Kiesett) CFZ Imbituba FC
Legjobb góllövő (k) Lima ( Joinville EC )
17 gól

Navigáció

A Santa Catarina bajnokság 2011 foci volt a 86 th  kiadás a Santa Catarina labdarúgó bajnokság . Ezt nyerte Chapecoense , aki megnyerte ezúttal ő 4 -én  neve ezen a szinten.

A két döntős, a Chapecoense és a Criciúma EC képviseli Santa Catarina államot a 2012-es Brazil Kupán .

Szabályok

2011-ben a szabályok 2010-hez képest változnak.

Első fázis

A 10 csapat egymással szembesül az első meccs mérkőzésein, ezt követően a négy legjobb kvalifikálja magát egy döntő tornára (elődöntő és döntő).

Második szakasz

A 10 csapat egymással szemben mérkőzik meg, amelyek után a négy legjobb kvalifikálják magukat egy döntő tornára (elődöntők és döntők).

Végső

Az első két szakasz győztesei hazai és idegenbeli mérkőzéseken találkoznak a bajnoki döntőben. Abban az esetben, ha ugyanaz a csapat nyeri mindkét fázist, az összes hazai és idegenbeli mérkőzés második legjobb csapata kvalifikálja magát a döntőbe.

Részt vevő klubok

A 2011 , a fő részlege a bajnokságot hozott össze 10 csapatok:

* a speciális divízió bajnokság győztese 2010-ben.
** a 2010. évi speciális divízió bajnokság második helyezettje.
*** a 2010-es bajnokság végén sportosan kiesett, a Chapecoense számára előnyös az Atlético de Ibirama visszavonása (pénzügyi okokból) helyét a főosztályban.

Eredmények

Első fázis

A Criciúma EC nyeri a döntő első szakaszát a Figueirense FC ellen .

A Chapecoense megnyeri a döntő második szakaszát az Avaí FC ellen .

Végső

A Criciúma EC az első meccsen játszott hazai pályán, amiért rosszabb lett a bajnokság, mint a Chapecoense .

Bajnok Döntős Menni Visszatérés Halmozott
Chapecoense Criciúma EC 0x1 1x0 1x1

A Chapecoense megnyeri a bajnokságot, mert az első szakaszban jobb helyzetben végzett.