1978-as atlétikai Európa-bajnokság
1978-as atlétikai Európa-bajnokság
Az 1978-as Európa-bajnokság logója
Navigáció
1934 • 1938 • 1946 • 1950 • 1954 • 1958 • 1962 • 1966 • 1969 • 1971 • 1974 • 1978 • 1982 • 1986 • 1990 • 1994 • 1998 • 2002 • 2006 • 2010 • 2012 • 2014 • 2016 • 2018 • 2020 •
A 12 -én az Európai Atlétikai bajnokság zajlott augusztus 29. és 1978. szeptember 3az akkor Csehszlovákiában , a prágai Evžen-Rošický stadionban .
Próbák
Negyvenegy esemény szerepel ezen Európa-bajnokság programjában (24 férfi és 17 nő).
Fénypontok
Ez a bajnokság első kiadása, amely meghaladja az 1000 résztvevő sportolót. Sajnos a sportolók nehéz időjárási viszonyokkal (hideg, eső és szél) küzdenek ezen bajnokságok során. Ez nem zárja ki, hogy viszonylag intenzív bajnokságokon vegyen részt, ahol a 41 versenyszám közül 23 győztes jobban teljesít, mint az előző 1974-es római bajnokság győztese.
A 400m gátfutás van az 1 st alkalommal ütközött egy Európa-bajnokságon a női sportolók.
A bajnokság legintenzívebb és legnagyobb technikai értékű eseménye kétségtelenül Sara Simeoni győzelme, akinek meg kell egyeznie saját világrekordjával , hogy két ellentétes stílussal legyőzze kelet-német riválisát, Rosemarie Witschast (ma Ackermann). ugrás. Ez az egyetlen cím, amely Kelet-Európa képviselőjétől elmenekül.
A legmeglepőbb győztes a kelet-német Olaf Beyer , aki meghaladja a 800 métert , aki megveri a két brit futót, Steve Ovettet és Sebastian Coe-t , akik túl magas alapokon kezdtek (49 mp 3 a 400 m-en és 1 perc 16 s 3 a 600 m-en). Olaf Beyer ezen a versenyen 2 másodperccel javította személyes csúcsát (1 perc 43 s 8 - 1 perc 45 s 8).
A bajnokság ezen kiadása során négy új női világrekord született. Minden alkalommal a recordwomen sikerül magukat: Marita Koch (NDK) az 1 st nőt, hogy menjen a 49 s 400 m (új rekord 48 s 94 éves rekord 49 s 04), honfitársa Ruth Fuchs dob a gerely meg 69,16 m (régi rekordot 69,12 m), Vilma Bardauskienė (USSR) ugrik hossza 7,09 m-a kvalifikáló esemény (régi rekordot 7,07 m), végül Tatiana Zelentsova (USSR) megtöri a rekordot a 400 m gát 54 s 89 (régi rekord 55 s 31).
Marita Koch (RDA), aki kétszeres arany 400 méteren és Kelet-Németország 4 × 400 méteres váltójával , az olasz Pietro Mennea a férfi sprint királya 100 és 200 méter győzelmével , Franz-Peter Hofmeister megnyeri a 400 métert és a 4 × 400 m váltó és a nyugatnémet csapat , végül Marlies Göhr nyerte a 100m és a 4 × 100 méteres váltó a német csapat. " Kelet-Németországban .
Malinowski (Lengyelország) nyerte a 3000-es akadályverseny a 2 e egymást követő alkalommal, Pietro Mennea (Olaszország) ugyanezt tette a 200 és Ruth Fuchs (NDK) a női gerely és a relé Németország „s 4 × 400 m.
Ezt a kiadást a dopping miatt elkövetett számos eltiltás jellemzi, 18 hónapos felfüggesztéssel az eseményektől: olyan szovjet sportolókat érintenek, mint Jevgenyij Mironov , Vaszilij Jerovov, Nadija Tkacsenko és Jekatyerina Gordijenko, de a bolgár Elena Stoyanova is .
Az érem rangsorban a Szovjetunió kissé megelőzi Kelet-Németországot. A nőknél az érmek több mint kétharmadát elnyerték, például 800 m-es szovjet triplával.
