Győztes Nigéria
Második Kamerun
Harmadik Ghána

Navigáció

A 2016-afrikai Női Labdarúgó Kupa a tizenkettedik kiadása afrikai női labdarúgó kupa (és az első ezen a néven), amely egyesíti a legjobb afrikai női labdarúgó csapat áll kapcsolatban a Szövetség. Afrikai Labdarúgó Szövetség (CAF).

A végrehajtó bizottság a CAF jelenti 22-szeptember 2013-as a kameruni , mint egy ország a versenyt szervezi.

A meccseket eredetileg 2016. október 8. és 22. között tervezték megtartani, de a Kameruni Labdarúgó-szövetség késést kér az ebben az időszakban várható időjárási viszonyok miatt; A CAF Végrehajtó Bizottsága beleegyezik a verseny elhalasztásába, amelyet most 2016. november 19. és december 3. között játszanak.

Yaoundé és Limbé az utolsó szakasz két fogadó városa.

A nigériai megtartja cím legyőzésével Kamerun a döntőben 1-0.

Szervezet

Stadionok és városok

A szervezőbizottság 2015. május 24-én jelentette be, hogy a tervek szerint Yaoundé és Limbé város ad otthont a versenynek. A Stade Ahmadou Ahidjo megsínylik 1 -jén november 2015, a munka egy 6 hónapos időszak annak teljes felújítása.

Yaounde Limbe

Hivatalos bál

A verseny történetében először lesz hivatalos bál

Képesítések

Első kör

Az első fordulóban mérkőzést sor március 4-től 6-2016 és a visszatérő mérkőzéseit március 18-26, 2016. Kamerun automatikusan kvalifikálta magát a végső fázisban fogadó országban, miközben Nigéria , Ghána , Guinea , Dél-Afrika és Elefántcsontpart is mentesül e kör alól.

Az Algéria kezdetben találkozik Togo , de a togói kivonult a verseny februárban, és helyébe Etiópia .

Második fordulat

Az első forduló mérkőzéseire 2016. április 6. és 9. között, a visszatérő mérkőzésekre 2016. április 10. és 12. között kerül sor.

Az utolsó szakasz menete

A bajnokság mérkőzéseit a játékszabályok szerint játsszák , amelyek a Nemzetközi Labdarúgó Szövetség Igazgatósága (IFAB) által meghatározott futballszabályok .

A verseny két forduló alatt zajlik. Az első fordulót négy csapatból álló csoportokban játsszák, sorsolással határozzák meg a csapatok megoszlását a különböző csoportokban. A második forduló kieséses szakasz.

4 Zimbabwe 1 3 0 1 2 0 3 -3

Minősített vagy győztes csapat; Pts = pont; J = játszott; G = nyert; N = nulla; P = elveszett;

10. 2016. november 25 16:00 UTC + 1 Limbe Egyiptom 0 - 5 Dél-Afrika

2016. november 19 ( 2016-11-19 ) Kamerun 2–0 Egyiptom Ahmadou Ahidjo Stadion , Yaoundé
15:30
Onguéné A gól 25 perc után gólt szerzett25 e
Mania A gól 72 perc elteltével szerzett gólt72 e ( toll )
Választottbíróság: Lidya Tafesse
Jelentés
2016. november 19 ( 2016-11-19 ) Dél-Afrika 0–0 Zimbabwe Ahmadou Ahidjo Stadion , Yaoundé
18:30
Választottbíróság: Caroline Wanjala
Jelentés
2016. november 22 ( 2016-11-22 ) Kamerun 1–0 Dél-Afrika Ahmadou Ahidjo Stadion , Yaoundé
16:00
Ngo A gól 83. percben szerzett gólt83 rd Választottbíróság: Aissata Ameyo Amegee
Jelentés
2016. november 22 ( 2016-11-22 ) Zimbabwe 0–1 Egyiptom Ahmadou Ahidjo Stadion , Yaoundé
19:00
Tarik A gól 82 perc után gólt szerzett82 nd Választottbíróság: Suavis Iratunga
Jelentés
2016. november 25 ( 2016-11-25 ) Zimbabwe 0–2 Kamerun Ahmadou Ahidjo Stadion , Yaoundé
16:00
Akaba A gól 2 perc után gólt szerzett2. és A gól 50 perc után gólt szerzett 50 . Választottbíróság: Jonesia Rukyaa Kabakama

Ordega A gól 22. perc után szerzett gólt22 e
Oshoala A gól 41 perc után gólt szerzett41 e A gól 64. perc után szerzett gólt 64 e A gól 69 perc elteltével gólt szerzett 69 e A gól 78 perc elteltével szerzett gólt 78 e
U. vasárnap A gól 48 perc elteltével gólt szerzett48 th ( toll. )
Választottbíróság: Gladys Lengwe
Jelentés
2016. november 20 ( 2016-11-20 ) Ghána 3–1 Kenya Limbé stadion , Limbé
19:00
Suleman A gól 50 perc után gólt szerzett50 e
Addo A gól 72 perc elteltével szerzett gólt72 e A gól 90 + 1 perc után szerzett gólt 90 + 1 e
Esse Akida Mbeyu A gól 23. perc után szerzett gólt23. sz Választottbíróság: Jeanne Ekoumou
Jelentés
2016. november 23 ( 2016-11-23 ) Nigéria 1–1 Ghána Limbé stadion , Limbé
16:00
Oshoala A gól 19 perc után gólt szerzett19. sz Addo A gól 43 perc elteltével gólt szerzett43 e ( toll. ) Játékvezető : Akhona Zennith Makalima
Jelentés
2016. november 23 ( 2016-11-23 ) Kenya 1–3 Mali Limbé stadion , Limbé
19:00
Avilia 80 perc elteltével gólt szerzett80 . Coulibaly A gól 36 perc elteltével gólt szerzett36 e
Toure A gól 50 perc után gólt szerzett50 e A gól 62 perc után gólt szerzett 62 e ( Pen. )
Jelentés
2016. november 26 ( 2016-11-26 ) Mali 1–3 Ghána Ahmadou Ahidjo Stadion , Yaoundé
19:00
Diarra A gól 87 perc elteltével szerzett gólt87 th Eshun A gól 44. percben szerzett gólt44 th
Suleman A gól 68 perc után gólt szerzett68 th
Addo A gól 79 perc elteltével szerzett gólt79 th ( toll. )
Választottbíróság: Maria Rivet
Jelentés

Kieséses szakasz

A második forduló kieséses játékkal zajlik, és magában foglalja az elődöntőket, a mérkőzést a harmadik helyért és a döntőt. A győztesek a következő fordulóba kvalifikáltak, a vesztesek kiesnek. Ha a két csapat holtversenyben van a normál 90 perces idő végén, akkor két 15 perces hosszabbítást játszanak. 5 perc szünet figyelhető meg a szabályozási idő és a hosszabbítás között. A meghosszabbítás két periódusa között nem figyelhető meg törés. Ha a hosszabbítás végén a két csapat még döntetlen, a győztest a tizenegyespárbaj alapján határozzák meg.