Ez a cikk vagy szakasz egy folyamatban lévő sportversenyről tartalmaz információkat.

A szöveg változhat az esemény előrehaladtával, nem lehet naprakész, és hiányozhat a perspektíva.
Ne habozzon részt venni forrásainak megemlítésével .

Ezt az oldalt utoljára 2021. július 27 -én, 20:54 -kor szerkesztették.

UEFA Bajnokok Ligája 2021-2022 A kép leírása UEFA Bajnokok Ligája logó 2021.png. Tábornok

Navigáció

A League of Champions 2021-2022 a 67 th  kiadás a BEK Bajnokok Klubok . 79–81 európai klub vesz részt. Ez az UEFA által szervezett verseny a legjobb európai klubokat állítja szembe egymással, akik az előző szezonban kitűntek saját bajnokságukban.

A döntőre sor kerül Május 282022A szentpétervári Stadionban a Oroszország .

A Bajnokok Ligája győztese kvalifikálja magát az UEFA 2022-es szuperkupájába , a FIFA 2022 klubok világkupájára és az UEFA Bajnokok Ligája 2022-2023 csoportkörébe .

A döntő rendező városának kijelölése az UEFA részéről

az 2019. szeptember 24, az UEFA Végrehajtó Bizottsága bejelenti, hogy a 2021 -es, 2022 -es és 2023 -as kiadás döntőjét a Krestovsky Stadionban ( Szentpétervár , Oroszország ), az Allianz Arénában ( München , Németország ) és a Wembley Stadionban ( London , Anglia ) rendezik .

A Covid-19 járvány miatt az 2020. június 17, az UEFA végrehajtó bizottsága bejelentette, hogy a 2020-as döntőt Lisszabonban játsszák, és a következő négy végső helyszín megállapodott abban, hogy kötelezettségvállalásaikat egy évvel elhalasztják. Ennek eredményeként a 2022-es döntőre a Krestovsky Stadionban ( Szentpétervár , Oroszország ) kerül sor, 2023-ra az Allianz Arénában ( München , Németország ) és 2024-re a Wembley Stadionban ( London , Anglia ).

Formátum

A verseny formátuma a következő:

az 2021. június 24, Az UEFA bejelenti, hogy az idei szezontól az UEFA megszünteti az idegenbeli gólok szabályát . Ezért, ha egy hazai és idegenbeli mérkőzésen két csapat összesen ugyanannyi gólt szerez, a győztest nem a megszerzett idegenbeli gólok száma határozza meg, hanem egy 30 perces hosszabbítás , és ha mindkét csapat azonos számú a hosszabbítás góljai közül a győztest büntetőpárbaj határozza meg .

Résztvevők

Az UEFA 54 tagszövetségének 80 csapata vesz részt a 2021–2022-es Bajnokok Ligájában.

A hozzáférési lista módosul az UEFA klubversenyeinek fejlődése részeként a 2021–24-es ciklusban.

A 2019–2020-as országok UEFA-együtthatói szerint egy lista először meghatározza azon klubok számát, amelyeket egy egyesület küldhet.

Másodszor, a bajnokságban elért helyezés határozza meg a célkört.

Másrészről :

A nevezések listája a versenyre való belépési kör szerint (2021 -es UEFA -együttható zárójelben)
Csoportkör (26 csapat közvetlenül kvalifikálta magát erre a fordulóra)
Spanyolország Anglia Németország Olaszország
1. sz Atlético de Madrid (115 000) Manchester City (125 000) Bayern München (134 000) Inter Milan (53 000)
2 nd Real Madrid (127 000) Manchester United (113 000) RB Leipzig (66.000) AC Milan (31 000)
3 rd FC Barcelona (122.000) Liverpool FC (101 000) Borussia Dortmund (90 000) Atalanta Bergamo (50 500)
4 -én Sevilla FC (98 000) Chelsea FC (98 000) VfL Wolfsburg (14.714) Juventus FC (122.000)
Franciaország Portugália
1. sz LOSC Lille (14.000) Sporting CP (45 000)
2 nd Paris Saint-Germain (113 000) FC Porto (87 000)
Oroszország Belgium Ukrajna Hollandia pulyka Az Európa Liga 2020-2021 győztese
1. sz Zenit Szentpétervár (50 000) Club Bruges KV (35.500) Kijev Dinamó (47 000) Ajax Amszterdam (82 500) Beşiktaş JK (49 000) Villarreal CF (63.000)
Voie des Champions (4 hely) Way of the League (2 hely)

