A szezon elején népszerűsítették Nem
Győztes Nem
Legjobb góllövő (k) Mendez (17)

Navigáció

Az 1989-es szezonban a kolumbiai labdarúgó-bajnokság a 42. kiadása a szakmai első osztály bajnoki Kolumbia .

A bajnokságot leállították egy vonós, Álvaro Ortega the 1989. november 15a Medellin . Ő is részt vett a bírói a mérkőzés közötti Independiente Medellin és América de Cali irányítása alatt Jesús Díaz Palacio . A rendőrségi vizsgálat kimutatta, hogy ez a merénylet 750 000 dolláros téthez kapcsolódik ugyanazon két csapat szezonbeli találkozóján, az Independiente 3-2-re elvesztett mérkőzésén.

A bajnokság felfüggesztésének bejelentése, amikor már csak négy hét volt hátra a versenyből, számos sportági következménnyel járt. A bajnoki cím üresen marad, és ennek következtében egyetlen kolumbiai klub sem jogosult a Copa Libertadores következő kiadására .

Nemzetközi szinten ragyogott a kolumbiai futball, történelmében először egy kolumbiai klub sikere a Copa Libertadores döntőjében . Az előző szezonban második helyezett Atlético Nacional úgy nyerte el a trófeát, hogy legyőzte az olimpiai Asuncion paraguayi klubját . Ez a cím lehetővé teszi, hogy az Atlético megvédhesse címét az 1990-es Copa Libertadores-en, és így ő legyen az egyetlen kolumbiai klub.

Az egyetlen verseny, amelyre idén sor került, a Copa Colombia , amelyből ez csak a hatodik kiadás volt. Ezt az Independiente Santa Fe nyerte , aki a döntőben legyőzte Unión Magdalenát .