Sport | Futball |
---|---|
Szervező (k) | Profi labdarúgó bajnokság |
Szerkesztés | 14- én |
Helyek) | Oroszország |
Keltezett |
nak,-nek 2005. április 15 nál nél 2005. október 29 |
Résztvevők | 78 csapat |
Hierarchia | 3 rd lépés |
---|---|
Magasabb szint | Pervy Divizion 2005 |
Győztes | Sodovik Sterlitamak |
---|---|
Előléptetett |
Angoucht Nazran Baltika Kalinyingrád Lada Togliatti Machouk-KMV Piatigorsk Metallurg Krasnoyarsk Salyut -Energia Belgorod Sodovik Sterlitamak |
A Vtoroy Divizion 2005-ös szezonja az orosz harmadik osztály tizennegyedik kiadása. ZajlikÁprilis 15 nál nél 2005. október 29.
Az ország hetvennyolc klubja öt földrajzi területre oszlik (Közép, Kelet, Nyugat, Ural-Povoljie, Dél), amelyek egyenként tizenegy és tizenkilenc csapatból állnak, ahol kétszer-háromszor versenyeznek otthon és kívül. A szezon végén az egyes zónák közül az utolsó kiesik a negyedik osztályba, míg az egyes zónák győztese közvetlenül a másodosztályba kerül .
A rangsor a következő pontskálán alapul: három pont egy győzelemért, egy a döntetlenért és egy a veszteségért. Az egyenlő pontszámú csapatok közötti döntéshez a következő kritériumokat kell alkalmazni:
Klub | D3 azóta | 2004-es rangsor |
---|---|---|
Mordovia Saransk | 2005 | 21. ( D2 ) |
Vitiaz Podolsk | 2001 | 3 |
Lobnia-Alla | 2004 | 4 |
Salyut-Energia Belgorod | 2001 | 5. |
Ryazan-Agrokomplekt | 2000 | 6. |
Spartak Tambov | 1997 | 8. |
FK Yelets | 2000 | 9. |
Spartak Loukhovitsy | 1998 | 10. |
Iskra Engels | 1998 | 11. |
Zenith Penza | 2002 | 12. |
Saturn-2 Iegorievsk | 1998 | 14 |
Titan Moszkva | 1998 | 15 |
Don Novomoskovsk | 1996 | 16. |
Lokomotiv Kaluga | 1998 | 17. |
Spartak-MJK Ryazan | 2005 | 1 ( D4 , arany gyűrű) |
Lokomotiv-M Serpukhov | 2005 | 1 ( D4 , Podmoskivi) |
Lokomotiv Liski | 2005 | 3 ( D4 , Csernozjom) |
Nika Moszkva | 2005 | 4 ( D4 , Moszkva) |
Rang | Csapat | Pontok | J | P | Diff |
---|---|---|---|---|---|
1 | Salyut-Energia Belgorod | 85 | 34 | 3 | +53 |
2 | Ryazan-Agrokomplekt | 80 | 34 | 2 | +58 |
3 | Vitiaz Podolsk | 79 | 34 | 5. | +53 |
4 | Spartak Loukhovitsy | 65 | 34 | 7 | +28 |
5. | Saturn-2 Iegorievsk | 54. | 34 | 10. | +15 |
6. | Spartak-MJK Ryazan P | 53 | 34 | 11. | +4 |
7 | Mordovia Saransk R | 51 | 34 | 13. | +5 |
8. | Lokomotiv Liski P | 48 | 34 | 14 | -4 |
9. | Spartak Tambov | 46 | 34 | 16. | -1 |
10. | Don Novomoskovsk | 46 | 34 | 14 | -7 |
11. | Nika Moszkva P | 45 | 34 | 13. | -2 |
12. | FK Yelets | 43 | 34 | 15 | -12 |
13. | Lobnia-Alla | 38 | 34 | 18. | -15 |
14 | Lokomotiv Kaluga | 37 | 34 | 19. | -16 |
15 | Lokomotiv-M Serpoukhov P | 35 | 34 | 17. | -12 |
16. | Zenith Penza | 34 | 34 | 18. | -22 |
17. | Iskra Engels | 20 | 34 | 26. | -42 |
18. | Titan Moszkva | 5. | 34 | 31 | -85 |
Klub | D3 azóta | 2004-es rangsor |
---|---|---|
Dinamo Barnaul | 1994 | 3 |
Krasznojarszk Metallurg | 2003 | 4 |
Zvezda Irkutszk | 1997 | 5. |
Smena Komsomolsk-on-Amur | 2002 | 6. |
Okean Nakhodka | 1997 | 7 |
Irtyš-1946 Omszk | 1999 | 8. |
Sibiriak Bratsk | 1998 | 9. |
Chakhtior Prokopievsk | 2001 | 10. |
Chkalovets Novosibirsk | 2005 | 1 ( D4 , Szibéria B) |
