2011 - 2014 BK Häcken 105 (10)
2015 - Örgryte IS 013. cikk 0(0) bekezdés
1 Hivatalos országos és nemzetközi versenyek.
Utolsó frissítés: 2015. július 15

Björn Anklev egy svéd labdarúgó játékos született április 13-, 1979-es . Sokoldalúan Anklev játszhat védekezésben, középen vagy támadásban, bár ez utóbbi lehetőség egyre ritkább. Ő jelenleg szerződés alapján a klub Svédország a Örgryte .

Életrajz

A kezdetek

Anklev karrierjét az IK Tun kis klubjában kezdte, néhány kilométerre Nyköpingtől . 10 éves kora körül költözött és csatlakozott a Vrena IF klubhoz, majd 1994- ben felvette a kapcsolatot a város legnépszerűbb klubja, a Nyköping BIS . Ott a fiatal csapatban játszott leggyakrabban, egészen 17 éves koráig, amikor csatlakozott az első csapathoz, amely az 5. divízióban játszott. 1998/1999-ben elment katonai szolgálatára, majd visszatért Nyköping BIS-be . Először a középpályán vagy a fiatalok támadásában helyezkedett el, és azon kapja magát, hogy egy vagy két szezont jobb védővel játszik az As-ban, mert nincs senki, aki elfoglalja ezt a pozíciót. A 2002 , míg a csapat játszott karbantartása, a vezetők igyekeztek felvenni a csatár. Kapusa akkor emlékszik rá, hogy csatár volt, és felajánlja, hogy az élmezőnybe helyezi. 2002 őszén 8 gólt szerzett, és megengedte klubjának, hogy Div-ben maradjon. 5. A következő szezonban a liga legjobb góllövője lett, a szezon során 28 gólt szerzett. Előadása nagyobb klubok figyelmét vonzza. 2003 őszén Janne Andersson , a Halmstad akkori edzője vette fel a kapcsolatot , aki felajánlotta, hogy kipróbálja a klubbal. Két meccs után az Örgryte IS és a Malmö FF tartalékai ellen hivatalosan is bejelentkezett a Halmstadba . Ezután a klub edzőt vált, de Janne Andersson átveszi Jonas Thern helyét . Utóbbi pedig teljes mértékben bízik Anklevben abban, hogy megnyerje a HBK-t .

Halmstads BK

Ő játszotta első meccsét színeiben HBK on 2004. május 9, Otthon ellen Landskrona BoIS cseréje Sharbel Touma a 61 th  perces a mérkőzés. E találkozó alkalmával megszerezte első gólját is a Halmstad színeiben (5-3-as végső győzelem). A klubban töltött első évében a Halmstads BK remek szezont futott, és a bajnokság utolsó napján elvesztette a bajnoki címet azzal, hogy hazai döntetlent ért el a bajnokság harmadik helyezettje, az IFK Göteborg ellen . Abban a szezonban Anklev 17 meccset játszott (birtokosként 7-et), amelyek többsége a jobb középpályás pozíciójában volt.

A következő szezonban lemaradt, hogy jobb védő legyen, és a klubnak többször is el kell érnie a játék ezen szektorát. 23 mérkőzésen vesz részt, ebből 9 birtokosként 1 gólt szerez (harmadik és utolsó ebben a mezben). ) az utolsó előtti napon az alkalomból egy könnyű győzelem ellen Assyriska FF (5-0, Anklev pontszámok az 3-0 gólt, a 39 th  perc).

A 2006 , Björn nem fogja lejátszani a mérkőzést elszakadása következtében a cruciate szalagok szerződött, még mielőtt a szezon kezdete. Ez a sérülés rontotta annak a játékosnak a 2007 - es idényét is, aki abban az évben csak 19 mérkőzést játszott, mindezt csereként. A kezdő pozíció visszaszerzésére vágyva kihasználta szerződésének lejártát, és otthagyta Halmstadot , hogy ingyen csatlakozzon az Örgryte IS- hez , két évszakos szerződéssel alacsonyabb szinten .

Örgryte IS

Az Örgryte IS -n azonnal a csapat egyik vezetőjének tartották, és első szezonjában a 30 bajnokságból 29-et játszott, és mindegyikük elindult. 11 gólt is szerez (a klub gólkirálya), és a szezon végén megszerzett Superettan bajnoki cím egyik nagyszerű építésze .

A 2009-es szezonban kevésbé volt sikeres (1 gól), de még mindig annyit játszott (26 mérkőzés). Klubjának azonban nem sikerült maradnia Allsvenskanban , csakúgy, mint Hammarby IF, akit néhány szezonnal korábban bajnoknak koronáztak.

Az 2010 -ben lett kapitány Örgryte és kiterjesztette a szerződése még két szezont. Szerzője egy jó szezon személyes alapon (7 gól és 3 gólpassz 28 játékok), ez mégis sikerül, nem megy a klub rendezni a szomorú 9 -én  folt, egy ponttal mögötte Hammarby IF ( 8 e ), a másik kiesett az előző évadból.