Helyek) Parafa
Keltezett 1930. augusztus 30
Hivatalos honlapján Az UCI hivatalos honlapja

Navigáció

Az 1930- as országúti kerékpáros világbajnokságot rendezték 1930. augusztus 30a belgiumi Liège- ben . Ismét ezekben a világokban az olasz versenyzők dominálnak, akik a kettős versenyt elérik a két eseményen, Alfredo Binda és Giuseppe Martano címmel.

Folyamat

A profi futóknak 210,6 kilométeres távot kell megtenniük, míg az amatőrök pályája 194 kilométer.

Az 1930-as kiadásra az uralkodó kettős világbajnok , a végső győzelem fő favoritjának számító Georges Ronsse szülőföldjén kerül sor . Legfőbb versenytársai az olasz válogatottak, amelyek Alfredo Binda , Learco Guerra és Allegro Grandi alkotják . Ez fogja irányítani a versenyt, különösen a második részt, miután Binda legyőzte problémáit a verseny kezdetén (gyomorbántalom, defekt és bukás). Maga Binda támad, elengedve minden ellenfelét. A következő ereszkedéskor Ronsse, Kurt Stöpel és Guerra fogta el . Ezért négyen vitatják a címet, Guerra elviszi a sprintet Bindához, ami győzelemhez vezeti, és a második helyen végez. A harmadik a helyi Ronsse, akinek négy világbajnokság után pontosan ugyanaz a rekordja Bindának, két aranyéremmel és egy bronzzal. A rajt 26 versenyzője közül 17 fejezte be a versenyt.

Az amatőr versenyt zsinórban harmadszor uralja Olaszország, Giuseppe Martano (20) aranyérmet honfitársa, Eugenio Gestri előtt .

Részletes eredmények

A verseny teljes hossza 210 km. A rajt 26 versenyzője közül 17 befejezte a versenyt.