Kuzbass-Dinamo Kemerovo | 2005 | 2 ( D4 , Szibéria B) |
Zaria Leninszk-Kuznyeckij | 2005 | 7 ( D4 , Szibéria B) |
Rang | Csapat | Pontok | J | P | Diff |
---|---|---|---|---|---|
1 | Krasznojarszk Metallurg | 72 | 30 | 2 | +38 |
2 | Okean Nakhodka | 66 | 30 | 6. | +41 |
3 | Dinamo Barnaul | 64. | 30 | 4 | +33 |
4 | Irtyš-1946 Omszk | 49 | 30 | 9. | +5 |
5. | Zvezda Irkutszk | 44. | 30 | 12. | +8 |
6. | Smena Komsomolsk-on-Amur | 44. | 30 | 8. | +7 |
7 | Sibiriak Bratsk | 33 | 30 | 15 | -12 |
8. | Chkalovets Novosibirsk P | 25 | 30 | 17. | -34 |
9. | Zaria Leninsk-Kuznetsky P | 24. | 30 | 18. | -24 |
10. | Kuzbass-Dinamo Kemerovo P | 22. | 30 | 18. | -21 |
11. | Chakhtior Prokopievsk | 18. | 30 | 22. | -41 |
Klub | D3 azóta | 2004-es rangsor |
---|---|---|
Arulaal Toula | 2005 | 13 ( D2 ) |
Baltika Kaliningrad | 2005 | 20 ( D2 ) |
Torpedó Vlagyimir | 2001 | 1 |
Volga Tver | 2004 | 3 |
Tekstilchtchik-Telekom Ivanovo | 2003 | 4 |
FK Reoutov | 2003 | 5. |
Volotchanin-Ratmir Vyshni Volochek | 1998 | 6. |
Csekszna Cserepovec | 2000 | 7 |
Dinamo Vologda | 1994 | 8. |
Spartak Chtchiolkovo | 1995 | 9. |
Sportakademklub Moszkva | 1998 | 11. |
Spartak Kostroma | 1998 | 12. |
Pszkov-2000 | 2000 | 14 |
Zenith-2 Szentpétervár | 1998 | 16. |
Presnia Moszkva | 2005 | 1 ( D4 , Moszkva) |
FK Smolensk | 2005 | 2 ( D4 , Csernozjom) |
Nara-CBFR Naro-Fominsk | 2005 | 1 (D5, Podmoskovié A) |
Rang | Csapat | Pontok | J | P | Diff |
---|---|---|---|---|---|
1 | Baltika Kaliningrad R | 78 | 32 | 2 | +42 |
2 | Dinamo Vologda | 62 | 32 | 8. | +19 |
3 | Torpedó Vlagyimir | 59 | 32 | 5. | +27 |
4 | Volotchanin-Ratmir Vyshni Volochek | 55 | 32 | 9. | +15 |
5. | Nara-CBFR Naro-Fominsk P | 54. | 32 | 10. | +5 |
6. | Zenith-2 Szentpétervár | 53 | 32 | 9. | +9 |
7 | Tekstilchtchik-Telekom Ivanovo | 53 | 32 | 5. | +15 |
8. | FK Reoutov | 46 | 32 | 10. | +7 |
9. | Csekszna Cserepovec | 44. | 32 | 10. | -5 |
10. | Spartak Kostroma | 44. | 32 | 10. | +5 |
11. | Spartak Chtchiolkovo | 42 | 32 | 12. | 0 |
12. | Volga Tver | 33 | 32 | 15 | -10 |
13. | Arsenal Toula R | 32 | 32 | 16. | -5 |
14 | FK Smolensk P | 30 | 32 | 18. | -11 |
15 | Presnia Moszkva P | 24. | 32 | 18. | -22 |
16. | Sportakademklub Moszkva | 20 | 32 | 22. | -40 |
17. | Pszkov-2000 | 17. | 32 | 23. | -51 |
Klub | D3 azóta | 2004-es rangsor |
---|---|---|
Neftekhimik Nizhnekamsk | 2005 | 19. ( D2 ) |
Gazovik-Gazprom Izsevszk | 2005 | 22. ( D2 ) |
Nosta Novotroitsk | 2001 | 3 |
Lada Togliatti | 2004 | 4 |
Energetik Ouren | 1998 | 5. |
Neftianik Ufa | 2002 | 6. |
Alnas Almetievsk | 2001 | 7 |
Dinamo Kirov | 1999 | 8. |
Rubin-2 Kazan | 2004 | 10. |
Gazovik Orenburg | 1998 | 11. |
Volga Nyizsnyij Novgorod | 2001 | 12. |
Zenith Cseljabinszk | 1998 | 13. |
Urál Nyizsnyij Tagil | 1998 | 14 |
Tobol Kurgan | 2003 | 15 |
Sodovik Sterlitamak | 1997 | 16. |
Lokomotiv Nyizsnyij Novgorod | 2003 | 17. |
Lada-SOK Dimitrovgrad | 2000 | 18. |
Szaturnusz Naberezhnye Chelny | 2005 | 1 ( D4 , Privoljié) |
Metallurg-Metiznik Magnitogorsk | 2005 | 2 ( D4 , Urál-Nyugat-Szibéria) |
Rang | Csapat | Pontok | J | P | Diff |
---|---|---|---|---|---|