Eredmények
Férfiak
Megszerzett érmek
Próbák
|
Arany
|
Ezüst
|
Bronz
|
---|
100 m Szél: 0.0 m / s
|
Pietro Mennea 10 s 27
|
Eugen Ray 10s 36
|
Vladimir Ignatenko 10s 37
|
200 m Szél: -0,2 m / s
|
Pietro Mennea 20:16 (CR)
|
Olaf Prenzler 20s 61
|
Peter Muster 20-as évek 64
|
400 m
|
Franz-Peter Hofmeister 45 s 73
|
Karel Kolář 45 s 77 (NR)
|
Francis Demarthon 45-es évek 97
|
800 m
|
Olaf Beyer 1:43:84 (CR)
|
Steve Ovett 1:44:09
|
Sebastian Coe 1:44:76
|
1500 m
|
Steve Ovett 3:35:59 (CR)
|
Eamonn Coghlan 3 perc 36 s 57
|
David Moorcroft 3 perc 36 s 70
|
5000 m
|
Venanzio ortis 13 perc 28 s 57
|
Markus Ryffel 13:28 66
|
-
|
Alekszandr Fedotkin 13:28 66
|
10 000 m
|
Martti Vainio 27:30:99 (CR, NR)
|
Venanzio Ortis 27:31 48
|
Aleksandras Antipovas 27:31:50 (NR)
|
Maraton
|
Leonid Moseyev 2 óra 11 perc 57 s 5 (CR)
|
Nikolay Penzin 2 óra 11 perc 59 s 0
|
Karel Lismont 2 óra 12 perc 07 s 7
|
110 m gátfutás Szél: -0,5 m / s
|
Thomas Munkelt 13s 44
|
Jan Pusty 13 55
|
Arto Bryggare 13s 56
|
400 m gátfutás
|
Harald Schmid 48s 51 (CR)
|
Dmitrij Stukalov 49-es évek 72
|
Vaszil Arkhipenko 49-es évek 77
|
3000 m akadályfutás
|
Bronisław Malinowski 8:15:08
|
Patriz Ilg 8 perc 16 s 92
|
Ismo Toukonen 8 perc 18 s 29
|
20 km séta
|
Roland Wieser 1 óra 23 perc 11 s 5 (CR)
|
Pjotr Pocsincsuk 1 óra 23 perc 43 s 0
|
Anatolij Solomin 1 óra 24 perc 11 s 5
|
50 km séta
|
Jorge Llopart 3 óra 53 perc 29 s 9 (CR)
|
Veniamin Soldatenko 3 óra 55 perc 12 s 1
|
Jan Ornoch 3 óra 55 perc 15 s 9
|
4 × 100 m
|
Lengyelország Zenon Nowosz Zenon Licznerski Leszek Dunecki Marian Woronin 38 s 58 (CR)
|
Kelet-Németország Manfred Kokot Eugen Ray Olaf Prenzler Alexander Thieme 38 s 78
|
Szovjetunió Szergej Vladimirsev Nyikolaj Kolesznyikov Alekszandr Aksinin Vlagyimir Ignatenko 38-as évek 82
|
4 × 400 m
|
Nyugat-Németország Martin Weppler Franz-Peter Hofmeister Bernd Herrmann Harald Schmid 3:02:03 (CR)
|
Lengyelország Jerzy Włodarczyk Zbigniew Jaremski Cezary Łapiński Ryszard Podlas 3 perc 62 s 3
|
Csehszlovákia Josef Lomický František Břečka Miroslav Tulis Karel Kolář 3 perc 99 s 3
|
Magasugrás
|
Volodimir Jáscsenko 2,30 m (CR)
|
Alekszandr Grigorjev 2,28 m
|
Rolf Beilschmidt 2,28 m
|
Távolugrás
|
Jacques Rousseau 8,18 m (CR)
|
Nenad Stekić 8,12 m
|
Vladimir Tsepelyov 8.01 m
|
Rúdugrás
|
Vladimir Trofimenko 5,55 m (CR)
|
Antti Kalliomäki 5,50 m
|
Rauli Pudas 5,45 m
|
Hármasugrás
|
Miloš Srejović 16,94 m
|
Viktor Szanejev 16,93 m
|
Anatolij Piskulin 16,87 m
|
Súlylökő
|
Udo Beyer 21,08 m (CR)
|
Aleksandr Baryshnikov 20,68 m
|
Wolfgang Schmidt 20,30 m
|
Diszkoszvetés
|
Wolfgang Schmidt 66,82 m
|
Markku Tuokko 64,90 m
|
Bugár Imrich 64,66 m
|
Gerelyhajítás
|
Michael Wessing 89,12 m
|
Nyikolaj Grebnyev 87,82 m
|
Wolfgang Hanisch 87,66 m
|
Kalapácsvetés
|
Jurij Sedykh 77,28 m (CR)
|
Steuk Roland 77,24 m
|
Karl-Hans Riehm 77,02 m
|
Tízpróba
|
Aleksandr Grebenyuk 8,340 pont (CR)
|
Daley Thompson 8,289 pont
|
Siegfried Stark 8 208 pont
|
