Harmadik Kamerun
Legjobb játékos Thembi Kgatlana
Legjobb góllövő (k) Thembi Kgatlana (5 gól)

Navigáció

A 2018 Total afrikai Női Labdarúgó Kupa tizenharmadik kiadása a női labdarúgó Afrika-kupa , amely egyesíti a legjobb afrikai női labdarúgó csapat tagjai az Afrikai Labdarúgó-szövetség (CAF). A verseny egyben a 2019-es női világbajnokság selejtező tornája is, amely az afrikai kupa első három helyezettje bejut a világkupára.

A CAF végrehajtó bizottsága 2016. szeptember 27-én Ghánát jelöli meg a verseny házigazdájaként.

A nigériai nyerte a versenyt a dobogó a dél-afrikai . A kameruni a harmadik helyen végzett.

Szervezet

Naptár

Rájátszás játék a tervek szerint ettől február 26, 2018, és a végső szakaszban a verseny november 17-től a 1 st december 2018.

A rájátszást végül elhalasztják, az első forduló mérkőzéseit 2018. április 2. és 10. között, a második forduló mérkőzéseit pedig 2018. június 4. és 12. között tartják.

2016 júliusában a  Total  bejelentette, hogy szponzori megállapodást kötött az Afrikai Labdarúgó-szövetséggel. A Total most a CAF által szervezett versenyek „címszponzora”. A megállapodás a következő nyolc évre érvényes, és a CAF által szervezett tíz fő versenyre vonatkozik, köztük a Nők Afrika Kupájára, amelyet ma „Total Women's Africa Cup of Nations” néven emlegetnek.

Képesítések

A ghánai minősül automatikusan befogadó nemzet. A másik hét résztvevő kijelölésére két selejtező fordulót rendeznek kétirányú mérkőzések formájában, 2018. április 4-től június 11-ig. A minősített csapatok:

Városok és stadionok

Accra Az Africa Cup of Nations női labdarúgás 2018 Ghána oldalán található. Accra Cape Coast Cape Coast

4. Nagyobb gólszám a döntetlen csapatok között lejátszott mérkőzéseken;
  5. Ha a 2–4. Kritérium alkalmazása után a csapatok közül még mindig csak néhány van holtversenyben, akkor az új holtverseny által érintett csapatokra a 2–4. Ha a 2–4. Kritérium alkalmazása után a csapatok továbbra is holtversenyben vannak, a következő kritériumok érvényesek:

• (ha félkövéren szerepel): Minősített válogatás az elődöntőbe
2018. november 17 Ghána 1 - 0 Algéria Accra Sportstadion ( Accra )
15:30 UTC + 0
Amfobea A gól 13 perc elteltével szerzett gólt13. sz ( 1 - 0 ) Választottbíróság: Lidya Tafesse
Jelentés
2018. november 17 Mali 1 - 2 Kamerun Accra Sportstadion ( Accra )
18:30 UTC + 0
A. Traoré 56 perc elteltével gólt szerzett56 th ( 0 - 0 ) A gól 71. perc után szerzett gólt71 e Meffometou
A gól 73 perc elteltével szerzett gólt73 e Nchout
Választottbíróság: Jonesia Rukyaa Kabakama
Jelentés
2018. november 20 Ghána 1 - 2 Mali Accra Sportstadion ( Accra )
Addo A gól 71. perc után szerzett gólt71 e ( toll ) ( 0 - 1 ) A gól 24 perc elteltével szerzett gólt24 -én ( toll. ) A gól 75 perc elteltével szerzett gólt75 th Touré Döntőbíráskodás: Letticia Antonella Viana
Jelentés
2018. november 20 Kamerun 30 Algéria Accra Sportstadion ( Accra )
Unguéné A gól 13 perc elteltével szerzett gólt13 th
Enganamouit 54. perc után gólt szerzett54 th
Nchout A gól 60 perc után gólt szerzett60 th
( 1 - 0 ) Választottbíróság: Fatou Thioune
Jelentés
2018. november 23 Kamerun 1 - 1 Ghána Accra Sportstadion ( Accra )
16:00 UTC + 0
Mania A gól 41 perc után gólt szerzett41 e ( toll. ) ( 1 - 1 ) A gól 31 perc után gólt szerzett31 th Boakye Választottbíróság: Maria Rivet
Jelentés
2018. november 23 Algéria 2 - 3 Mali Cape Coast Sportstadion ( Cape Coast )
Belkacemi A gól 37 perc elteltével gólt szerzett37 e
Merrouche A gól 63 perc után gólt szerzett63 e ( Pen. )
( 1 - 1 ) A gól 58 perc elteltével szerzett gólt58 e A gól 90 + 4 perc után szerzett gólt 90 + 4 e ( Pen. ) F. Diarra

