Sport | Futball |
---|---|
Szervező (k) | Österreichischer Fußball-Bund (ÖFB) |
Szerkesztés | 109 . |
Helyek) | Ausztria |
Résztvevők | 12. |
Hivatalos honlapján | Hivatalos oldal |
Hierarchia | 1 re osztás |
---|
Cím birtokosa | Red Bull Salzburg |
---|---|
A szezon elején népszerűsítették | SV Ried |
Győztes | Red Bull Salzburg ( 15 th cím) |
Legjobb góllövő (k) | Patson Daka (27 gól) |
A 2020-2021 szezonban bajnoki Ausztria a 109 th szezonban a történelem a versenyt. Huszonkét napos sorozatban ellenzi Ausztria tizenkét legjobb klubját, majd a bajnokság két részre oszlik. Ebben a szezonban a Red Bull Salzburg tizenegy másik csapat ellen védi meg címét, köztük egy az Erste Ligából feljutott csapat ellen .
Az Európa-bajnokságon négy kvalifikációs helyet osztanak ki a bajnokságon keresztül: egyet a Bajnokok Ligája Bajnokok Ligája rájátszásához , egy második helyet a Ligapályához és kettőt az Európa Liga selejtező fordulóinak konferenciájához . Az utolsó európai hely az ÖFB-Kupa győztese számára van fenntartva, amely kvalifikálódik az Európa Liga kvalifikációs szakaszába .
A Red Bull Salzburg nyerte meg 15 -én a címet, és a 8 th egymást követő, két fordulóban maradt a bajnokságot.
Klub | Fenntartották , mivel |
Ranglista 2019-2020 |
Távolsági busz | Mivel | stádium | Elméleti kapacitás |
---|---|---|---|---|---|---|
Red Bull Salzburg | 2005 | 1 | Jesse marsch | 2019 | Red bull aréna | 31,895 |
Ausztria Bécs | 1926 | 2 | Stöger Péter | 2020 | Generali Aréna | 17,500 |
Wolfsberger AC | 2012 | 3 | Ferdinand Feldhofer | 2019 | Lavanttal-Aréna | 07,300 |
LASK | 2017 | 4 | Dominik thalhammer | 2020 | Raiffeisen Aréna | 07 870 |
TSV Hartberg | 2018 | 5. | Markus Schopp | 2018 | Profartil Arena Hartberg | 04,500 |
Sturm Graz | 1966 | 6. | Christian Ilzer | 2020 | Merkur-Aréna | 16,364 |
Gyors Bécs | 1911 | 7 | Dietmar Kühbauer | 2018 | Allianz Stadion | 28 345 |
Rheindorf Altach | 2014 | 8. | Alex Pastoor | 2019 | Cashpoint-Arena | 08500 |
SKN Sankt Pölten | 2016 | 10. | Robert Ibertsberger | 2020 | NV Aréna | 08000 |
Admira Wacker Mödling | 2011 | 11. |
Zvonimir Soldo (2020. szeptemberig / 1-2. Nap) Damir Burić (2020. szeptember óta) |
2020 | BSFZ-Arena | 10,600 |
WSG Tirol | 2019 | 12. | Thomas silberberger | 2013 | Tivoli Stadion Tirol | 17,400 |
SV Ried | 2020 | 1 ( D2 ) | Gerald Baumgartner | 2019 | Josko Aréna | 07,300 |
A rangsort a következő pontskála alapján számoljuk ki: a győzelem három pontot ér, a döntetlen egyet. A vereség nem szerez pontot. Feltörési kritériumok:
Az első szakaszban a bajnokság 12 csapata találkozik az első szakasz meccsén, egyetlen medencében. Az első szakasz végén a bajnokság két részre oszlik, az első hat a címért és az európai kvalifikációért játszik az első szakasz során megszerzett pontok felének megnyerésével.