Naptár

2021-2022 Bajnokok Ligája sorsolás és mérkőzések
Vezetéknév Húz Menj randizni Visszatérítési dátum Résztvevő csapatok
Selejtező szakasz ( 2021 )
Előzetes forduló Június 8a Nyon Június 22 (elődöntők) Június 25 (végső) 4
Első kvalifikációs kör Június 15a Nyon 6 & Július 7 13 & Július 14-én 32 (1 + 31)
Második selejtezőkör Június 16a Nyon 20 & Július 21 27 & Július 28 26 (16 + 10)
Harmadik selejtezőkör Július 19a Nyon 3 & Augusztus 4 Augusztus 10 20 (13 + 7)
Gátak Augusztus 2a Nyon 17 & Augusztus 18 24 & Augusztus 25 12 (10 + 2)
Kiütési szakasz ( 2022 )
16. forduló December 13a Nyon 15/16 és 22 /Február 23 8/9 és 15 /Március 16 16.
Negyeddöntők Március 18a Nyon 5 & Április 6 12 & Április 13 8
Elődöntő 26 és Április 27 3 & Május 4 4
Végső 2022. május 28A St. Petersburg 2

Minősítő szakasz

Előzetes forduló

Az előzetes forduló sorsolására ekkor kerül sor 2021. június 8a Nyon . Ez a 2019-2020-as szezon végén az UEFA-rangsorban legrosszabb négy egyesület bajnokait érinti, amelyek Koszovó , Feröer-szigetek , Andorra és San Marino . Ez a forduló egyfordulós kieséses minitorna formájában zajlik. Az első két mérkőzés két győztese ezután egy döntő mérkőzésen néz szembe egymással, amelyben a győztes kvalifikálja magát az első selejtezőkörbe. A három vesztes csapat az Európa Konferencia második selejtezőkörébe kerül .

A mérkőzések zajlanak Június 22 és a Június 25. Az egész fordulót a Feröer -szigeteken kellett játszani  ; ennek ellenére az UEFA úgy dönt, hogy a Feröer-szigeteki Covid-19 járványhoz kapcsolódó egészségügyi helyzet miatt megváltoztatja a fogadó országot , és ezt az előzetes fordulót Albániába helyezi át .

Első kvalifikációs kör

Megtörténik az első selejtezőkör sorsolása 2021. június 15a Nyon . Ez vonatkozik a bajnok egyesületek minősített közötti 20 -én és 51 st  helyet az UEFA rangsorban (kivéve Liechtensteint is), amelyhez hozzáadódik a győztes az előzetes kerek, összesen harminckét csapat. Ennek a fordulónak a győztesei továbbjutnak a második selejtezőkörbe, míg a vesztesek az Európa Konferencia konferencia második selejtezőkörébe kerülnek, kivéve a Slovan Bratislava vesztesét - Shamrock Rovers közvetlenül az Európa Liga konferencia harmadik selejtezőkörébe adományozott, sorsolás után sok.

Az első mérkőzésekre 6 -án és Július 7 és a visszavágók 13 -án és Július 14-én.

1. csoport 2. csoport
Sorozat fejek Nincs mag Sorozat fejek Nincs mag
Malmö FF 18 500 Riga FC 5500 Kolozsvári CFR 16 500 HJK Helsinki 5500
Legia Varsó 16 500 Fola Esch 5250 FK Shkëndija 9000 Connah rakparti nomádjai 4,750
Slovan Bratislava 7500 Shamrock Rovers 4,750 Alashkert FC 6500 NŠ Mura 3000
Lincoln Red Imps 5,750 FK Bodø / Glimt 4,200 Budućnost Podgorica 6000 Borac Banja Luka 1600
3. csoport 4. csoport
Ludogorets Razgrad 28.000 Chakhtior Salihorsk 5250 Dinamo Zagreb 44,500 Linfield fc 5250
Tiraspol seriff 14 500 Neftchi Baku 5000 Ferencvárosi TC 13 500 Valur Reykjavik 4.250
Dinamo Tbiliszi 6500 Maccabi Haifa 4,875 Žalgiris Vilnius 6500 Hibernians FC 3,750
Kairat Almaty 6000 Teuta Durres 2,750 Flora Tallinn 6250 FC Pristina 2,250

†  : Az előzetes forduló azon csapatának győztese, akinek személye nem ismert a sorsoláskor. A sorsolás során használt együttható tehát az előzetes fordulóban a legmagasabb. A dőlt betűs csapatok az előző fordulóban kiküszöböltek egy magasabb együtthatójú csapatot, és a sorsoláskor részesülnek az UEFA -együtthatóból.