4 Egyenlítői-Guinea 0 3 0 0 3 1 18. -17
2018. november 18 Nigéria 0 - 1 Dél-Afrika Cape Coast Sportstadion ( Cape Coast )
( 0 - 0 ) A gól 85 perc után gólt szerzett85 th Kgatlana Választottbíróság: Gladys Lengwe
Jelentés
2018. november 18 Zambia 5 - 0 Egyenlítői-Guinea Cape Coast Sportstadion ( Cape Coast )
Chanda A gól 7 perc elteltével szerzett gólt7 e
Lungu A gól 43 perc elteltével gólt szerzett43 e
Kundanaji A gól 57 perc elteltével szerzett gólt57 e A gól 87 perc elteltével szerzett gólt 87 e
Mwakapila A gól 66 perc elteltével szerzett gólt66 e ( toll )
( 2 - 0 ) Választottbíróság: Bouchra Karboubi
Jelentés
2018. november 21 Nigéria 4 - 0 Zambia Cape Coast Sportstadion ( Cape Coast )
Oparanozie A gól 41 perc után gólt szerzett41 e A gól 75 perc elteltével szerzett gólt 75 e
Ordega A gól 69 perc elteltével gólt szerzett69 e
Amarachi Okoronkwo A gól 90 + 4 perc után szerzett gólt90 + 4 -én
( 1 - 0 ) Választottbíróság: Suavis Iratunga
Jelentés
2018. november 21 Egyenlítői-Guinea 1 - 7 Dél-Afrika Cape Coast Sportstadion ( Cape Coast )
Nkuandum A gól 45 + 1 perc után szerzett gólt45 + 1 e ( 1 - 2 ) A gól 19 perc után gólt szerzett19 e ( Pen. ) Motlhalo
A gól 21. perc után szerzett gólt21 e Nyandeni
56 perc elteltével gólt szerzett56 e Jane
A gól 60 perc után gólt szerzett60 e A gól 63 perc után gólt szerzett 63 e Kgatlana
A gól 76 perc elteltével szerzett gólt76 e Mthandi
A gól 79 perc elteltével szerzett gólt79 e Seoposenwe
Játékvezető : Dorsaf Ganouati
Jelentés
2018. november 24 Egyenlítői-Guinea 0 - 6 Nigéria Cape Coast Sportstadion ( Cape Coast )
( 0 - 4 ) 10 perc után gólt szerzett10 e Ordega
A gól 13 perc elteltével szerzett gólt13 e A gól 22. perc után szerzett gólt 22 e A gól 33 perc után gólt szerzett 33 e Oshoala
A gól 48 perc elteltével gólt szerzett48 e Oparanozie
A gól 63 perc után gólt szerzett63 e Chikwelu

Jelentés
2018. november 24 Dél-Afrika 1 - 1 Zambia Accra Sportstadion ( Accra )
Kgatlana A gól 8. perc után gólt szerzett8. sz ( 1 - 1 ) 10 perc után gólt szerzett10 th Kundanaji Választottbíróság: Carolyne Wanjala

SikerEbere
2018. november 27 Dél-Afrika 2 - 0 Mali Cape Coast Sportstadion ( Cape Coast )
Kgatlana A gól 31 perc után gólt szerzett31 e
Ramalepe A gól 81. percben szerzett gólt81 e
( 1 - 0 ) Választottbíróság: Jonesia Kabakama
Jelentés

Match 3 th Place

2018. november 30 Kamerun 4 - 2 Mali Cape Coast Sportstadion ( Cape Coast )
Abena A gól 32 perc után gólt szerzett32 e 40 perc elteltével gólt szerzett 40 e
Unguéné A gól 62 perc után gólt szerzett62 e
Mania A gól 90 + 2 perc után szerzett gólt90 + 2 nd
( 2 - 1 ) A gól 44. percben szerzett gólt44 th Diarra
56 perc elteltével gólt szerzett56 th ( CSC ) Awona

Gabrielle Onguéné Thembi Kgatlana Bassira Touré

Kaylin Swart Asisat Oshoala Linda Motlhalo Genevieve Ngo Mbeleck Francisca Ordega Fatoumata Diarra

1. "  CAN 2018 hölgyek: A Ghánára bízott szervezet  " , a www.africatopsports.com oldalon ,2016. szeptember 28(megtekintve : 2016. december 4. )
  2. Frida Nolla, "  Nők CAN Ghána 2018: 2018. február 26., az órák kezdete  ", Kamerun Sports Info ,2017. március 15( online olvasás )
  3. (in) Sámuel Ahmadu, „  2018 Női Afrikai Nemzetek Kupája selejtező áthelyezve  ” , cél ,2017. december 15( online olvasás )
  4. "  futball: Total válik fő támogatója CAF - JeuneAfrique.com  " JeuneAfrique.com ,2016. július 21( online olvasás , konzultáció 2017. augusztus 7-én )