Az első szakasz utolsó hat résztvevője egy másik bajnokságban vesz részt a pontok felének megszerzésével, az utolsó a szezon végén kiesik, az első részt vesz a rájátszásban a bajnoki csoport negyedikével, az ötödik pedig a helyért az Európa Ligában.
|
|
Eredmények (▼ dom., ►ext.) | AWM | AUS | ALT | LASK | RAP | RBS | SPO | STU | RIE | WOL | HAR | WSG |
Admira wacker | 0–4 | 0-0 | 1-2 | 0-1 | 1-0 | 0-5 | 0-3 | 3-1 | 1-3 | 2-3 | 1-1 | |
Ausztria Bécs | 2-2 | 5-1 | 1-1 | 0-0 | 0-2 | 1-1 | 0–4 | 2-1 | 3-5 | 0-1 | 2-2 | |
Rheindorf Altach | 4-2 | 0-0 | 0-1 | 0-0 | 0-2 | 0–4 | 2-1 | 2-1 | 0-2 | 1-1 | 0-2 | |
LASK Linz | 4-0 | 1-0 | 3-0 | 1-2 | 0-1 | 4-0 | 2-0 | 3-0 | 3-1 | 1-2 | 2-4 | |
Gyors Bécs | 4-1 | 1-1 | 3-1 | 3-0 | 1-1 | 2-1 | 4-1 | 1-0 | 1-0 | 4-0 | 0-3 | |
RB Salzburg | 3-1 | 4-2 | 4-1 | 3-1 | 3-1 | 4-1 | 1-3 | 3-0 | 2-3 | 7-1 | 5-0 | |
SKN Sankt Pölten | 2-2 | 0-2 | 0-1 | 1-3 | 1-2 | 2-8 | 0-0 | 4-0 | 0-2 | 2-2 | 0-1 | |
Sturm Graz | 3-0 | 2-1 | 4-0 | 0-2 | 1-1 | 2-1 | 3-0 | 2-1 | 1-2 | 2-1 | 1-0 | |
SV Ried | 0-0 | 0-1 | 1-4 | 0-3 | 4-3 | 1-3 | 1-1 | 0-2 | 0–4 | 2-0 | 3-2 | |
Wolfsberger AC | 2-1 | 3-2 | 0-1 | 0-3 | 3-4 | 1-3 | 2-4 | 0-0 | 1-1 | 0-0 | 3-5 | |
TSV Hartberg | 2-1 | 2-1 | 1-0 | 1-1 | 1-3 | 0-3 | 3-3 | 1-1 | 1-1 | 0-2 | 1-0 | |
WSG Tirol | 3-0 | 0-2 | 3-1 | 1-1 | 1-1 | 2-4 | 0-1 | 1-1 | 1-3 | 4-1 | 1-1 |
Az alapszakasz során elért pontokat kettővel elosztjuk (és az alsó egységre kerekítjük) a második szakasz megkezdése előtt.
Rang | Csapat | Pontok | J | P | Diff |
---|---|---|---|---|---|
1 | Red Bull Salzburg T C | 51 | 32 | 5. | +61 |
2 | Gyors Bécs | 36 | 32 | 7 | +24 |
3 | Sturm Graz | 36 | 32 | 8. | +18 |
4 | LASK | 30 | 32 | 11. | +14 |
5. | Wolfsberger AC | 26. | 32 | 14 | -10 |
6. | WSG Tirol | 23. | 32 | 14 | -7 |
Eredmények (▼ dom., ►ext.) | LASK | RAP | RBS | STU | WSG | WOL |
LASK | 1-1 | 2-5 | 0-0 | 3-3 | 2-1 | |
Gyors Bécs | 3-0 | 0-3 | 0-0 | 4-0 | 1-2 | |
RB Salzburg | 2-0 | 2-0 | 3-1 | 4-0 | 1-1 | |
Sturm Graz | 3-1 | 4-1 | 1-3 | 3-2 | 0-1 | |
WSG Tirol | 2-0 | 2-3 | 3-2 | 2-3 | 2-2 | |
Wolfsberger AC | 0–4 | 1-8 | 1-2 | 1-3 | 2-0 |
Az alapszakasz során elért pontokat kettővel elosztjuk (és az alsó egységre kerekítjük) a második szakasz megkezdése előtt.