AR rekord Continental ( területi rekord ) • CR Record bajnokságok ( bajnoki rekord ) • DNF nem fejezte be ( nem fejezte be ) • DNS nem indult ( nem indult ) • DQ DQ ( kizárás ) • MR találkozó rekord ( találkozási rekord ) • NR országos rekord ( rekord országos ) • OR olimpiai rekord ( olimpiai rekord ) • PB rekordot ( egyéni legjobb ) • SB legjobb személyi teljesítményt a szezon ( évad legjobb ) • WL világszinti teljesítményét év ( világelső ) • WJR rekord világ Junior ( junior világrekord ) • WR világrekord ( világrekord )
|
Nők
Megszerzett érmek
Próbák
|
Arany
|
Ezüst
|
Bronz
|
---|
100 m Szél: 0.0 m / s
|
Marlies Göhr 11 s 13
|
Linda Haglund 11 s 29
|
Ljudmila Maslakova 11. s 31
|
200 m Szél: -0,2 m / s
|
Lyudmila Kondratyeva 22s 52
|
Marlies Göhr 22s 53
|
Carla Bodendorf 22-es 64
|
400 m
|
Marita Koch 48s 94 (WR)
|
Christina Brehmer 50-es évek 38
|
Irena Szewińska 50-es évek 40
|
800 m
|
Tatjana Providokhina 1 perc 55 s 80
|
Nadiya Mushta 1 perc 55 s 82
|
Zoya Rigel 1 perc 56 s 57
|
1500 m
|
Gyana Romanova 3 perc 59 s 01
|
Natalia Mărăşescu 3 perc 59 s 77
|
Totka Petrova 4 perc 00 s 15
|
3000 m
|
Svetlana Ulmasova 8:33:16 (CR)
|
Natalia MARASESCU 8 perc 33 s 53
|
Grete Waitz 8 perc 34 s 33
|
100 m gátfutás Szél: +0,6 m / s
|
Johanna Klier 12s62
|
Tatiana Anisimova 1267
|
Gudrun Berend 12:73
|
400 m gátfutás
|
Tatyana Zelentsova 54s 89 (WR)
|
Silvia Hollmann 55s 14 (NR)
|
Karin Rossley 55s 36 (NR)
|
4 × 100 m
|
Szovjetunió Vera Anisimova Lyudmila Maslakova Lyudmila Kondratyeva Lyudmila Storozhkova 42s 54
|
Egyesült Királyság Beverley Goddard Kathy Smallwood Sharon Colyear Sonia Lannaman 42 s 72
|
Kelet-Németország Johanna Klier Monika Hamann Carla Bodendorf Marlies Göhr 43 s 07
|
4 × 400 m
|
Kelet-Németország Christiane Marquardt Barbara Krug Christina Brehmer Marita Koch 3:21:20 (CR)
|
Szovjetunió Tetyana Prorochenko Nadiya Mushta Tatyana Providokhina Mariya Kulchunova 3 perc 22 s 53
|
Lengyelország Małgorzata Grajewska Krystyna Kacperczyk Genowefa Błaszak Irena Szewińska 3 perc 26 s 76
|
Magasugrás
|
Sara Simeoni 2,01 m (WR =)
|
Rosemarie Ackermann 1,99 m
|
Brigitte Holzapfel 1,95 m
|
Távolugrás
|
Bardauskienė Vilma 6,88 m
|
Angela Voigt 6,79 m
|
Jarmila Nygrýnová 6,69 m
|
Súlylökő
|
Ilona Slupianek 21,41 m (CR)
|
Helena Fibingerová 20,86 m
|
Margitta Droese 20,58 m
|
Diszkoszvetés
|
Evelin Jahl 66,98 m
|
Margitta Droese 64,04 m
|
Natalja Gorbacsova 63,58 m
|
Gerelyhajítás
|
Ruth Fuchs 69,16 m (CR)
|
Tessa Sanderson 62,40 m
|
Ute Hommola 62,32 m
|
Öttusa
|
Papp Margit 4 655 pont
|
Burglinde Pollak 4600 pont
|
Kristine Nitzsche 4.599 pont
|
AR rekord Continental ( területi rekord ) • CR Record bajnokságok ( bajnoki rekord ) • DNF nem fejezte be ( nem fejezte be ) • DNS nem indult ( nem indult ) • DQ DQ ( kizárás ) • MR találkozó rekord ( találkozási rekord ) • NR országos rekord ( rekord országos ) • OR olimpiai rekord ( olimpiai rekord ) • PB rekordot ( egyéni legjobb ) • SB legjobb személyi teljesítményt a szezon ( évad legjobb ) • WL világszinti teljesítményét év ( világelső ) • WJR rekord világ Junior ( junior világrekord ) • WR világrekord ( világrekord )
|
Éremtáblázat
Külső linkek