46 | +7 s 7 | |
4 | 5. | Julian Eberhard | Ausztria | 1 (0 + 1) | 23:47:02 | +8 s 4 |
5. | 30 | Erlend Bjøntegaard | Norvégia | 2 (0 + 2) | 23:56 s 2 | +17 s 4 |
6. | 6. | Benedikt baba | Németország | 1 (0 + 1) | 23:56 4 | + 17 s 6 |
7 | 24. | Simon schempp | Németország | 1 (0 + 1) | 24 perc 00 s 2 | + 21 s 4 |
8. | 54. | Martin Fourcade | Franciaország | 3 (3 + 0) | 24 perc 00 s 9 | + 22 s 1 |
9. | 71. | Serafin Wiestner | svájci | 1 (0 + 1) | 24:02 3 | + 23 s 5 |
10. | 18. | Lukas hofer | Olaszország | 2 (1 + 1) | 24:09:08 | + 31 s 0 |
11. | 32 | Erik Lesser | Németország | 1 (0 + 1) | 24:10 | + 31 s 9 |
12. | 41 | Simon Desthieux | Franciaország | 2 (2 + 0) | 24:11 | + 32 s 3 |
13. | 16. | Tarjei Bø | Norvégia | 2 (2 + 0) | 24:12 | + 33 s 7 |
14 | 40 | Sebastian Samuelsson | Svédország | 2 (2 + 0) | 24:12 6 | +33 s 8 |
15 | 26. | Benjamin weger | svájci | 1 (0 + 1) | 24:15 | + 36 s 7 |
16. | 1 | Timofey Lapshin | Dél-Korea | 1 (0 + 1) | 22:22 6 | + 43 s 8 |
17. | 31 | Tomas Kaukėnas | Litvánia | 1 (0 + 1) | 24:23 | + 44 s 7 |
18. | 10. | Emil Hegle Svendsen | Norvégia | 2 (1 + 1) | 24:23:08 | + 45 s 0 |
19. | 66 | Olli hiidensalo | Finnország | 0 (0 + 0) | 24:26:32 | + 47 s 5 |
20 | 45 | Tero Seppälä | Finnország | 1 (1 + 0) | 24:27:32 | + 48 s 5 |
21 | 11. | Dmytro Pidruchnyy | Ukrajna | 0 (0 + 0) | 24:27:05 | + 48 s 7 |
22. | 57 | Matej kazar | Szlovákia | 1 (0 + 1) | 24:33 | + 54 s 9 |
23. | 13. | Jakov Fak | Szlovénia | 2 (1 + 1) | 24:34 | + 55 s 4 |
24. | 46 | Andrejs Rastorgujevs | Lettország | 3 (1 + 2) | 24:34 | + 55 s 6 |
25 | 50 | Dominik landertinger | Ausztria | 1 (1 + 0) | 24:36:02 | + 57 s 4 |
26. | 9. | Klemen Bauer | Szlovénia | 2 (0 + 2) | 24:36 | + 57 s 6 |
27. | 27. | Antonin Guigonnat | Franciaország | 3 (1 + 2) | 24:37 | + 58 s 7 |
28. | 28. | Simon eder | Ausztria | 2 (2 + 0) | 24:42 | + 1:03:07 |
29. | 12. | Ondřej Moravec | Cseh Köztársaság | 1 (1 + 0) | 24:46 | + 1:07:09 |
30 | 72 | Jesper nelin | Svédország | 3 (1 + 2) | 24:46:08 | + 1 perc 08 s 0 |
31 | 20 | Johannes Thingnes Bø | Norvégia | 4 (3 + 1) | 24:51:05 | + 1 perc 12 s 7 |
32 | 87 | Peppe Femling | Svédország | 2 (1 + 1) | 24:52 | + 1 perc 13 s 4 |
33 | 64. | Lowell Bailey | Egyesült Államok | 1 (0 + 1) | 24:54 4 | + 1 perc 15 s 6 |
34 | 23. | Vlagyimir cepelin | Fehéroroszország | 2 (1 + 1) | 25:04 8 | + 1 perc 26 s 0 |
35 | 80 | Anton smolski | Fehéroroszország | 1 (1 + 0) | 25:05:09 | + 1 perc 27 s 1 |
36 | 15 | Kalev Remetek | Észtország | 2 (2 + 0) | 25:07:02 | + 1 perc 28 s 4 |
37 | 2 | Kraszimir Anev | Bulgária | 2 (1 + 1) | 25:08:08 | + 1 perc 30 s 0 |
38 | 39 | Michael rösch | Belgium | 2 (0 + 2) | 25:09 4 | + 1 perc 30 s 6 |
39 | 25 | Fredrik lindstrom | Svédország | 3 (2 + 1) | 25:14 | + 1 perc 35 s 3 |
40 | 35 | Artem Pryma | Ukrajna | 2 (1 + 1) | 25:14 | + 1 perc 36 s 1 |
41 | 49 | Roland Lessing | Észtország | 2 (1 + 1) | 25:19 | + 1 perc 40 s 9 |
42 | 60 | Szergej Bocharnikov | Fehéroroszország | 2 (1 + 1) | 25:20 9 | + 1 perc 42 s 1 |
43 | 43 | Római yeremin | Kazahsztán | 2 (1 + 1) | 25:21 | + 1 perc 43 s 1 |
44. | 69 | Nathan Smith | Kanada | 1 (1 + 0) | 25:22 | + 1 perc 43 s 5 |
45 | 3 | Tuomas Grönman | Finnország | 1 (0 + 1) | 25:24 | + 1 perc 45 s 5 |
46 | 65 | Szerhij Szemenov | Ukrajna | 1 (0 + 1) | 25:24 | + 1 perc 46 s 1 |