Rang | Csapat | Pontok | J | P | Diff |
---|---|---|---|---|---|
7 | TSV Hartberg | 32 | 32 | 9. | -10 |
8. | Ausztria Bécs | 29. | 32 | 12. | +4 |
9. | SV Ried P | 25 | 32 | 15 | -23 |
10. | Rheindorf Altach | 23. | 32 | 16. | -22 |
11. | Admira wacker | 19. | 32 | 18. | -31 |
12. | SKN Sankt Pölten | 13. | 32 | 18. | -18 |
Eredmények (▼ dom., ►ext.) | AWM | AUS | SPÖ | RIE | ALT | HAR |
Admira wacker | 0-2 | 2-1 | 0-2 | 1-1 | 0-1 | |
Ausztria Bécs | 0-0 | 2-1 | 2-2 | 2-0 | 3-1 | |
Sankt Pölten | 0-1 | 1-2 | 0-0 | 3-3 | 0-1 | |
SV Ried | 0-0 | 3-2 | 2-1 | 0-0 | 3-2 | |
Rheindorf Altach | 0-1 | 2-1 | 1-0 | 3-0 | 2-2 | |
TSV Hartberg | 2-0 | 1-0 | 0-0 | 1-1 | 2-1 |
Az 5 -én a bajnokságban, és az első a kiesési csoportban egymással szemben egy félig záró egyetlen kerek. A győztes oda-vissza döntőt játszik a bajnokság negyedikével szemben, hogy meghatározza a 2021-2022-es Európa Liga Konferencia utolsó résztvevőjét .
Elődöntő2021. május 24 | TSV Hartberg | 0 - 3 | Ausztria Bécs | Profartil Arena Hartberg | |
17 óra 0 UTC + 2 |
Választottbíróság: Walter Altmann |
2021. május 27 | Ausztria Bécs | 30 | Wolfsberger AC | Franz-Horr Stadion , Bécs | |
19 óra 0 UTC + 2 |
Választottbíróság: Manuel Schüttengrube |
2021. május 30 | Wolfsberger AC | 1 - 2 | Ausztria Bécs | Lavanttal-Arena , Wolfsberg | |
17 óra 0 UTC + 2 |
Választottbíróság: Alexander Harkam |
Az Ausztria Bécs bejutott a 2021-2022-es Európa Liga Konferencia második selejtezőkörébe .
A bajnokság utolsó és a másodosztályú bajnokság első helyezettje kétirányú folytatásban mérkőzik meg. Azonban az első két másodosztályú nem jogosultak részt venni az elit, ezért a 3 rd a másodosztályú, Ausztria Klagenfurt , amely részt vesz ebben a jump-off.
2021. május 26 | Ausztria Klagenfurt | 4 - 0 | SKN Sankt Pölten | Wörthersee Stadion , Klagenfurt | |
18 óra 0 UTC + 2 |
Választottbíróság: Sebastian Gishamer |
2021. május 29 | SKN Sankt Pölten | 0 - 1 | Ausztria Klagenfurt | NV Aréna , Sankt Pölten | |
17 óra 0 UTC + 2 |
Választottbíróság: Harald Lechner |
Az osztrák Klagenfurtot az első osztályba léptetik, míg az SKN St. Pölten a második osztályba kerül.
Rang | Játékos | Klub | Célok |
---|---|---|---|
1 | Patson daka | RB Salzburg | 27. |
2 | Nyikolaj Baden Frederiksen | WSG Tirol | 18. |
3 | Dejan Joveljić | Wolfsberger AC | 17. |
4 | Kara Ercan | Gyors Bécs | 15 |
5. | Sékou Koïta | RB Salzburg | 14 |
Mërgim Berisha | RB Salzburg | ||
7 | Johannes Eggestein | LASK | 12. |
Christoph Knasmüllner | Gyors Bécs | ||
9. | Alexander Schmidt | SKN Sankt Pölten | 12. |
Kelvin Yeboah | Sturm Graz / WSG Tirol | ||
11. | Jakob jantscher | Sturm Graz | 9. |
Taxiárchis Foúntas | Gyors Bécs | ||
13. | Michael liendl | Wolfsberger AC | 8. |
14 | Karim adeyemi | Red Bull Salzburg | 7 |
Otar Kiteishvili | Sturm Graz | ||
Dor Hugi | SKN Sankt Pölten | ||
Ivan Ljubić | Sturm Graz |
Frissítés erre: 2021. május 22