Második selejtezőkör

A második selejtezőkör sorsolása tovább zajlik 2021. június 16a Nyon , a nap után az első fordulóban döntetlen. A selejtező fázist ezután két külön pályára osztják: a Bajnokok és a Liga pályájára. Ahogy a neve sugallja, a résztvevők az első útvonal a bajnok a szervezetek rangsorolt közötti 16 th és 19 -én  az UEFA rangsor, plusz a tizenhat győztes csapat az első selejtező. Ami az utat a Liga, áll hat alelnöki bajnokok a szövetségek között tartják számon 10 -én és 15 -én  sor rangú UEFA. A két útvonal összesen huszonhat csapatot alkot. Ennek a fordulónak a győztesei jutnak tovább a harmadik selejtezőkörbe, míg a vesztesek az Európa Liga harmadik selejtezőkörébe jutnak .

Az első mérkőzésekre 20 -án kerül sor Július 21, a visszavágókra sor kerül Július 27 és a Július 28.

Sparta Prága 17,500 FC Midtjylland 13 500

†  : Az első selejtezőkör győztes csapata, akinek személye nem ismert a sorsolás idején. A sorsolás során alkalmazott együttható tehát az első körben a legmagasabb. A dőlt betűs csapatok az előző fordulóban kiküszöböltek egy magasabb együtthatójú csapatot, és a sorsoláskor részesülnek az UEFA -együtthatóból.

Harmadik selejtezőkör

A harmadik selejtezőkör sorsolására ekkor kerül sor 2021. július 19a Nyon . Ez a túra látja a nyitó mérkőzés, ahogyan a Bajnokok bajnokok a szövetségek helyen rendre a 14 th és 15 -én  sor rangú UEFA, valamint a tíz győztes a Bajnokok útját a második fordulóban. A módja annak, hogy a Liga látja a bejegyzést a vice-bajnokok asszociációk sorolt közötti 7 -én és 9 -én helyet a UEFA rangsor, valamint a harmadik asszociációk sorolt közötti 5 -én és a 6 -én hely, amelyhez hozzáadjuk a három Liga második forduló győztesei, összesen tizenkét és nyolc csapat. Ennek a fordulónak a győztesei jutnak be a rájátszásba. Ugyanakkor a Bajnokok útjának vesztesei az Európa Liga rájátszásába kerülnek, míg a Liga-út vesztesei közvetlenül ugyanezen verseny csoportkörébe kerülnek.

Orosz és ukrán klubok a Donbass háború miatt nem találkozhatnak .

Az első szakasz mérkőzéseire 3 és 3-án kerül sor Augusztus 4, a visszatérési mérkőzések folytatódnak Augusztus 10.

17,500

†  : A selejtezőkör nyerő csapata, akinek kilétét a sorsolás idején nem ismerjük. A sorsolás során használt együttható tehát a második körben a legmagasabb. A dőlt betűs csapatok az előző fordulóban kiküszöböltek egy magasabb együtthatójú csapatot, és a sorsoláskor részesülnek az UEFA -együtthatóból.

Gátak

A gátak sorsolása ekkor történik 2021. augusztus 2a Nyon . Ez a túra látja a nyitó mérkőzés, ahogyan a Bajnokok bajnokok a szövetségek rangsorolt 12 -én és 13 -én  sor rangú UEFA, valamint a hat győztes a Bajnokok utat a harmadik kör. A Liga útja nem lát belépést, és ellenzi az előző forduló Ligája négy győztesét, összesen nyolc és négy csapatot. A forduló hat nyertese továbbjut a Bajnokok Ligája csoportkörébe, míg a vesztesek továbbjutnak az Európa Liga csoportkörébe .

Az első szakaszokra 17-én és 17-én kerül sor Augusztus 18, a visszavágók 24 -én és Augusztus 25.

