Előléptetett Ukrajna Svédország Bosznia és Hercegovina Dánia

Célok 48 (átlag 2)
Legjobb góllövő (k) Edin Džeko Patrik Schick (3 gól)

Navigáció

A Bajnokok Ligája 2018–2019-ig a Bajnokok Ligája a 2018–2019-es Nemzetek Ligájának másodosztálya, az UEFA 55 tagszövetségének férfi nemzeti csapatait felvonultató verseny első kiadása .

Formátum

A B liga a szövetségekből áll, amelyek a nemzetek UEFA-együtthatójában a tizenharmadik-huszonnegyedik helyet foglalják el , és négy, három csapatból álló csoportra oszlik. Az egyes csoportok győzteseit feljutják a Ligue A-ba a 2020–2021-es szezonban. Kezdetben az egyes csoportok harmadik helyezettjei a C ligába kerültek, de a 2020–2021-es kiadás formátumának megváltoztatása2019. szeptember törli ezeket a kieséseket.

Emellett Liga B lehetővé teszi a elosztását a négy minősítő helyen a 2020 labdarúgó Európa-bajnokság keresztül play-off: a négy legmagasabb rangú B ligás csapatok mivel nem felel meg a végén a kiválasztó fázis az Euro 2020 take rájátszásban vesz részt, amelynek győztese kvalifikálja magát a versenyre.

Ha a B-liga kevesebb, mint négy csapata nem kvalifikálta magát az Európa-bajnokságra (a klasszikus selejtezőkön keresztül), a fennmaradó helyeket a következő legjobb csapat (vagy csapatok) kapják.

A rájátszás két egymérkőzéses elődöntőből áll, amelyek mindegyik bajnokságban a legmagasabb rangú csapatot játszják a negyedik legmagasabb rangú csapat ellen, és a második legmagasabb rangú csapat játszik a harmadik legmagasabb rangú csapat ellen. rangsorolt ​​csapat, a mérkőzések a legjobban besorolt ​​mezőnyben zajlanak; majd az elődöntő két nyertese döntője következik.

Húz

A csapatok a B-bajnokságba kerülnek az UEFA-együtthatójuk alapján a 2018-as világbajnokság selejtezőcsoportjának végén .2017. október 11. Ezeket négy csapat három kalapjára osztják, az együtthatójuknak megfelelően.

A liga fázis sorsolás kerül sor a SwissTech Convention Center-ben Lausanne , a2018. január 24.

Rangsor
Rang Csapat Pontok J G NEM P Bp Időszámításunk előtt Diff Eredmények (▼ dom., ► ext.)
1 Ukrajna 9. 4 3 0 1 5. 5. 0 Ukrajna 1-0 1-0
2 Csehország 6. 4 2 0 2 4 4 0 Csehország 1-2 1-0
3 Szlovákia 3 4 1 0 3 5. 5. 0 Szlovákia 4-1 1-2
1 st nap Csehország 1 - 2 Ukrajna Městský fotbalový stadion Miroslava Valenty , Uherské Hradiště
2018. szeptember 6
20:45 CEST
( Döntő passzSýkora ) Schick A gól 4 perc után gólt szerzett4 e ( 1 - 1 ) A gól 45 + 1 perc után szerzett gólt45 + 1 e Konoplianka ( Marlos Döntő passz )
15:00 CEST
( Döntő passzNemec ) Hamšík A gól 62 perc után gólt szerzett62. sz ( 0 - 0 ) 52 perc elteltével gólt szerzett52 ND Krmenčík ( Dočkal Döntő passz )
A gól 76 perc elteltével szerzett gólt 76 th Schick ( Dočkal Döntő passz )
Nézők: 17 251 játékvezető
: Slavko Vinčić
Jelentés
4 -én nap Ukrajna 1 - 0 Csehország Metalist Stadion , Kharkiv
2018. október 16
20:45 CEST
( Döntő passzIaremtchouk ) Malinovsky A gól 43 perc elteltével gólt szerzett43 e ( 1 - 0 ) Nézők: 32 000 játékvezető
( Döntő passzRusnák ) Mak A gól 61. perc után szerzett gólt61 e
( 2 - 0 ) A gól 47 perc elteltével szerzett gólt47 th Konoplianka ( Karavayev Döntő passz ) Játékvezető : Nikola Dabanović
Jelentés
6 th nap Csehország 1 - 0 Szlovákia Eden Aréna , Prága
2018. november 19
20:45 CET
( Döntő passzJankto ) Schick A gól 32 perc után gólt szerzett32. sz ( 1 - 0 ) Játékvezető: Alejandro Hernandez

20:45 CEST
Aziz A gól 41 perc után gólt szerzett41 e ( 1 - 1 ) A gól 13 perc elteltével szerzett gólt13 th Tcherychev
A gól 49 perc elteltével gólt szerzett49 th Dziouba ( Gazinski Döntő passz )
Claesson A gól 49 perc elteltével gólt szerzett49 th
( 1 - 0 ) 51 perc elteltével gólt szerzett51 st Çalhanoğlu ( Topal Döntő passz )
A gól 88 perc elteltével szerzett gólt 88 th Akbaba ( Tosun Döntő passz )
A gól 90 + 2 perc után szerzett gólt 90 + 2 nd Akbaba ( Gürler Döntő passz )
18:00 CET
( 0 - 0 ) A gól 71. perc után szerzett gólt71 e ( toll. ) Granqvist Nézők: 37 425

