1 Hivatalos országos és nemzetközi versenyek.
2 hivatalos mérkőzés (a FIFA által érvényesített barátságos mérkőzések is).

Fernando Rubén Gago , született 1986. április 10A Buenos Aires az Argentínában , egy korábbi focista nemzetközi argentin lejátszási pozícióját védekező középpályás .

Életrajz

Egy klubban

Miután profiként kezdte a Boca Juniors csapatát, ahol nevezetesen két argentin bajnoki címet és egy Copa Sudamericana-t nyert , aláírta a Real Madridot, és a 2006–2007-es téli átigazolási időszakban 20,5 millió euró értékben csatlakozott a merengue klubhoz .

A 2007-es nyári átigazolási időszak után sikerült védekező középpályásként trónfosztania Emersont a Real Madridnál , különösen annak a technikai könnyedségnek köszönhetően, amelyet nagyon fiatal korának tekintett. Két spanyol bajnoki címet nyert a Merengue klubnál .

Különösen a sérülések akadályozták, de nem sikerült végleg megalapoznia a Real Madridban . Ezután úgy döntött, hogy elkötelezi magát a 2012-es nyári átigazolási időszak mellett, négy évre a Valence CF javára , miután meggyőző szezont nyújtott kölcsön a római kölcsönből . Így csatlakozik volt madridi csapattársához: Sergio Canaleshez .

Spanyolországban még mindig nem győzte meg, 2013 január végén öt hónapot kölcsönzött az argentin Vélez Sársfield klubhoz . Vágyakozik arra, hogy szülőföldjén maradjon, majd a 2013-as nyári átigazolási időszak alatt úgy dönt, hogy visszatér 1,7 millió euró összegű edzőklubjába : a Boca Juniors csapatába .

2018-ban a Boca együttesével bejutott a Copa Libertadores döntőjébe . Csapata hosszabbítás után kikapott a River Plate ellen .

Sok súlyos sérülés után úgy döntött, hogy tovább fejezi be karrierjét 2020. november 10. Két nappal korábban játszotta utolsó meccsét a Vélez Sársfieldtel a Gimnasia ellen.

A válogatottban

Az Under-17-esek , részt vett a 17 éven aluliak vb in 2003 . A Finnországban játszódó világ alatt öt mérkőzést játszik. Argentína a harmadik a világon, Kolumbia ellen nyert a "kis döntőben".

Az Under-20-as , játszott a Under-20 World Cup a 2005 . A hollandiai világban hét mérkőzést játszik. Argentínát világbajnoknak koronázzák azzal, hogy Nigériát legyőzték a döntőben.

Az olimpiai válogatással részt vett a Pekingben megrendezett 2008-as nyári olimpián . Az olimpiai torna során hat mérkőzést játszik. Argentína nyerte az aranyérmet, a döntőben Nigériát verte .

Az argentin csapatban az első mérkőzését 2007. február 6-án, a Franciaország elleni barátságos mérkőzésen játszotta , ahol közvetlenül a rajtig hajtották (0–1-es győzelem). 2007 nyarán részt vett első Copa Américáján . Négy mérkőzést játszott ezen a tornán, amelynek eredményeként Argentína a döntőben veszített Brazíliától . 2008. szeptember 11-én a Peru elleni találkozón , a 2010-es világbajnokság selejtezője során nyújtotta első döntő passzt Argentínával . Összesen négy gólpasszt ad le a vb-selejtezőn.

2011-ben részt vett második Copa Américáján . Három mérkőzést játszott ezen a versenyen, amelynek eredményeként Argentína büntetőpárbaj után veszített a negyeddöntőben Uruguay ellen . 2014-ben Alejandro Sabella edző választotta ki, és így részt vett Argentínával rendezett egyetlen világkupáján . A Brazíliában rendezett világ ideje alatt hat mérkőzésen vett részt. Argentína vereséget szenvedett a Németország elleni döntőben , hosszabbítás után, és a legkisebb különbséggel (1-0).

2015-ben részt vett harmadik és utolsó Copa Américáján . Csereként hivatalba lépve csak 13 percet játszott az elődöntőben, amely nagyrészt Paraguay ellen nyert (6-1). Argentína a Chile elleni döntőben veszített, tizenegyespárbaj után. Az argentin csapat utolsó válogatását 2017. október 6-án kapta meg Peru ellen . Csak hét percet játszik ezen a 2018-as World Playoff meccsen .