Díjak
Győztes AS Saint-Etienne
Döntős FC Girondins de Bordeaux

Navigáció

A 1968 Bajnokok Challenge a tizenkettedik kiadás a Bajnokok Challenge , egy esemény, hogy a gödrök a francia bajnok ellen döntős a Coupe de France során ebben a kiadásban. Vitatott 1968. augusztus 17A Richter-stadion a Montpellier , Franciaország az előtte 5917 néző, a mérkőzést nyert meg AS Saint-Étienne ellen Girondins de Bordeaux egy tucat 5-3 (2-2 a félidőben). A találkozó játékvezetője Mr. Guy Carite .

Résztvevők

A találkozó ellenzi az AS Saint-Étienne-t az FC Girondins de Bordeaux-val . A STEPHANOIS jogosult a kettős Cup - Championship 1968 és a Bordelais bejutott a Bajnokok Challenge köszönhetően helyük döntős a Coupe de France.

Találkozik

André Fefeu megnyitja az állás 1-0 a STEPHANOIS a 14 th  perc játék és Didier Couécou egyenlített öt perccel később. Saint-Etienne mutatja az előnye a 34 th  perc volt Fefeu majd Couécou hiszen regisztrált a második cél a 37 th  percben. A második félidőben Hervé Revelli tizenhet perc alatt mesterhármast ért el, és az állás 5-2-re csökkent a Stéphanois számára. Hervé Othily a rés 5-3 a 87 th  perces.

Meccslap

1968. augusztus 17 AS Saint-Etienne 5 - 3 FC Girondins de Bordeaux Richter Stadion , Montpellier
Fefeu A gól 14 perc elteltével gólt szerzett14 e A gól 34 perc elteltével gólt szerzett 34 e
Revelli A gól 68 perc után gólt szerzett68 e A gól 70 perc után gólt szerzett 70 e A gól 85 perc után gólt szerzett 85 e
( 2 - 2 ) A gól 19 perc után gólt szerzett19 -én A gól 37 perc elteltével gólt szerzett 37 -én Couécou
A gól 87 perc elteltével szerzett gólt87 th Othily
Nézők: 5 917
Választottbíróság: Guy Carite
Kit bal kar asse saint etienne 76.png Kit body asse 70's.png Kit jobb kar asse saint etienne 76.png Kit shorts.png Kit zokni.png Szent Etienne Kit bal kar.png Body kit Vonwhite.png Készlet jobb kar.png Kit shorts.png Kit zokni.png Bordeaux