1 Hivatalos országos és nemzetközi versenyek.
2 hivatalos mérkőzés (a FIFA által érvényesített barátságos mérkőzések is).

Joseph Mason , ismertebb nevén Joe Mason (született: 1991. május 13A Plymouth , Egyesült Királyság ) egy ír futballista . Ő játszik, mint egy csatár a Milton Keynes Dons .

Életrajz

Egy klubban

Plymouth Argyle

A 2008 és 2009 közötti idény után Joe Mason évente profi szerződést írt alá első klubjába, a Plymouth Argyle-be , miután a tartalék csapatban megjegyezte, hogy ebben a szezonban gólkirály lett. De meg kell várnia a 2009. december 5első profi mérkőzését a Sheffield United (0-1) győzelmében játssza Plymouth-ban. Ezen a találkozón Mason játssza a mérkőzés első 65 percét. Az ígéretes játékosnak tartott Paul Mariner edző "fényes jövővel" biztosítja a szerződését 2012 nyaráig a Plymouth-nál . Összességében az első szezonban 19 alkalommal lépett pályára a Championshipben (D2) .

De a szezon végén Plymouth kiesik a League One-ba (D3) . Mason a klubban marad. Ebben a szezonban a harmadosztályban elutasítja a Swindon Town ajánlatát, amelyet a téli átigazolási időszak bezárásának napján tettek, annak ellenére, hogy Plymouth balszerencsés helyzete volt a bajnokságban. Ezt azzal magyarázza: „Borzalmas látni, mi történik, mert láttam a gyönyörű napokat [Plymouthban]. Ebben a helyzetben nem hagyhattam el a klubot. Végül Plymouth a második évadban kiesik. Mason ekkor úgy dönt, hogy elhagyja a klubot.

Cardiff város

A július 2011 , a klub walesi származó Cardiff City , amely fejlődik Championship (D2) tett neki ajánlatot. A július 10 , Mason ír 3 éves szerződést ott. Részt vesz a szezon első mérkőzésén a bajnokságban, amely egyben az első új színeiben is. Legtöbbször csereként használja a csapat támadói ( Robert Earnshaw és Kenny Miller ) visszatérő sérüléseit, hogy növelje játékidejét és pontokat szerezzen csapata számára. Így a 2011. október 30Ő szerezte a területen cél Leeds United , a harmadik Cardiffban, és lehetővé teszi, hogy a csapat a vezetést, míg a 73 th  perc, és kap egy döntetlen a végjáték. Edzője, Malcolm Mackay ekkor kijelentette, hogy „a támadók között nincs hierarchia. A legjobb, aki játszik. "

A 2012. február 26, részt vett az angol labdarúgó-bajnokság kupadöntőjében , amely a Wembley Stadionban közel 90 000 néző előtt állította össze a Cardiff Cityt a Liverpool ellen , és amelyet a Liverpool tizenegyesekkel nyert meg. Ebben a mérkőzés, Mason kinyitotta a pontozás a 19 th  perc egy labdát, Kenny Miller .

A szezon végén, amely során számos fontos gólt szerzett a csapat számára, aláírta szerződésének meghosszabbítását, és 2016- ig aláírt a Cardiffszal . Végül befejezte első idényét a Cardiff City-ben, kezdő volt, és összesen 46 meccset játszott, 12 szerzett góllal, ezzel a klub második legeredményesebb játékosa volt Peter Whittingham után .

Farkasok

A 2016. január 28, csatlakozott a Wolverhampton Wanderershez .

A 2017. augusztus 23, kölcsönben van Burton Albionhoz .

A 2018. augusztus 31, kölcsönadják a Portsmouth-nak .

MLS kölcsön

A 2018. január 20, Ő kölcsönözve a 2018 szezonban , hogy a Colorado Rapids játszanak az MLS .

MK adományok

A 2019. június 4, csatlakozott a Milton Keynes Donshez .

Országos válogatásban

Noha Plymouthban született , Joe Mason Írországban született édesanyjának köszönhetően pályára léphet az ír válogatásban . Az 19 éven aluliakat elért hat sapka és két gól után 2009-ben és 2010 -ben az Ír Köztársaság labdarúgó-reményeihez hívták .2010. július.

2012 tavaszán az ír futballsztárok, például Robbie Keane és Mason csapattársa, Stephen McPhail azt állítják, hogy a játékos készen áll a válogatásra, és hogy a 2012-es labdarúgó Európa-bajnokság tökéletes alkalom számára a zöld zubbony első öltözködéséhez.