2002. évi atlétikai Európa-bajnokság
2002. évi atlétikai Európa-bajnokság
A 2002. évi Európa-bajnokság logója
Navigáció
1934 • 1938 • 1946 • 1950 • 1954 • 1958 • 1962 • 1966 • 1969 • 1971 • 1974 • 1978 • 1982 • 1986 • 1990 • 1994 • 1998 • 2002 • 2006 • 2010 • 2012 • 2014 • 2016 • 2018 • 2020 •
A 18 -én az Európai Atlétikai bajnokság zajlott 6 és 2002. augusztus 11a németországi Münchenben , az olimpiai stadionban. Ugyanannyi esemény van, mint az előző 1998-as Európa-bajnokságon (24 férfi és 22 nő), de a női menetben a 20 km váltotta fel a 10 km-t.
Fénypontok
- Ezek a müncheni Európa-bajnokságok valamivel alacsonyabb szintűek, mint 1998-ban. Így a férfiaknál a 24 győztes közül 14-nek alacsonyabb a teljesítménye, mint az 1998-as győztesé, nőknél pedig a 11 győztesből 10-nek alacsonyabb a teljesítménye. az 1998-as győztesé.
- Az egyetlen kettős aranyérmes a francia Muriel Hurtis 200 méteren és 4x100 méteres váltóval.
- a brit Colin Jackson a 110 méteres gátfutásban és a gerelyhajításban szereplő Steve Backley a zsinórban 4. alkalommal nyerő. Ionela Tirlea (román) 400 méteres gátfutásban, Robert Korzeniowski (lengyel) az 50 km-es gyaloglásban, Franciaország a 4x100 m-es váltóban és Németország a 4x400 m-es váltóban győzedelmeskedik egymás után. Ne feledje, hogy a német Grit Breuer az 1990-es és 1998-as 400 méteres győzelme, valamint az 1990-es 4x400 méteres győzelme után a 4x400 méteres váltóval megszerezte 4. aranyérmét.
- A lengyel Robert Korzeniowski új világrekordot állított fel az 50 km-es gyaloglásról 3 óra 36 perc 39 másodperc alatt (a régi rekord 3 óra 37 perc 26 hüvelyk volt az orosz Valeriy Spitsyn által 2000-ben). Paula Radcliffe (GB) megdönti az 10 000 méter feletti európai rekordot 30'01''09-ben (korábbi rekord Ingrid Kristiansen (norvég) 1986-ban 30'13'74-ben). Katarina Kluft (svéd) 6542 ponttal megdönti a junior heptatlon világcsúcsát (korábbi rekordja 6470 pont volt, 15 nappal korábban a Kingstonban zajló junior világbajnokságon).
- Dwain Chambers sprinter , a brit csapattal 100 m-es és 4 × 100 m-es váltó győztesének eredményeit törlik, miután doppingvallomását 2003-ban pozitívnak találták a THG -re. Ennek eredményeként az Európai Atlétikai Szövetség úgy határoz, hogy újra odaadja az arany érmek a portugál Francis Obikwelu 100 méteren és az ukrán váltó 4 × 100 méteren.
- Oroszország a női csapatának köszönhetően a győztes nemzet az aranyérmek számában. Nagy-Britannia 1998-ban 9 címmel 5 címmel hanyatlóban van. Németország hazai pályán nem a várt sikerrel jár, csupán 2 címmel, de 9 helyezéssel a második helyen.
- Oroszország és Németország vezeti a döntősök számát 45 és 44 döntővel. Spanyolország 31 döntős a harmadik, főleg a távolsági és gyalogos versenyeken.