≤34 000

†  : A selejtezőkör nyerő csapata, akinek kilétét a sorsolás idején nem ismerjük. A sorsolás során alkalmazott együttható tehát a harmadik körben a legmagasabb. A dőlt betűs csapatok az előző fordulóban kiküszöböltek egy magasabb együtthatójú csapatot, és a sorsoláskor részesülnek az UEFA -együtthatóból.

Formázz és rajzolj

A csoportmérkőzés sorsolása folytatódik 2021. augusztus 26A Isztambulban . A harminckét résztvevő csapat nyolc csapat négy kalapjába kerül, az alábbi szabályok alapján:

A 32 csapat nyolc négy csapatból álló csoportba van osztva, korlátozva annak a lehetetlenségnek, hogy ugyanazon egyesület két csapata egy csoportban találkozzon, valamint az orosz és az ukrán csapatot sem lehet azonos csoportba sorsolni. a politikai helyzet a két ország között .

Kalap 1 Kalap 2 Kalap 3 4. kalap
Chelsea FC T 98 000 igazi Madrid 127 000 FC Porto 87 000 AC Milan 31 000
Villarreal CF C3 63 000 FC Barcelona 122 000 Ajax Amszterdam Ch 82 500 VfL Wolfsburg 14,714
Atlético de Madrid Ch 115 000 Juventus FC 120 000 RB Leipzig 66 000 ... ...
Manchester City Ch 125 000 Paris Saint German 113.000 Atalanta Bergamo 50 500 ... ...
Bayern München Ch 134.000 Manchester United 113.000 Zenit Szentpétervár Ch 50 000 ... ...
Inter Milan Ch 53.000 Liverpool fc 101 000 ... ... ... ...
LOSC Lille Ch 14 000 Sevilla FC 98 000 ... ... ... ...
Sporting CP Ch 45 000 Borussia Dortmund 90.000 ... ... ... ...
Hat meg kell határozni

T  : Cím birtokos
Ch  : Országos bajnok
C3  :Európa Ligagyőztese

Mérkőzések és rangsor

Osztályozási jelmagyarázat Az eredmények jele Feltörési kritériumok

A versenyszabályzat 17.01. Cikke szerint abban az esetben, ha több csapat pontszáma egyenlő a csoportmérkőzések végén, a következő kritériumokat kell alkalmazni az osztályozás megállapításához megadott sorrendben:

1. az érintett csapatok között lejátszott csoportmérkőzéseken szerzett több pont;
  2. jobb gólkülönbség az érintett csapatok között lejátszott csoportmérkőzéseken;
  3. az érintett csapatok között lejátszott csoportmeccseken nagyobb gólok száma;
  4. ha az 1–3. kritérium alkalmazása után továbbra is több csapat holtversenyben van, az 1–3. kritériumot ismét kizárólag az érintett csapatok közötti mérkőzésekre alkalmazzák végső rangsoruk meghatározása érdekében. Ha ez az eljárás sikertelen, akkor az 5–11.
  5. jobb gólkülönbség az összes csoportmérkőzésen;
  6. az összes csoportmérkőzésen szerzett gólok nagyobb száma;
  7. az összes csoportmérkőzésen szerzett idegen gólok nagyobb száma;
  8. nagyobb győzelemszám az összes csoportmérkőzésen;
  9. az idegenbeli győzelmek nagyobb száma az összes csoportmérkőzésen;
  10. a fegyelmi pontok legkisebb összege, csak az összes csoportmérkőzés során kapott sárga és piros lapok alapján (piros lap = 3 pont, sárga lap = 1 pont, két sárga kártya kizárása mérkőzés alatt = 3 pont);
  11. jobb klub együttható .

Az addig negyedik döntetlen-megszakítóként használt "az érintett csapatok között lejátszott csoportmérkőzéseken elért nagyobb számú idegenbeli gól" kritériumot az UEFA megszüntette az idei szezontól.

A csoport Rangsor
Rang Csapat Pontok J G NEM P Bp Időszámításunk előtt Diff Eredmények (▼ dom., ► ext.)

Kvalifikáció és sorsolás

A nyolcaddöntő sorsolásához az előző fordulóból a csoport első 8 helyezettje kiesik és kapnak a második szakaszért, így nem tudnak találkozni.

Ugyanannak a nemzeti szövetségnek a két csapata sem találkozhat a nyolcaddöntőben, csakúgy, mint ugyanazon csoport két csapata. Ez a korlátozás megszűnt a negyeddöntőből. A sorsolás ekkor történik2021. december 13a Nyon .

