Harmadik Sport Neerpelt
Kiesett) HBC Izegem
Célok 5591

Navigáció

A 1999-2000 szezonban a belga kézilabda bajnokság volt a 42 nd  kiadása a legmagasabb belga kézilabda részlege . A bajnokság első szakaszát, a klasszikus fázist rájátszások és rájátszások követik.

Ezt a kiadást a történelem során először bajnok HC Eynatten nyerte .

Végül a HBC Izegem kiesik, és a következő szezonban HK Waasmunster váltja .

Résztvevők

Klub 1998-1999 rangsor Elhelyezkedés Távolsági busz Szoba Kapacitás
Initia HC Hasselt 1. sz Hasselt Sporthal Alverberg 1,730
Sport Neerpelt 2 nd Neerpelt Sportcentrum Dommelhof 1600
HC Eynatten 3 rd Raeren Pim rietbroek Sporthalle Eynatten 700
Union beynoise 4 -én Beyne-Heusay Hall Omnisports Edmond Rigo 400
HCE Tongeren 5 . Tongeren Pedrag Dosen KTA 3 ?
Olse Merksem HC 6 . Antwerpen Sportcentrum De Rode hurok 321
HC Herstal-Liège 7 . Parafa Bressoux Omnisports Csarnok ?
Ajax Lebbeke 8 . Lebbeke
KV Sasja HC Hoboken 9 . Antwerpen Alex jacobs Sportcomplex Sorghvliedt 950
HBC Izegem 1. st ( D1 ) Izegem

Elhelyezkedés

Csapatok száma tartományonként
# Tartomány Szám Csapat (ok)
1 Liège tartomány zászlaja.svg Liège tartomány 3 HC Eynatten , Union beynoise , VOO HC Herstal
2 Limburg (Belgium) zászlaja .svg Limbourg tartomány 3 Initia HC Hasselt , HCE Tongeren , Sporting Neerpelt
3 Antwerpen zászlaja.svg Antwerpen tartomány 2 KV Sasja HC Hoboken , Olse Merksem HC
Oost-Vlaanderen zászlaja.svg Kelet-Flandria tartomány 2 Ajax Lebbeke , HK Waasmunster
4 Nyugat-Flandria zászlaja.svg Nyugat-Flandria tartomány 1 HBC Izegem

Verseny

A bajnokság szervezése

Az alapszakaszt 10 csapat vitatja, egymás után kétszer, az oda-vissza fázisok elvének megfelelően. A győzelem 2 pontot, döntetlent, 1 pontot és ezzel 0-s vereséget eredményez.

Az alapszakasz után a 6 legjobban rangsorolt ​​csapat lép be a rájátszásba. A három csapatból álló két csoportból álló szakasz, amely mini bajnokságot jelent, és ahol a csoportok résztvevői kisorsolódnak, az 1. bankban találják magukat az alapszakasz első és második helyén, 3 ponttal indulnak a 2. helyezettben , megtalálhatók a szabályos fázis harmadik és negyedik, az utolsó és a 3. bankban pedig a szabályos fázis ötödik és hatodik.

E rájátszások során a két csoport közül az első bejutott a döntőbe, a döntő a legjobb három szettből, ahol a kettejük közül a legtöbb pontot gyűjtő csapat kvalifikálódik a rájátszás során az első játékrészre és az a csapat, amelyikben a legkevesebb pont gyűlt össze, a másik két játékrészben kap. Fontos megjegyezni, hogy ha a két csapat közül az egyik megnyeri az első két fordulót, akkor ebben az esetben a harmadik fordulót nem játsszák, mert az a csapat, amely megnyerte ezt a két fordulót, és Belgium bajnokának nyilvánítja.

Annak eldöntésére, hogy ki szerzi meg a harmadik helyet a hatodik helyig, a csoportok másodikja játszik az ellenkező csoport harmadikjával.

Négy csapat küzd a bajnok címért, de azért is, hogy kvalifikálja magát a következő szezonban az Európa Kupára.

Ami az alapszakasz utolsó 4 csapatát illeti, bekerülnek a rájátszásba. Ez szintén egy mini bajnokság az oda-vissza út során, de amelynek első play-downja 4 ponttal kezdődik, a második, 3, a harmadik, 2 és a negyedik 1 ponttal.

Ez a négy csapat azért versenyez, hogy ne végezhessen a kiesés szinonimájával az utolsó helyen a 2. osztályban .

4 Ajax Lebbeke 23. 18. 10. 3 5. 391 348 43
5. Union beynoise 22. 18. 10. 2 6. 393 366 27.
6. HCE Tongeren 19. 18. 9. 1 8. 407 392 15
7 Olse Merksem HC 13. 18. 6. 1 11. 394 417 -23
8. HC Herstal-Liège 9. 18. 3 3 12. 325 415 -90
9. HVKS Zorgvliet 7 18. 2 3 13. 391 466 -75
10. HBC Izegem növekvő 5. 18. 2 1 15 342 434 -92
Kvalifikáció az utolsó szakasz 1. csoportjához ("Play-off")
Az utolsó szakasz 2. csoportjának kvalifikációja ("rájátszás")
Lejátszások
(T) Cím birtokosa
növekvő Előléptetve 1999-től
(VS) A Belga Kupa győztese
Meccsek Ikon a szöveg fontosságának hangsúlyozására E kiadás eredményei a különböző belga írott sajtók archívumaiból származnak

Rájátszás

Szabályok megszegése: pontok, győzelmek, gólkülönbség, szerzett gólok, idegenbeli gólok, idegenbeli győzelmek, rájátszás.

1. rájátszási csoport
  Csapat Pontok J G NEM P Bp Időszámításunk előtt Diff Eredmények (dom. \ Ext.) HCE SNE HCET
3 Union beynoise 3 4 1 0 3 76 81. -5 Union beynoise 24–21 19-20
Döntő Ikon a szöveg fontosságának hangsúlyozására E kiadás eredményei a különböző belga írott sajtók archívumaiból származnak Mérkőzés az ötödik helyért

Lejátszások

Rangsor Ikon a szöveg fontosságának hangsúlyozására E kiadás eredményei a különböző belga írott sajtók archívumaiból származnak, a hatodik nap eredményei nem ismertek.
1 HC Herstal-Liège 10. 6. 3 1 2 139 140 -1
2 Olse Merksem HC 9. 6. 1 3 2 135 138 -3
3 HVKS Zorgvliet 8. 6. 2 2 2 144 146 -2
4 HBC Izegem növekvő 7 6. 2 2 2 142 136 6.
Kiesés a 2. osztályba
növekvő Elősegítették a play-downokat
Meccsek Ikon a szöveg fontosságának hangsúlyozására E kiadás eredményei a különböző belga nyomdák archívumaiból származnak, a hatodik nap eredményei nem ismertek .

European Cup tanfolyam

Fontos a belga klubok európai kupákban való lefutása, mivel meghatározza az EHF együtthatót , és ezért a következő években az európai kupákban jelen lévő spanyol klubok számát.

Klub Verseny Bejárati torony Eredmény Utolsó ellenfél
Initia HC Hasselt Bajnokok Ligája Második fordulat kiesett a 2. fordulóban RK Partizan Belgrád
HC Eynatten Kupakupák Döntő 1/16 kiküszöbölni 1/16 döntőben PTA Wien
Sport Neerpelt EHF Kupa Döntő 1/16 kiküszöbölni 1/16 döntőben Diyarbakir Polis Gücü