47 | 34 | Tim Burke | Egyesült Államok | 4 (2 + 2) | 25:26:03 | + 1 perc 47 s 5 |
48 | 37 | Quentin Fillon Maillet | Franciaország | 4 (3 + 1) | 25:28 | + 1 perc 49 s 3 |
49 | 61 | Vytautas Strolia | Litvánia | 2 (1 + 1) | 25:32 4 | + 1 perc 53 s 6 |
50 | 70 | Giuseppe Montello | Olaszország | 2 (0 + 2) | 25:35 | + 1 perc 56 s 5 |
51 | 14 | Thomas Bormolini | Olaszország | 2 (1 + 1) | 25:39:03 | + 2 perc 00 s 5 |
52 | 19. | Martin Otčenáš | Szlovákia | 4 (0 + 4) | 25:39:07 | + 2 perc 00 s 9 |
53 | 33 | Miha Dovzan | Szlovénia | 2 (2 + 0) | 25:42 | + 2: 03: 4 |
54. | 56 | Vladimir Iliev | Bulgária | 4 (0 + 4) | 25:42 | + 2:03:09 |
55 | 29. | Florent Claude | Belgium | 3 (1 + 2) | 25:43 | + 2 perc 04 s 9 |
56 | 68 | Anton szinapov | Bulgária | 3 (2 + 1) | 25:47 | + 2:09:01 |
57 | 21 | Anton babikov | Oroszország (OAR) | 4 (3 + 1) | 25:48 | + 2:09:07 |
58 | 85 | Leif Nordgren | Egyesült Államok | 2 (1 + 1) | 25 perc 49 s 0 | + 2 perc 10 s 2 |
59 | 4 | Grzegorz Guzik | Lengyelország | 2 (0 + 2) | 25:52 s 2 | + 2 perc 13 s 4 |
60 | 55 | Cornel Puchianu | Románia | 1 (1 + 0) | 25:52 7 | + 2 perc 13 s 9 |
61 | 48 | Scott Gow | Kanada | 4 (4 + 0) | 25:52 8 | + 2 perc 14 s 0 |
62 | 7 | Christian gow | Kanada | 3 (2 + 1) | 25:53:05 | + 2 perc 14 s 7 |
63 | 47 | Jeremy finello | svájci | 3 (2 + 1) | 25:54 | + 2 perc 15 s 9 |
64. | 8. | Mario dolder | svájci | 5 (3 + 2) | 25:54 8 | + 2 perc 16 s 0 |
65 | 17. | Sean doherty | Egyesült Államok | 4 (4 + 0) | 25:55:02 | + 2 perc 16 s 4 |
66 | 63 | Oskars Muiznieks | Lettország | 2 (1 + 1) | 25:56:03 | + 2 perc 17 s 5 |
67 | 51 | Andrzej Nędza-Kubiniec | Lengyelország | 2 (2 + 0) | 25:59:02 | + 2 perc 20 s 4 |
68 | 58 | Remus Faur | Románia | 1 (0 + 1) | 26:03:03 | + 2 perc 24 s 5 |
69 | 59 | Michal Šlesingr | Cseh Köztársaság | 4 (0 + 4) | 26:06:06 | + 2 perc 27 s 2 |
70 | 76 | Tomáš Hasilla | Szlovákia | 3 (1 + 2) | 26:10 | + 2 perc 31 s 6 |
71. | 52 | Raman yaliotnau | Fehéroroszország | 6 (2 + 4) | 26:12 6 | + 2 perc 33 s 8 |
72 | 62 | Mitja Drinovec | Szlovénia | 3 (1 + 2) | 26:13 | + 2 perc 34 s 9 |
73. | 86 | Adam vaclavik | Cseh Köztársaság | 4 (2 + 2) | 26:15 4 | + 2 perc 36 s 6 |
74. | 81. | Simon bartko | Szlovákia | 5 (2 + 3) | 26:18 | + 2 perc 39 s 6 |
75 | 74. | Rene zahkna | Észtország | 3 (1 + 2) | 26:19 | + 2 perc 41 s 1 |
76 | 84. | Kauri Kõiv | Észtország | 3 (2 + 1) | 26:23:23 | + 2 perc 44 s 5 |
77 | 67 | Tobias Eberhard | Ausztria | 5 (4 + 1) | 26: 24: 3 | + 2 perc 45 s 5 |
78 | 78 | Vlagyimir Semakov | Ukrajna | 3 (1 + 2) | 26:31 | + 2 perc 52 s 9 |
79 | 73. | Vladislav Vitenko | Kazahsztán | 4 (2 + 2) | 26:32 | + 2 perc 53 s 9 |
80 | 77 | Vassiliy podkorytov | Kazahsztán | 1 (1 + 0) | 26:34 | + 2 perc 55 s 9 |
81. | 82 | Dimitar Gerdzhikov | Bulgária | 4 (2 + 2) | 26:47 | + 3:09:01 |
82 | 83. | Brendan Green | Kanada | 3 (0 + 3) | 26 perc 48 s 0 | + 3:09:02 |
83. | 44. | Matvey Eliseev | Oroszország (OAR) | 5 (3 + 2) | 26:59 3 | + 3 perc 20 s 5 |
84. | 53 | Mikito Tachizaki | Japán | 3 (0 + 3) | 27:27:01 | + 3 perc 48 s 3 |
85 | 38 | Maxim Braun | Kazahsztán | 4 (3 + 1) | 27:46 | + 4:07:09 |
86 | 75 | Gheorghe Pop | Románia | 5 (2 + 3) | 28: 04: 4 | + 4 perc 25 s 6 |
87 | 79 | Marius Ungureanu | Románia | 4 (2 + 2) | 28:59 s 1 | + 5 perc 20 s 3 |