Ezen információk egy részét vagy egy részét a Wikidata veszi át .
Kattintson ide a kiegészítéshez .

Ernesto Grillo egy futballista argentin született 1 -jén  október 1929-es a Buenos Aires-i , és meghalt 1998. június 18. Középpályás, El Pelado (a hántolt) és a Coco (kókusz) becenevet kapta .

Életrajz

Az első osztályban indult 1949. április 24az Independiente-vel a Platense ellen , győzelemmel 3 gól 2-re. Az első gólját szerezte 1949. november 26a Chacarita Juniors ellen . Rendszeres gólszerző, 1956-ban érte el a legjobb teljesítményét, ahol 17 bajnoki gólt szerzett.

Independiente -vel 1963-ban a Copa Libertadores döntőse volt (vereséget szenvedett a brazil Santos FC klub ellen ), majd 1965 - ben elődöntős . 192 mérkőzés és 90 gól után az Independiente csapatában 1957- ben az AC Milan csapatába került.

A Rossoneri , ő érte el a végleges az Európa-bajnok Clubok jutott a 1958 . Ezen a versenyen hat gólt szerzett, köztük a nyolcadik Rangers FC-nél , a Borussia Dortmund elleni negyedgóllal és a Real Madrid elleni döntőben . A milánóiak hosszabbítás után 3-2-re veszítenek a madridi klub ellen. A következő szezonban megnyerte az olasz bajnokságot . Ugyanebben a szezonban 10 Serie A- gólt szerzett .

1960-ban visszatért Argentínába. Hat évig játszott a Boca Juniors csapatában , 1962-ben, 1964-ben, 1965-ben háromszor nyert argentin bajnokságot .

1952 és 1962 között 20 alkalommal választották az argentin csapatba , nyolc gólt lőtt. Egyes források azonban 21 felsőbb gólról és kilenc gólról számolnak be. A válogatáson kezdte1952. december 7, a madridi Spanyolország- Argentína mérkőzés alatt . A1953. május 14Lőtt kétszer ellen angol csapat (3-1 győzelem Estadio Monumental a Buenos Aires ). Ezt követően megnyerte a Copa América a 1955 .

Az egyik legjobb argentin futballistának tartották, és megválasztották a „Salon de Fama” -ba, az argentin futball Hírességek Csarnokába .