15:00 CEST
( Döntő passzBoyce ) Grigg A gól 90 + 3 perc után szerzett gólt90 + 3 rd ( 0 - 1 ) A gól 36 perc elteltével gólt szerzett36 th Duljević ( Dzeko Döntő passz )
A gól 64. perc után szerzett gólt 64 th Sarić  (in)
Nézők: 16 942
Játékvezető: Pavel Královec
Jelentés
2 th nap Bosznia és Hercegovina 1 - 0 Ausztria Bilino-Polje Stadion , Zenica
2018. szeptember 11
20:45 CEST
( Döntő passzSarić  (en) ) Džeko A gól 78 perc elteltével szerzett gólt78 th ( 0 - 0 ) Nézők: 9100
játékvezető: Ruddy Buquet
Jelentés
3 th napos Ausztria 1 - 0 Észak-Írország Ernst-Happel Stadion , Bécs
2018. október 12
20:45 CEST
( Döntő passzŽulj ) Arnautović A gól 71. perc után szerzett gólt71. sz ( 0 - 0 ) Nézők: 22 300
játékvezető: Georgi Kabakov
Jelentés
4 -én nap Bosznia és Hercegovina 2 - 0 Észak-Írország Grbavica Stadion , Szarajevó
18:00 CET
( Döntő passzJones ) C. Evans A gól 57 perc elteltével szerzett gólt57. sz ( 0 - 0 ) A gól 49 perc elteltével gólt szerzett49 e Schlager ( Žulj Döntő passz )
A gól 90 + 3 perc után szerzett gólt 90 + 3 e Lazaro ( Arnautović Döntő passz )

( Döntő passzDalsgaard ) Eriksen A gól 32 perc után gólt szerzett32 e
Eriksen A gól 63 perc után gólt szerzett63 e ( Pen. )
20:45 CET
( Döntő passzWilliams ) Bale A gól 89. percben szerzett gólt89. sz ( 0 - 1 ) A gól gólt szerzett 42 perc elteltével42 ND Jørgensen ( Poulsen Döntő passz )
A gól 88 perc elteltével szerzett gólt 88 th Braithwaite ( Dalsgaard Döntő passz )

A csoportkör végső besorolása
Frissítés: 2018. november 20, a csoportkör után.

B-liga
Rang Nemzet Útvonal Gr. MJ G NEM P Pontok Bp Időszámításunk előtt
1. sz Bosznia és Hercegovina A legjobb csoport első 3 4 3 1 0 10. 5. 1
2 nd Ukrajna 2 nd legjobb csoport első 1 4 3 0 1 9. 5. 5.
3 rd Dánia 3 rd legjobb csoport első 4 4 2 2 0 8. 4 1
4 -én Svédország 4 -én a legjobb első csoport 2 4 2 1 1 7 4 2
5 . Oroszország A legjobb csoportos második helyezett 2 4 2 1 1 7 4 3
6 . Ausztria A csoport második legjobb helyezettje 3 4 2 1 1 7 3 2
7 . Wales A csoport harmadik legjobb helyezettje 4 4 2 0 2 6. 6. 5.
8 . Csehország 4 -én a legjobb második helyezett csoportot 1 4 2 0 2 6. 4 4
9 . Szlovákia A csoport legjobb harmadik 1 4 1 0 2 3 5. 4
10 . pulyka 2 nd legjobb harmadik csoportban 2 4 1 0 3 3 4 7
11- én Írország A csoport harmadik legjobb harmadik helyezettje 4 4 0 2 2 2 1 5.
12- én Észak-Írország 4 -én a legjobb harmadik csoport 3 4 0 0 4 0 2 7

Gólszerzők

Frissítés: a November 20

3 gól 2 gól

1 gól

A B-bajnokság útlezárásai a 2021-es Euro-hoz

Minden bajnokságban az a négy legjobb csapat, amelyik nem jutott be a 2021-es Európa-bajnokság selejtezője után, rájátszásban vesz részt a hónap során.2020 március. A rájátszás helyeit kezdetben az egyes csoportok nyerteseinek osztják ki. Ha ebben az esetben már bejutottak az Euro utolsó szakaszába, akkor ezeket a helyeket ugyanazon bajnokság következő legmagasabb rangú csapatának osztják ki stb. Ha egy bajnokságban kevesebb, mint négy csapat nem kvalifikálta magát az Európa-bajnokság utolsó szakaszába, a fennmaradó helyeket egy utánpótlás rendszer alapján az alacsonyabb osztályban legjobban rangsorolt ​​(k) után következő csapatoknak osztják ki ( ha ez az alsó osztályban megegyezik, akkor az alsóbb osztályokba más csapatokat is kiosztanak, majd csökkenő rangsoruk szerint elosztják a felső osztályok rájátszásában). Ha adott esetben ugyanazon osztály minden csapata már kvalifikálta magát a kiesések végén, akkor két csapat tulajdonképpen kvalifikálhatja magát a fennmaradó legmagasabb rangú osztály rájátszása során.

A rájátszás két elődöntőből áll, egyetlen összecsapás során, amelynek eredményeként a legjobban rangsorolt ​​csapat a negyedikkel játszik otthon, míg a második a harmadikat, majd a döntőt követi az elődöntők két nyertese között, köztük az egyik a két döntős házigazdája lesz. E rájátszás négy győztese tehát részt vesz az Európa-bajnokság utolsó szakaszában, vagyis a Nemzetek Ligája minden osztályának legalább egy csapata kvalifikálja magát a versenyre.