Eredmények
Férfiak
Megszerzett érmek
Próbák
|
Arany
|
Ezüst
|
Bronz
|
---|
100 m
|
Francis Obikwelu 10:06
|
Darren Campbell 10:15
|
Németh Roland 10 s 27
|
200 m
|
Konstadínos Kedéris 19 s 85
|
Francis Obikwelu 20s 21
|
Marlon Devonish 20-as évek 24
|
400 m
|
Ingo Schultz 45s 14
|
David Canal 45-es évek 24
|
Daniel Caines 45 mp 28
|
800 m
|
Wilson Kipketer 1 perc 47 s 25
|
Andre Bucher 1:47:43
|
Nils Schumann 1:47:60
|
1500 m
|
Mehdi Baala 3 perc 45 s 25
|
Reyes Estévez 3 perc 45 s 25
|
Rui Silva 3:45:43
|
5000 m
|
Alberto García 13:38:18
|
Ismail Sghyr 13:39 81
|
Serhiy Lebid 13 perc 40 s 00
|
10 000 m
|
José Manuel Martínez 27:47:65
|
Dieter Baumann 27:47 87
|
José Ríos 27:48:29
|
Maraton
|
Janne Holmén 2 óra 12 perc 14 s
|
Pavel Loskutov 2 óra 13 perc 18 s
|
Julio Rey 2 óra 13 perc 21 s
|
110 m gátfutás
|
Colin Jackson 13:11
|
Staņislavs olijars 13 s 22
|
Artut Kohutek 13s 32
|
400 m gátfutás
|
Stephane Diagana 47-es évek 58
|
Jiří Mužík 48 s 43
|
Paweł Januszewski 48 s 46
|
3000 m akadályfutás
|
Antonio David Jiménez 8:24:34
|
Simon Vroemen 8 perc 24 s 45
|
Luis Miguel Martin 8:24 72
|
4 × 100 m
|
Ukrajna Kostyantyn Vasyukov Kostyantyn Rurak Anatolij Dovhal Oleksandr Kaydash 38s 53
|
Lengyelország Ryszard Pilarczyk Łukasz Chyła Marcin Nowak Marcin Urbaś 38 s 71
|
Németország Ronny Ostwald Marc Blume Alexander Kosenkow Christian Schacht 38 s 88
|
4 × 400 m
|
Egyesült Királyság Jared diakónus, Matt Elias Jamie Baulch DanielCaines 3 perc 01 s 25
|
Oroszország Oleg Mishukov Andrei Semenov Ruslan Mashchenko Jurij Borzakovskiy 3 perc 01 s 34
|
Franciaország Leslie Djhone Ahmed Douhou Naman Keita Ibrahima Wade 3 perc 02 s 76
|
20 km séta
|
Francisco Javier Fernández 1 óra 18 perc 37 s
|
Vlagyimir Andrejev 1 óra 19 perc 56 s
|
Juan Manuel Molina 1 óra 20 perc 36 s
|
50 km séta
|
Robert Korzeniowski 3 óra 36 perc 39 s (WR)
|
Alekszej Vojevodin 3 óra 40 perc 16 s
|
Jesús Ángel García 3 óra 44 perc 33 s
|
Távolugrás
|
Olekszij Lukasevics 8,08 m
|
Siniša Ergotić 8,00 m
|
Yago Lamela 7,99 m
|
Hármasugrás
|
Christian Olsson 17,53 m
|
Charles Friedek 17,33 m
|
Jonathan Edwards 17,32 m
|
Magasugrás
|
Jaroszlav Rybakov 2,31 m
|
Stefan Holm 2,29 m
|
Staffan Strand 2,27 m
|
Rúdugrás
|
Alekszandr Averbuh 5,85 m
|
Lars Börgeling 5,80 m
|
Tim Lobinger 5,80 m
|
Súlylökő
|
Jurij Bilonoh 21,37 m
|
Joachim Olsen 21,16 m
|
Ralf Bartels 20,58 m
|
Diszkoszvetés
|
Fazekas Róbert 68,83 m
|
Virgilijus Alekna 66,62 m
|
Michael Möllenbeck 66,37 m
|
Kalapácsvetés
|
Annus Adrián 81,17 m
|
Vladyslav Piskunov 80,39 m
|
Alexandros Papadimitriou 80,21 m
|
Gerelyhajítás
|
Steve Backley 88,54 m
|
Szergej Makarov 88,05 m
|
Boris Henry 85,33 m
|
Tízpróba
|
Roman Šebrle 8800 pont
