Hamburg SV 1 - 2 Grêmio
Félidő 0 - 1 0
Főbb játékosok
A meccs embere Renato Gaúcho (Grêmio)

Az 1983-as Intercontinental Cup az Intercontinental Football Cup huszonkettedik kiadása . Ez gödrök során egyetlen játék klub nyugatnémet honnan Hamburg SV , aki megnyerte a kupa Eb Klubok 1982-1983 , a brazilok a Gremio , nyertesek a 1983 Libertadores . E két klubnak ez az első megjelenése ezen a versenyen.

A konfrontáció zajlik a Nemzeti Stadion a tokiói , a 1983. december 1162 000 néző előtt. A francia Michel Vautrot által vezetett meccs a brazilok 2–1-es győzelmével zárult, a mérkőzés férfivá választott Renato Gaúcho góljával a hozzáadott idő alatt.

A 2017 , a FIFA Tanács ismerte el egy hivatalos dokumentumot ( de jure ) minden bajnokai Intercontinental Cup a hivatalos világbajnoki cím labdarúgóklubok, azaz a címe világbajnok. FIFA először oda csak a a FIFA Klub Világkupa győztesei.

Meccslap

1983 Interkontinentális Kupa Hamburg SV 1 - 2 Grêmio Nemzeti Stadion , Tokió
1983. december 11
12:00 UTC + 9
Schröder  (in) A gól 85 perc után gólt szerzett85 e ( 0 - 1 ) A gól 38 perc után gólt szerzett38 e A gól 90 + 3 perc után szerzett gólt 90 + 3 r Renato Nézők: 62 000
választottbíróság: Michel Vautrot
(Jelentés)
Kit bal kar adidasstripesonwhite.png Kit body.png Kit jobb kar adidasstripesonwhite.png Kit nadrág adidaswhite.png HSV zokni kit.png Hamburg Kit bal kar grêmio0809h.png Kit test világoskék fekete fehér.png Kit jobb kar grêmio0809h.png Kit shorts.png Kit zokni thinsidesonwhite.png Grêmio
NÁL NÉL 9. Tarciso José de Souza  (in)
NÁL NÉL 10. Paulo Caesar 70 perc után lecserélték70 .
Póttagok:
M 15 Paulo Bonamigo  (en) 78 perc múlva jött78 th
NÁL NÉL 16. Caio  (pt) Figyelmeztetett 70 perc múlva jött70 .
G Lehet, hogy
D Leandro
D Casemiro
M Tonho
NÁL NÉL Caesar
Valdir Espinosa  (en)

1. (in) "  Országos Ifjúsági Verseny - A mérkőzés legértékesebb játékosa  " a www.rsssf.com oldalon , a Rec.Sport.Soccer Statistics Foundation ,2010. január 15(megtekintés : 2011. október 16. )
  2. A szó hivatalos kifejezés azt jelenti, hogy ami árad az illetékes hatóságok vagy államilag elismert hatóság által is. vö. .larousse.fr, "  hivatalos, hivatalos  " A jóváhagyott, érvényes szinonimája. vö. unicaen.fr, "  Szinonimák elektronikus szótára  "
  3. Noha nem segíti elő a bajnokságok statisztikai egységesítését, a címet a világszövetség hivatalos dokumentumával (az entitás honlapjának „Hivatalos dokumentumok” részében katalogizálva) kapták, az ergo hivatalosan a FIFA világbajnoki címe. vö. (en) „  FIFA Klub Világkupa Katar 2019 ™  ” [PDF] p. 12. vö.