Helyek) Első forduló: Guam Második forduló: Tajvan Végső forduló: Kína

1 st  augusztus at 2015. augusztus 9

Cím birtokosa Japán
Győztes Dél-Korea
Legjobb játékos Első forduló: Ryan Guy Második forduló: Jong Il-gwan Utolsó forduló: Jang Hyun-soo

Legjobb góllövő (k) Első forduló: Ryan Guy (3 gól) Második forduló: Jason Cunliffe Jong Il-gwan Ri Sang-chol (2 gól) Utolsó forduló: Yuki Muto (2 gól)

Navigáció

A 2015 kelet-ázsiai labdarúgó kupa a 6 th  kiadása a labdarúgó közötti verseny a csapatok országok és területek található Kelet-Ázsiában. A Kelet-Ázsiai Labdarúgó Szövetség (EAFF) szervezi . A korábbi kiadásokhoz hasonlóan Kína , Dél-Korea és Japán válogatottjai automatikusan kvalifikálják magukat a döntőbe.

Az első fordulóban Makaó, Mongólia, Guam és az Északi-Mariana-szigetek ütköznek egymással. Ennek az első fordulónak a győztese csatlakozik Hongkonghoz, Tajvanhoz és Észak-Koreához a második fordulóban, ahol a győztes 4 évesen szerzi meg jegyét az idén Kínában megrendezett utolsó szakaszra . Az utolsó fázist egy négyes bajnokságban vitatják meg, minden csapat csak egyszer néz szembe a másik hárommal. A ranglistán a legtöbb pontot szerző csapat nyeri a trófeát.

A 2015-ös kiadást Dél-Korea nyeri Kína előtt.

Részt vevő csapatok

Első kör

Az első selejtező körben részt vevő 4 válogatott egy olyan csoportba van csoportosítva, ahol minden játékos egyszer az összes ellenfele ellen játszik. Az első fordulót Dededóban , Guam szigetén játsszák .

Meccslapok
2014. július 21 Mongólia 4 - 0 Észak Mariana szigetek GFA Nemzeti Képzési Központ , Dededo
( 0 - 0 ) Választottbíróság: Kao Jung-fang
2014. július 23 Észak Mariana szigetek 2 - 1 Makaó GFA Nemzeti Képzési Központ , Dededo
Swaim A gól 38 perc után gólt szerzett38 th
Schuler A gól 65 perc elteltével szerzett gólt65 th
( 1 - 1 ) A gól 17 perc elteltével szerzett gólt17 e Chin Hang Pang Játékvezető: Kim Hee-gon
2014. július 23 Guam 2 - 0 Mongólia GFA Nemzeti Képzési Központ , Dededo
Guy A gól 16 perc elteltével szerzett gólt16 th A gól 75 perc elteltével szerzett gólt 75 th ( 1 - 0 ) Döntőbíráskodás: Ng Kai Lam
2014. július 25 Makaó 3 - 2 Mongólia GFA Nemzeti Képzési Központ , Dededo
Ka Seng Lam Man Chan Hou Fai TangGól szerzett
Gól szerzett ? ?
Választottbíróság: Kao Jung-fang
2014. július 25 Guam 5 - 0 Észak Mariana szigetek GFA Nemzeti Képzési Központ , Dededo
Matkin Guy Lopez Nicklaw MarianoGól szerzett

Második fordulat

Guam csatlakozik a három csapathoz, amely automatikusan kvalifikálta magát a második fordulóba, Tajvanra, Hong Kongra és Észak-Koreára. A 4 választás egy olyan csoportba van csoportosítva, ahol minden játékos egyszer játszik az összes ellenfelével. A második fordulót Tajvanban , Tajvan szigetén játsszák .

Meccslapok
2014. november 13 ( 2014-11-13 ) Észak Kórea 2–1 Hong Kong Taipei Városi Stadion , Taipei
19:00 UTC + 8
Chen Hao-wei 56 perc elteltével gólt szerzett56 -én A gól 14 perc elteltével gólt szerzett14 e ( Pen. ) Cunliffe
A gól gólt szerzett 42 perc elteltével42 e Malcolm
Nézők: 2405
játékvezető: Kim Dae-yong
2014. november 16 ( 2014-11-16 ) Guam 1–5 Észak Kórea Taipei Városi Stadion , Taipei
Cunliffe A gól 61. perc után szerzett gólt61. sz A gól 14 perc elteltével gólt szerzett14 -én A gól 72 perc elteltével szerzett gólt 72 -én Jong Il-gwan
A gól 85 perc után gólt szerzett85 th A gól 89. percben szerzett gólt 89 th Ri Szangcshol
A gól 90 perc elteltével szerzett gólt90 th Kye Sung-Hyok
Nézők: 657
játékvezető: Tan Hai
2014. november 16 ( 2014-11-16 ) Tajvan 0–1 Hong Kong Taipei Városi Stadion , Taipei
54. perc után gólt szerzett54 th ( toll. ) Lam Ka Wai Nézők: 8860
játékvezető: Kim Song-ho
2014. november 19 ( 2014-11-19 ) Hong Kong 0–0 Guam Taipei Városi Stadion , Taipei
Nézők: 167
2014. november 19 ( 2014-11-19 ) Tajvan 0–0 Észak Kórea Taipei Városi Stadion , Taipei
Nézők: 5 807

Végső szakasz

Az Észak-Korea csatlakozott a három csapat jogosult automatikusan a döntőbe, Dél-Korea, Kína és Japán, a címvédő. A 4 választás egy olyan csoportba van csoportosítva, ahol minden játékos egyszer játszik az összes ellenfelével. A döntőben játszott Wuhan , Kína .

2015. augusztus 5 Japán 1 - 1 Dél-Korea Wuhan Sportközpont Stadion , Wuhan
Yamaguchi A gól 39 perc után gólt szerzett39. sz A gól 26 perc elteltével szerzett gólt26 e ( Pen. ) Jang Hyun-soo Választottbíróság: Muhammad Taqi Aljaafari Bin Jahari
2015. augusztus 5 Kína 2 - 0 Észak Kórea Wuhan Sportközpont Stadion , Wuhan
Yu Dabao A gól 36 perc elteltével gólt szerzett36 th
Wang Yongpo 51 perc elteltével gólt szerzett51 th ( toll. )
Választottbíróság: Mohd Amirul Izwan Yaacob
2015. augusztus 9 Dél-Korea 0 - 0 Észak Kórea Wuhan Sportközpont Stadion , Wuhan
17:10 ( UTC + 8 )
Választottbíróság: Alireza Faghani
2015. augusztus 9 Kína 1 - 1 Japán Wuhan Sportközpont Stadion , Wuhan
20:10 ( UTC + 8 )
Wu Lei 10 perc után gólt szerzett10. sz A gól 41 perc után gólt szerzett41 th Muto Választottbíróság: Fahad al-Mirdasi