A Santiago Bernabéu stadion , a döntő házigazdája.
AC Milan 4 - 1 Ajax Amszterdam
Félidő 2 - 0 0
Főbb játékosok
Döntőbíráskodás José María Ortiz de Mendíbil

Az Európa Bajnok Klubok 1968–1969 közötti döntője a tizennegyedik a verseny történetében.

A lombardi főváros, az AC Milan elnyerte második kontinensbajnoki címét, miután az előző két fordulóban kiesett a verseny két korábbi győzteséből, a Manchester Unitedből és a Celtic Glasgow -ból .

A döntősök útvonala

Megjegyzés: az alábbi eredményekben mindig a döntős pontszáma adódik először (D: home; E: idegen).

AC Milan Ajax Amszterdam
Ellenfél Teljes Menni Visszatérés Torony Ellenfél Teljes Menni Visszatérés Támogatás
Malmö FF 5 - 3 1 - 2 (E) 4 - 1 (D) Első kör FC Nürnberg 5 - 1 1 - 1 (E) 4 - 0 (D)
Mentes Második fordulat Fenerbahçe SK 4 - 0 2 - 0 (D) 2 - 0 (K)
Kelta Glasgow 1 - 0 0 - 0 (D) 1 - 0 (K) Negyeddöntők Benfica Lisszabon 7 - 4 1 - 3 (D) 3 - 1 (E) 3 - 0 kb
Manchester United 2 - 1 2 - 0 (D) 0 - 1 (K) Elődöntők Spartak Trnava 3 - 2 3 - 0 (D) 0 - 2 (K)

Meccslap

1969. május 28 AC Milan 4 - 1 Ajax Amszterdam Santiago Bernabéu Stadion , Madrid
Prati A gól 7 perc elteltével szerzett gólt7 -én 40 perc elteltével gólt szerzett 40 -én A gól 75 perc elteltével szerzett gólt 75 -én
Sormani A gól 67 perc után gólt szerzett67 th
( 2 - 0 ) A gól 60 perc után gólt szerzett60 th ( toll. ) Vasović Nézők: 31 782
játékvezető: José María Ortiz de Mendíbil
Jelentés
Kit bal kar milan100o.png Body kit acmilan69h.png Készlet jobb kar milan100o.png Kit shorts.png Kit zokni szalag piros.png Milánó Kit bal kar redborder.png Body kit afcajax69h.png Készlet jobb kar redborder.png Kit shorts.png Kit zokni felső a white.png oldalon Ajax