Sakk címek Nemzetközi sakkmester (azóta)2000) , nemzetközi nagymester (azóta2002)
Elo rangsor 2,654 (2021)
Megkülönböztetés Egyéni sakk Európa-bajnokság

Ernesto Inarkiev egy orosz sakk játékos született 1985. december 9a Os .

Nemzetközi nagymester óta 2002 , Inarkiev harmadik lett a Super Final sakk bajnokságot Oroszország az 2006 és az első döntetlen a Moszkvai Nyílt 2010 7 pont 9 (negyedik a tiebreaker). 2016 májusában megnyerte az egyéni sakk Európa -bajnokságot , tizenegyből kilenc ponttal (hét győzelem és négy döntetlen).

Mivel a június 2016-os , ez a 26 th  játékos a világon egy Elo értékelése a 2729.

Életrajz és karrier

Kezdetek

Ernesto Inarkiev született Os , jelenleg Kirgizisztánban . Keresztnevét Ernesto Guevara előtt tisztelegve választották . Az 1991 -ben családjával költözött Bishkekben ahol felfedezte a sakk. Az 1999 -ben Elistába telepített Inarkiev Mark Dvoretsky -től kapott képzést .

Első olimpia tizenhárom évesen

A 1998 , Inarkiev képviselte a Kirgiz Köztársaság a Diákolimpia sakk a Elista (ő játszotta második helyettesítő) és rájött, hogy a negyedik legjobb eredményt a sakktábla (4 = 5). Majd 2000 -ben , az isztambuli olimpián , a negyedik táblán 9 pontot szerzett 14 -ből (+7 -3 = 4).

Ifjúsági versenyek

1999 -ben megnyerte az ázsiai 16 év alatti bajnokságot, és ugyanebben az évben nemzetközi mester lett .

Az 2001 -ben lett az európai Under-16 Champion .

Harmadik az orosz bajnokságban

A 2002 , Inarkiev nyerte az orosz junior bajnokságot 2 ponttal vezet. Ugyanebben az évben nemzetközi nagymester lett és hatodik lett az orosz bajnokságban. Az 2006 -ben bejutott a orosz sakkbajnokság szuper döntő , ahol ő szerezte-ből 7 11 pont és a harmadik helyen végzett.

Európa-bajnok

Inarkiev nyerte a sakk-európa-bajnokság a2016. májusa koszovói Gjakovë- ban .

Ennek az eredménynek köszönhetően 2016 júniusában megszerezte legjobb Elo -rangsorát 2729 Elo -ponttal.