Borussia Dortmund 1 - 2 a Bayern München
Félidő 0 - 0 0
Főbb játékosok
A meccs embere Arjen Robben
Döntőbíráskodás Nicola Rizzoli

A Bajnokok Ligája 2013-as döntője az 58. UEFA Bajnokok Ligája döntő . Vitatott 2013. május 25A Wembley Stadionban a London ( Anglia ), hogy ellenzi a két német klub Borussia Dortmund és a Bayern München , akik rendre Kiesett a Real Madrid és az FC Barcelona a elődöntőben .

Ez az első alkalom a verseny történetében, amikor a döntő két német csapatot állít szembe.

A döntősök útvonala

A Bajnokok Ligája csoportkörébe kvalifikált csapatok megválasztása - akár közvetlenül, akár három előzetes forduló és rájátszás révén - a hazai bajnokság előző idényében elfoglalt helyezésük, valamint a bajnokság erősségéhez viszonyított rangsor alapján történik. UEFA együttható.

A két csapat, miután az utolsó német bajnokságban bajnok , illetve második lett , közvetlenül a csoportkörben nevezett a versenybe.

A csoportokat egy körös dupla tornaként hozták létre, négy csoportból álló nyolc csoportból, a csoportok két legjobbja lépett tovább a kieséses szakaszba. A selejtező mérkőzések hazai és idegenbeli (hazai és idegenbeli) mérkőzéseken alapultak, az idegen gólok szabályával , valamint döntetlen és szükség esetén büntetők esetén hosszabbítással .

Megjegyzés: az alábbi eredményekben mindig a döntős pontszáma adódik először (D: home; E: idegen).

Borussia Dortmund Torony a Bayern München
Ellenfél Eredmény Csoportkör Ellenfél Eredmény
Ajax Amszterdam 1 - 0 (D) 1. mérkőzés Valencia CF 2 - 1 (D)
Manchester város 1 - 1 (E) 2. mérkőzés BATE Boriszov 1 - 3 (E)
igazi Madrid 2 - 1 (D) 3. mérkőzés Lille OSC 1 - 0 (K)
igazi Madrid 2 - 2 (E) 4. mérkőzés Lille OSC 6 - 1 (D)
Ajax Amszterdam 4 - 1 (K) 5. mérkőzés Valencia CF 1 - 1 (E)
Manchester város 1 - 0 (D) 6. mérkőzés BATE Boriszov 4 - 1 (D)
Ellenfél Teljes Menni Visszatérés Ellenfél Teljes Menni Visszatérés
Chakhtar Donetsk 5 - 2 2 - 2 (E) 3 - 0 (D) 16. forduló Arsenal FC 3 - 3 e 3 - 1 (E) 0 - 2 (D)
Malaga CF 3 - 2 0 - 0 (k) 3 - 2 (D) Negyeddöntők Juventus FC 4 - 0 2 - 0 (D) 2 - 0 (K)
igazi Madrid 4 - 3 4 - 1 (D) 0 - 2 (K) Elődöntők FC Barcelona 7 - 0 4 - 0 (D) 3 - 0 (K)

A találkozó menete

A kezdést és a pályára lépést megelőzően a két csapatot két korábbi német játékos megelőzi, akik elnyerték a trófeát, Lars Ricken 1997-ben a Borussia és Paul Breitner 1974-ben a Bayernel. Mindkét tábor támogatói úgy vannak elrendezve a stadionban, hogy egy-egy fordulatot elfoglaljanak.

Középcsatára, Robert Lewandowski, a Borussia Dortmund lesz az első hódító, a lengyel ország sztrájkja a játék első szögletét jelenti. A Ruhr-játékosok nem mutatnak összetettséget, és megsokszorozzák a lehetőségeket, Manuel Neuernek , a bajor kapusnak az első húsz percben eleinte három finom védést kell végrehajtania Lewandowski, majd Jakub Błaszczykowski és végül Marco Reus előtt . A 22. percben a müncheni kapust ismét felszólítják, hogy állítsa le Sven Bender lövését Kevin Großkreutz nagyon jó hátsó beadása után .

Az utolsó év elveszett München ellen Chelsea Football Club kísért a Bayern játékos, aki tényleg elkezd kijutni a kábulat után az egyik fele -. Az óra játék 31 -én perces jelek az első igazi lehetőség München Arjen Robben hiányzott a párharc a kapus, Roman Weidenfeller előtt . Miután ez az első igazi figyelmeztetés Dortmund kapus, ő párja München ismét szolgálni az utolsó védőbástya Robert Lewandowski 36 -én . Ez az első félidő lehetővé teszi a két kapus minőségének mérését, az utolsó nagy felvonulást Weidenfeller érdemére kell tenni, aki elutasítja az arccal lövést az egyik ellen Robben előtt. Az első periódus gól nélküli döntetlennel zárul.

A második félidőben a Bayern magasabb csapatblokkkal játszik, Franck Ribéry a második felvonás elején többször megpróbálja csöpögéssel és gyorsítással az oldalára kényszeríteni a sorsot, de sikertelenül, főleg a két középső védő ébersége miatt, Mats Hummels és Łukasz Piszczek . A 60 -én a francia jól tökéletesen lándzsa mélyen Robben beszivárog a felszín és a központ megtévesztő Mandzukic a fejét a kapus. A pontszám ezen megnyitásakor a Bayern elsajátítani látszik az elsajátítást és a nagyhatalmat, de a bajor felszínen jól indított Marco Reus ügyetlenséggel kap egy ütést a hasába Dante-tól , a játékvezető jelzi a büntetés pontját. Az egyenlítésért a fiatal német internacionálé, Ilkay Gundogan felel. A 70. napon egy tipizáló Hummels halad át a München keresztléc felett. A 73 -én a Neven Subotić menti Dortmund kétségbeesett védekező mozdulatot előtt Robben után egy szép akció a Thomas Müller . A 78 th Weidenfeller betol egy erős felépülés Bastian Schweinsteiger . 88 -én , az epilógus a játék, Ribéry a backheel talált Arjen Robben csak a büntetőterületen kívül a tengelye körül, holland rohan a labdát a védők sárga és megtéveszti a kapus. Két gól a végeredményig, a 2010-ben és 2012-ben elvesztett két egymást követő döntő után a Bayern München visszaszerezte az Európa-bajnok címet, és ötödször adta hozzá nevét a verseny díjlistáján az 1974-es, 1975-ös, 1976-os koronázások után. és 2001.

Meccslap

Végső Borussia Dortmund 1 - 2 a Bayern München Wembley Stadion , London
2013. május 25
20:45 ( CET )
Gündoğan A gól 68 perc után gólt szerzett68 th ( toll. ) ( 0 - 0 ) Mandzukic A gól 60 perc után gólt szerzett60 th
Robben A gól 89. percben szerzett gólt89 th
Nézők: 86.298
játékvezető: Nicola Rizzoli
Jelentés
Kit bal kar.png Body kit bvb 1213ch.png Készlet jobb kar.png Kit nadrág pumaonblack2012.png Kit zokni bvb0506h.png Borussia Kit bal kar FCBAYERN 1314h.png Testkészlet FCBAYERN 1314h.png Készlet jobb kar FCBAYERN 1314h.png FCBAYERN 1314h.png rövidnadrág készlet Kit zokni FCBAYERN 1314h.png Bayern