1 | Sodovik Sterlitamak | 101 | 36 | 1 | +89 |
2 | Lada Togliatti | 82 | 36 | 4 | +55 |
3 | Nosta Novotroitsk | 70 | 36 | 8. | +39 |
4 | Rubin-2 Kazan | 62 | 36 | 10. | +16 |
5. | Neftianik Ufa | 58 | 36 | 14 | +12 |
6. | Volga Nyizsnyij Novgorod | 57 | 36 | 9. | +14 |
7 | Gazovik-Gazprom Izsevszk R | 54. | 36 | 12. | -4 |
8. | Zenith Cseljabinszk | 52 | 36 | 16. | -7 |
9. | Lokomotiv Nyizsnyij Novgorod | 51 | 36 | 11. | -1 |
10. | Alnas Almetievsk | 50 | 36 | 12. | +10 |
11. | Urál Nyizsnyij Tagil | 44. | 36 | 18. | -22 |
12. | Dinamo Kirov | 42 -6 | 36 | 14 | -5 |
13. | Metallourg-Metiznik Magnitogorsk P | 41 | 36 | 17. | -18 |
14 | Neftekhimik Nizhnekamsk R | 41 | 36 | 15 | +1 |
15 | Lada-SOK Dimitrovgrad | 38 | 36 | 22. | -25 |
16. | Energetik Ouren | 36 | 36 | 18. | -15 |
17. | Gazovik Orenburg | 35 | 36 | 15 | -18 |
18. | Tobol Kurgan | 21 | 36 | 25 | -47 |
19. | Saturn Naberejnye Chelny P | 13. | 36 | 29. | -74 |
Klub | D3 azóta | 2004-es rangsor |
---|---|---|
Machuk-KMV Pyatigorsk | 2003 | 3 |
Avtodor Vladikavkaz | 1995 | 4 |
Olimpia Volgograd | 2000 | 5. |
Torpedo Voljski | 1998 | 7 |
Angoucht Nazran | 1996 | 8. |
Krasznodar-2000 | 2001 | 10. |
Tekstilchtchik Kamychin | 2003 | 11. |
Droujba Maykop | 1999 | 12. |
SKA Rosztov | 2003 | 13. |
Soudostroitel Astrakhan | 2000 | 14 |
Rotor-2 Volgograd | 2004 | 15 |
Spartak-UGP Anapa | 2005 | 2 ( D4 , dél) |
Szocsi-04 | 2005 | 6 (D5, Krasznodar) |
Rang | Csapat | Pontok | J | P | Diff |
---|---|---|---|---|---|
1 | Angoucht Nazran | 53 | 24. | 5. | +22 |
2 | Machuk-KMV Pyatigorsk | 51 | 24. | 3 | +23 |
3 | Rotor-2 Volgograd | 45 | 24. | 7 | +20 |
4 | Olimpia Volgograd | 45 | 24. | 5. | +27 |
5. | Spartak-UGP Anapa P | 44. | 24. | 8. | +14 |
6. | Avtodor Vladikavkaz | 33 | 24. | 11. | -7 |
7 | Szocsi-04 P | 32 | 24. | 10. | -2 |
8. | Torpedo Voljski | 31 | 24. | 11. | +6 |
9. | Droujba Maykop | 30 | 24. | 10. | -3 |
10. | Krasznodar-2000 | 29. | 24. | 13. | -4 |
11. | SKA Rosztov | 20 | 24. | 12. | -22 |
12. | Soudostroitel Astrakhan | 16. | 24. | 14 | -27 |
13. | Tekstilchtchik Kamychin | 11. | 24. | 19. | -48 |
A 2005-ös szezonban a PFL Kupa harmadik kiadására a szezon végén, november hónapban került sor. Ez egyesíti az egyes csoportok győzteseit egyetlen medencében, és látni fogja őket, hogy egyszer semleges pályán versenyeznek a moszkvai Luzhniki stadionban . A bajnokság végén a tabella első helyezettje a harmadik osztály bajnoka, és megkapja a PFL kupa trófeáját.
A Sodovik Sterlitamak megnyeri a versenyt, és a harmadosztály bajnokának nevezik.
Rang | Csapat | Pontok | J | P | Diff | Eredmények (▼ dom., ► ext.) | GYEP | ANG | TALÁLKOZOTT | LABDA | SAL |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Sodovik Sterlitamak | 12. | 4 | 0 | +10 | Sodovik Sterlitamak | 1-0 | 4-0 | |||
2 | Angoucht Nazran | 6. | 4 | 2 | 0 | Angoucht Nazran | 2-0 | 2-4 | |||
3 | Krasznojarszk Metallurg | 6. | 4 | 2 | -1 | Krasznojarszk Metallurg | 0-3 | 2-1 | |||
4 | Baltika Kaliningrad | 4 | 4 | 2 | -1 | Baltika Kaliningrad | 0-2 | 1-1 | |||
5. | Salyut-Energia Belgorod | 1 | 4 | 3 | -8 | Salyut-Energia Belgorod | 0-1 | 0-3 |