16. forduló

Az első mérkőzéseket 15 -én, 16 -án, 22 -én és Február 23, valamint a visszatérő mérkőzések 8, 9, 15 és 2022. március 16.

Negyeddöntők

A negyeddöntők, az elődöntők és a döntők sorsolására sor kerül 2022. március 18a Nyon . A negyeddöntőket 5-én és 5-én játsszákÁprilis 6 az első szakaszhoz, valamint a 12 és Április 13 a visszavágókra.

- - -
- - -
- - -
- - -

Elődöntők

Az első lábakra 26 -án és Április 27, és a visszavágók 3 -án és Május 4.

- - -
- - -

Végső

A döntőt szombaton egyetlen mérkőzésen játsszák 2022. május 28A szentpétervári stadion a Oroszország .

A csapatok rangsora

Az UEFA hivatalos statisztikája , a kvalifikációs szakasz mérkőzéseit kizárva.

Megjegyzések

1. A 2020–2021-es Bajnokok Ligája győztese a bajnokságán keresztül közvetlenül kvalifikált, helye üres marad, és a helyek újraelosztását eredményezi.
  2. Az UEFA által használt terminológia szerint.
  3. 2021. április 9- én véglegesen leállították a 2020–2021 közötti máltai labdarúgó bajnokságot a Covid-19 járvány miatt . A bajnokság leállításakor először Hamrun Spartans bajnokot koronázzák. 2021. június 9-én azonban az UEFA elutasította a Hamrun Spartans minősítését a 2012–2013-as szezonban történt meccs-egyeztetés miatt. A bajnokságban második Hibernians FC tehát kvalifikálja magát a Bajnokok Ligájába.
  4. 2020. október 30-án a 2020-as izlandi labdarúgó-bajnokság végleg leállt a Covid-19 járvány miatt . A Valur Reykjavik, elsőként a bajnokság leállításakor, kvalifikálja magát.
  5. Döntetlen esetén a szerzett gólok számában a következő rangsorolási kritérium a mérkőzésenként szerzett gólok száma.
  6. A Döntetlen esetén a gólok száma elismerte, a következő besorolási kritérium a gólok száma elismerte meccsenként.

Hivatkozások

1. "Bajnokok  Ligája: a következő döntő Szentpéterváron, Münchenben és Wembleyben  " , a www.lequipe.fr oldalon ,2019. szeptember 24(Hozzáférés : 2019. szeptember 24 ) .
  2. "  Bajnokok Ligája, augusztus 7-én folytatódik  " ,2020. június 17(Hozzáférés : 2020. június 17. )
  3. „Bajnokok  Ligája: a idegenben lőtt több gól eltörlik a következő szezonban az európai kupák  ” , a rmcsport.bfmtv.com ,2021. június 24(elérhető : 2021. június 24. )
  4. „  Az idegen gólok szabályának megszüntetése minden UEFA klubversenyen  ” ,2021. június 24(elérhető : 2021. június 24. )
  5. (in) "  hozzáférési listája 2021-24  " A www.uefa.com (megajándékozzuk augusztus 8, 2020 )
  6. Minden, amit az UEFA Bajnokok Ligájáról 2021/22 - UEFA Bajnokok Ligája - UEFA.com
  7. (id) Jákup Ósá, "  Bajnokok Ligája visszavonása í Gundadali í összefoglaló  " , a bolt.fo oldalon ,2021. április 7(elérhető : 2021. június 8. )
  8. (it) "  Il mini-torneo di Champions si gioca in Albánia: la Folgore face il Prishtina  " , a sanmarinortv.sm oldalon ,2021. június 8(elérhető : 2021. június 8. )
  9. „  együtthatók UEFA szövetségek  ” (megajándékozzuk 1 -jén május 2021 )
  10. „  együtthatók UEFA klub  ” (megajándékozzuk 1 -jén május 2021 )
  11. (in) "  Az UEFA Bajnokok Ligája szabályai - 2021/22 - 17. cikk  " (hozzáférés 2021. június 24. ) .
  12. „  Bajnokok Ligája statisztikák - Összes gól  ” , az uefa.com oldalon ,2020. augusztus 25.
  14. „  A mérkőzés embere trófea: minden UEFA Bajnokok Ligája -győztes  ” , az uefa.com oldalon .