A Parc des Princes , a döntő házigazdája.
Verseny Európai Bajnok Klubok Kupája 1955-1956
igazi Madrid 4 - 3 Reims-stadion
Félidő 2 - 2 0
Főbb játékosok
Döntőbíráskodás Arthur ellis

Az 1955-1956-os Európai Bajnok Klubok Kupa döntője ennek az Európa Kupának az első kiadása . A Real Madrid spanyol klubot a francia Stade de Reims klubba állítja .

A döntőre a párizsi Parc des Princes- ben kerül sor . A Real Madrid 4–3-ra nyert.

A döntősök útvonala

Spanyolország Real Madrid CF Torony Reims-stadion
Ellenfél Teljes Menni Visszatérés Ellenfél Teljes Menni Visszatérés
Servette FC 7 - 0 2 - 0 (K) 5 - 0 (D) 16. forduló AGF Århus 4 - 2 2 - 0 (K) 2 - 2 (D)
FK Partizan Belgrád 4 - 3 4 - 0 (D) 0 - 3 (K) Negyeddöntők Magyarország Budapest Vörös Lobogó SE 8 - 6 4 - 2 (D) 4 - 4 (E)
AC Milan 5 - 4 4 - 2 (D) 1 - 2 (E) Elődöntők Hibernian FC 30 2 - 0 (D) 1 - 0 (K)

Végső

Az argentin játékkészítőt, Real Di Stefanót tekintik embernek ebben a döntőben. A madridi szurkolók fehér zsebkendőket lengetnek a stadion körül, hogy megünnepeljék a győzelmet. A reimsi edző, Albert Batteux a szilárd közép-madridi védelem ellen kíván támadni, támadásokat folytatva az oldalon, különös tekintettel a két szélső, Michel Hidalgo és Jean Templin élénkségére  : ennek különösen lehetővé kell tennie a középső támadó, Raymond Kopa számára. kevésbé legyen lakatban a tengelyen. Ez a stratégia kezdetben működött, a spanyol csapatot bedobta a célja előtt. Michel Leblond lesz az első meccsen az ülés, egy sarokra a Kopa 6 th  percben. Négy perccel később a francia formáció megduplázza Jean Templin tétjét. Reims kihagyja a tét megháromszorozását. Ezután Di Stefano vágja a vezetést 14 -én , és ez egy újabb argentin játékos a Real, Hector Rial , ami kiegyenlíti. Közvetlenül a félidő előtt a Reims kapusa, René-Jean Jacquet látja, hogy a labda eltalálja a kapufát.

A második időszakban, a 62 th , Stade de Reims kihasználja Michel Hidalgo. Real Madrid, majd a fogást a játékot. Két eredmények Marquitos aláírt 67 -én és Rial, hogy 79 -én lesz feltétlenül zárjuk le a pontszám a mérkőzést. Meg kell jegyezni, hogy Raymond Kopa, mielőtt ez a döntő aláírta a Real Madridot, időközben még a Merengues színeiben is mérkőzést játszott a brazil Vasco de Gama klub ellen.

Raymond Kopa később azt állítja, hogy a veszteség ellenére a pályafutása legjobb döntőjének tekinti, figyelembe véve a pontszámot és a lejátszás módját.

1956. június 13 igazi Madrid 4 - 3 Reims-stadion Parc des Princes , Párizs
20:30
Di Stefano A gól 14 perc elteltével szerzett gólt14 th
rial A gól 30 perc után gólt szerzett30 th A gól 79 perc elteltével szerzett gólt 79 th
Jelentés
Kit bal kar.png Body kit realmadrid5556.png Készlet jobb kar.png Kit shorts.png Kit zokni.png igazi Madrid Kit bal kar stade reims 56.png Reims stadion test kit 56.png A jobb karú stade reims 56.png Kit nadrág asse saint etienne 76.png Kit zokni stade reims 56.png Reims-stadion