1 Hivatalos országos és nemzetközi versenyek.
2 hivatalos mérkőzés (a FIFA által érvényesített barátságos mérkőzések is).

Giampaolo Pazzini , született 1984. augusztus 2A Pescia volt, egy olasz nemzetközi futballista , aki jelenleg nyugdíjas.

Karrier

Klub

Atalanta és Fiorentina

Az Atalantán edzett , az első csapattal indul a 2003–2004-es szezonban, amikor a klub a Serie B-ben játszik . Nagyon gyorsan rávetette magát arra a pontra, hogy felhívja a Fiorentina figyelmét, amely körülbelül 6,5 millió eurót költött2005. januárhogy megszerezze. Mindössze 20 éves korában ez a nagy pénzösszeg nagy nyomást jelent, és Giampaolo Pazzini négy vegyes évet tölt a Fiorentinánál. 2008 nyarán a firenzei klub még az olasz válogatott csatárt, Alberto Gilardino-t is felbérelte, és Pazzininek most meg kell elégednie az alárendeltség státusával.

UC Sampdoria

Annak ellenére, hogy minden jó minősítést élvez, a téli átigazolási időszak alatt, Sampdoriában kilencmillió euróért írt alá . Genovai debütálása mennydörgő volt, amikor azonnal félelmetes támadó duót alkotott Antonio Cassanóval, és fél szezon alatt tizenegy gólt szerzett. A 2009–2010-es szezonban a Sampdoria mezben igazolta jó teljesítményét.

Inter Milan

A 2011-es téli átigazolási időszakban Giampaolo Pazzini csatlakozott a brazil Leonardo Inter Milanjához tizenkét millió euróért, plusz Jonathan Biabiany és Luca Caldirola cseréjéért. A2011. január 30, első meccsén az US Palermo elleni meccsen lépett be, és nagyban hozzájárult saját győzelméhez, különösen egy duplát és tizenegyest okozott (3-2). A2012. március 13, büntetést kap az Olympique de Marseille ellen, és átalakítja, hogy megszerezze csapata második gólját (2–1 az Inter számára a visszavágón), ami nem lesz elég a Lombard klub kvalifikációjához, mert az OM kívül gólt lőtt.

AC Milan

A 2012. augusztus 22, Giampaolo Pazzini hároméves szerződéssel szerződik az AC Milannal . A lombardi klub eladta nemzetközi Antonio Cassanóját , csere + 7,5 millió euró formájában.

A 1 st szeptember 2012, az első meccsén kezdőként Bolognában mesterhármast ért el.

Hellas Verona

Az AC Milan által a 2014–2015-ös szezon végén szabadon hagyott Giampaolo Pazzini öt évre elkötelezett a Hellas Veronában . A klub a szezon végén kiesett, Pazzini pedig a következő szezonban a Serie B-ben játszott. Mivel nem vesztette el a tulajdonságait, 23 gólt szerzett és a Serie B legjobb góllövője lett, és így segítette klubját a második helyen bajnokságot, ezért térjen vissza a Serie A-hoz

6 hónapos kölcsön után visszatér a klubba. Ezután másfél évadot játszott a Hellas Veronában, mielőtt visszavonult.

Levante UD

Hiányzik a játékidő az olasz Hellas Verona klubnál, Giampaolo Pazzini féléves kölcsönre jelentkezett a spanyol Levante UD, a 2018. január 31.

Nemzeti csapat

Pazzini megnyeri a 19 éven aluli Európa-bajnokságot 2003-ban . Az olasz támadás bal oldaláról méreg az ellenfeleinek. Az elődöntőben további idő alatt (1–0) kiütötte Csehországot, mielőtt megszerezte a döntő második gólját.

A jövő játékosa, 2004 és 2007 között az olasz Espoirs csapatának tagja volt 2007. március 24, különösen a mitikus Wembley- stadion történelmében jár azzal, hogy ő lett az első játékos, aki gólt szerzett újranyitó mérkőzése során. Aznap este mesterhármast is elért.

Ezek után a genovai Sampdoriával folytatott lenyűgöző teljesítmény után először választották meg az olasz csapatba Montenegró elleni mérkőzésre.2009. március 28. Cseréje a projektindító, akkor jön a 59 th  perc és pontozás a 73 th  perc a cél, hogy a zárt 2-0 olasz győzelem. Jó teljesítményét követően Lippi felsorakoztatta a következő, Írország elleni mérkőzésen. Sajnálatos módon három perces játék után John O'Shea nem szándékos megrázkódtatása miatt szigorúan kizárták . Ennek ellenére az esemény ellenére Marcello Lippi még mindig rendszeresen megidézi, és a 23 játékos listájából választották, akik részt vettek a 2010-es évben. Világkupa a Squadra Azzurrával.

Statisztika

Egy klubban

Giampaolo Pazzini statisztikái 2020. augusztus 3-án
Évad Klub Bajnokság Nemzeti Kupa (k) Verseny (ek)