|
Erki Nool 8 438 pont
|
Lev Lobodin 8 390 pont
|
Nők
Próbák
|
Arany
|
Ezüst
|
Bronz
|
100 m
|
Thanou asszony 11 s 10
|
Kim Gevaert 11 s 22
|
Manuela Levorato 11 s 23
|
200 m
|
Muriel Hurtis 22-es évek 43
|
Kim Gevaert 22 53
|
Manuela Levorato 22-es évek 75
|
400 m
|
Olesya Zykina 50-es évek 45
|
Grit Breuer 50s 70
|
Lee McConnell 51-es évek 02
|
800 m
|
Jolanda Čeplak 1:57 65
|
Mayte Martínez 1:58 86
|
Kelly Holmes 1:59 83
|
1500 m
|
Süreyya Ayhan 3 perc 58 s 79
|
Szabo Gabriela 3:58:81
|
Tatyana Tomashova 4 perc 01 s 28
|
5000 m
|
Marta Dominguez 15:14 76
|
Sonia O'Sullivan 15:14 85
|
Jelena Zadorozhnaya 15 perc 15 s 22
|
10 000 m
|
Paula Radcliffe 30:01:09
|
Sonia O'Sullivan 30:47:59
|
Lyudmila Biktasheva 31 perc 04 s 00
|
Maraton
|
Maria Guida 2 óra 26:05
|
Luminita Zaituc 2 óra 26 perc 58 s
|
Sonja Oberem 2 óra 28 perc 45 s
|
100 m gát
|
Dicsőség Alozie 12s 73
|
Jelena Kraszovszkaja 12-es évek 88
|
Yana Kasova 12s 91
|
400 m gátfutás
|
Ionela Târlea 54 s 95
|
Heike Meissner 55-es évek 89
|
Anna Olichwierczuk 56s 18
|
4 × 100 m
|
Franciaország Delphine Combe Muriel Hurtis Sylviane Felix Odiah Sidibe 42 s 46
|
Németország Melanie Paschke Gabi Rockmeier Sina Schielke Marion Wagner 42 s 54
|
Oroszország Natalya Ignatova Yuliya Tabakova Irina Khabarova Larisa Kruglova 43 s 11
|
4 × 400 m
|
Németország Firenze Ekpo-Umoh Birgit Rockmeier Claudia Marx Grit Breuer 3 perc 25 s 10
|
Oroszország Natalya Antyukh Natalya Nazarova Anastasiya Kapachinskaya Olesya Zykina 3 perc 25 s 59
|
Lengyelország Zuzanna Radecka Grażyna Prokopek Małgorzata Pskit Anna Olichwierczuk 3 perc 26 s 15
|
20 km séta
|
Olimpiada Ivanova 1 óra 26 perc 42 s
|
Jelena Nyikolajeva 1 óra 28 perc 20 s
|
Erica Alfridi 1 óra 28 perc 33 s
|
Távolugrás
|
Tatjana Kotova 6,85 m
|
Jade Johnson 6,73 m
|
Vaszi Tunde 6,73 m
|
Hármasugrás
|
Ashia Hansen 15,00 m
|
Heli Koivula 14,83 m
|
Jelena Oleynikova 14,54 m
|
Magasugrás
|
Kajsa Bergqvist 1,98 m
|
Marina Kuptsova 1,92 m
|
Olga Kaliturina 1,89 m
|
Rúdugrás
|
Svetlana Feofanova 4,60 m
|
Jelena Isinbajeva 4,55 m
|
Yvonne Buschbaum 4,50 m
|
Súlylökő
|
Irina Korzsanyenko 20,64 m
|
Vita Pavlysh 20,02 m
|
Svetlana Krivelyova 19,56 m
|
Diszkoszvetés
|
Ekateríni Vóngoli 64,31 m
|
Natalja Szadova 64,12 m
|
Anastasia Kelesidou 63,92 m
|
Kalapácsvetés
|
Olga Kuzenkova 72,94 m
|
Kamila Skolimowska 72,46 m
|
Manuela Montebrun 72,04 m
|
Gerelyhajítás
|
Mirela Manjani 67,47 m
|
Steffi Nerius 64,09 m
|
Mikaela Ingberg 63,50 m
|
Hétverseny
|
Carolina Klüft 6542 pont
|
Sabine Braun 6434 pont
|
Natalya Sazanovich 6341 pont
|
Éremtáblázat
Külső linkek
Megjegyzések és hivatkozások
-
(en) Milyen jövő lesz a kamarák számára?, Europe1.fr, 2009. március 11