Magasabb szint Svájci bajnokság
Alacsonyabb szinten 1 új bajnokság
Kristálytiszta alkalmazás kworldclock.pngAz utolsó versenyről lásd:
Svájci Jégkorong Bajnokság 2019-2020

A harmadosztályú svájci jégkorongbajnokság , amelyet a szponzor szerint ma svájci Regio Ligának vagy MySports Ligának hívnak (a UPC Svájc sportcsatornája ), a svájci jégkorong harmadik szintje .

A bajnokság 12 csapattal rendelkezik, és egész Svájcban zajlik. A csapatok két regionális csoportba vannak osztva, 6 csapatból  ; a 12 csapat számára azonban csak egy rangsor jön létre, az összes csapat az alapszakasz során legalább kétszer versenyez.

A jelenlegi formában a bajnoki avatták fel 2017 egyesítésével a legjobb csapat a tizenkét előző méret, valamint egy új szint a másodosztályú és az 1 st liga , amely addig volt arca harmadik osztály.

Aktuális formátum

A hosszú utazások elkerülése és a sport és a szakmai tevékenység összeegyeztetése érdekében a tizenkét csapat két csoportra oszlik földrajzi közelségük szerint. Az alapszakasz tehát 32 fordulóban zajlik: négy (két oda-vissza) meccs ugyanazon regionális csoport minden csapata ellen és kettő (egy oda-vissza) a másik medence ellen.

Az alapszakasz végén kialakul a végső rangsor. Az első nyolc csapat részt vesz a rájátszásban, mindegyik sorozatot az öt meccs legjobbja szerint játsszák. A negyeddöntők négy győztese továbbjut az elődöntőbe. Az elődöntők két győztese kvalifikálta magát a döntőbe, és egymással szembesül, mindig az öt legjobb meccsen. Az alapszakasz végi besorolás döntő a jég előnye szempontjából.

A bajnok addig követelheti a svájci liga emelkedését , amíg pályázik és teljesíti a Liga kritériumait. Ha a 2018–2019- es szezon végén elegendő volt a HC Sierre számára, hogy megnyerje a MySports Liga rájátszás döntőjét, hogy felkerüljön a Svájci Ligába, akkor a következő szezonban a feltételek megváltoztak, miután a Svájci Liga ismét 12 csapat. Mostantól a MySports League klubnak a sportágban történő promócióra való jogosultsága érdekében kvalifikálnia kell magát a rájátszás döntőjébe (5 meccs legjobbja), majd meg kell játszania és el kell nyernie a feljutási / kiesési gátat a legkevesebb csapat ellen. a Svájci Liga "ranglista fordulója". Ezt a rájátszást 7 meccs legjobbjai között játsszák. Ha a MySports Liga két döntőse feljutó jelölt, és mindkettő megfelel a Liga kritériumainak, akkor csak a döntő győztese (kijelölt MySports Liga bajnok) jogosult a feljutási rájátszásra.

Az alsó szinten, és ha úgy kívánja, a győztes 1 -jén bajnoki lép elő MySports League. Egyébként helyét a legmagasabb rangú regionális bajnok veszi át.

2019-2020 csapatok

Csapat Város Jégpálya
HC Arosa Arosa Sport- und Kongresszentrum Arosa  (de)