Győztes Auckland City
Döntős Wellington csapat
Legjobb góllövő (k) João Moreira (5)

Navigáció

A Bajnokok Ligája OFC 2016 az 15 -én  kiadása a Bajnokok Ligája OFC (a 10 th  e név alatt - korábban Champions Cup Óceánia ). Összegyűjti az Óceánia Labdarúgó Szövetséghez (OFC) csatlakozó különféle nemzetek bajnokait .

A verseny ugyanabban a formátumban zajlik, mint az előző kiadás, nevezetesen:

Az öt szezonban címvédő Auckland City hatodik, összesítésben nyolcadik címét nyerte el, miután a döntőben legyőzte az új-zélandi többi képviselőt, a Wellington - csapatot . Mivel a győztes a OFC Bajnokok Ligája, Auckland City nyerte el a jogot, hogy részt vegyen a 2016 Club World Cup in Japan , ahol majd részt a nyolcadik alkalommal, a rekordot. Ez a hatodik egymást követő kontinentális cím is rekord, mivel törli a polcokról az öt egymást követő címet nyert a Real Madrid a BEK Bajnokok Klubok 1956 és 1960.

Résztvevők

Tizenöt csapat jogosult erre a 2016-os kiadásra.

Pápua Új-Guinea Lae városlakók 2014–2015 Pápua Új-Guinea bajnoka
PRK Hekari United A Pápua Új-Guinea Bajnokság 2014–2015-ös alapszakaszának győztese
Salamon Salamon Warriors FC A Salomon Bajnokság 2015–2016-os alapszakaszának győztese

Verseny

Az előzetes fordulóban zajlott Matavera , Rarotonga a Cook-szigetek . Az ülésekre 262016. január 30napon szervezett sorsolást követően 2015. november 16az OFC telephelyén, Aucklandben , Új-Zélandon . Az összes mérkőzést a CIFA Akadémia pályán játsszák . Az előzetes forduló négyirányú mini-bajnokság formátumban zajlik, a csapatok csak egyszer találkoznak.

A menetrendeket helyi idő szerint adják meg.

Rangsor
Rang Csapat Pontok J G NEM P Bp Időszámításunk előtt Diff Eredmények (▼ dom., ► ext.)
A gól 32 perc után gólt szerzett32 e Saofaiga
A gól 34 perc elteltével gólt szerzett 34 e (toll),A gól 90 + 1 perc után szerzett gólt 90 + 1 e Mosquera
40 perc elteltével gólt szerzett 40 e Samuelu (csc)
A gól 75 perc elteltével szerzett gólt 75 e ,A gól 77 perc elteltével szerzett gólt 77 e Packer
Választottbíróság: Anna-Marie Keighley
(Jelentés)
2016. január 26 Veitongo FC 0 - 7 Tupapa Maraerenga FC CIFA Academy Field , Matavera
05:00.
A gól 7 perc elteltével szerzett gólt7 e (PEN),A gól 13 perc elteltével szerzett gólt 13 th (PEN),A gól gólt szerzett 42 perc elteltével 42 e ,A gól 60 perc után gólt szerzett 60 e Colligan
A gól 31 perc után gólt szerzett 31 e ,A gól 70 perc után gólt szerzett 70 e Simiona
(Jelentés)
2016. január 28 Tupapa Maraerenga FC 1 - 2 Kiwi FC CIFA Academy Field , Matavera
05:00.
Simiona A gól 75 perc elteltével szerzett gólt75 th A gól 38 perc után gólt szerzett38 th Saofaiga
A gól 65 perc elteltével szerzett gólt 65 th Mosquera
Választottbíróság: Nelson Sogo
(Jelentés)
2016. január 30 Tupapa Maraerenga FC 9 - 1 Utulei Ifjúság CIFA Academy Field , Matavera
14:30.
Colligan A gól 16 perc elteltével szerzett gólt16 e
Ruka A gól 30 perc után gólt szerzett30 e
Legjobb A gól 44. percben szerzett gólt44 e , A gól 57 perc elteltével szerzett gólt57 e , A gól 59 perc elteltével gólt szerzett59 e
Karika A gól 74. percben szerzett gólt74 e , A gól 88 perc elteltével szerzett gólt88 e , A gól 90 + 5 perc után szerzett gólt90 + 5 e
Harmon A gól 90 perc elteltével szerzett gólt90 e
A gól 62 perc után gólt szerzettSiligi 62. sz Játékvezető : Averii Jacques
(Jelentés)
2016. január 30 Kiwi FC 7 - 1 Veitongo FC CIFA Academy Field , Matavera
05:00.
Kőműves A gól 25 perc után gólt szerzett25 e , A gól 68 perc után gólt szerzett68 e , A gól 90 + 4 perc után szerzett gólt90 + 4 e
Blackburn A gól 31 perc után gólt szerzett31 e , A gól 64. perc után szerzett gólt64 e , A gól 90 perc elteltével szerzett gólt90 e
Sutcliffe A gól 48 perc elteltével gólt szerzett48 e
A gól 23. perc után szerzett gólt23 th Polovili Választottbíróság: Anna-Marie Keighley

4 Lae városlakók 0 3 0 0 3 5. 10. -5 Lae városlakók
  • A kezdetben 1–1-re végződött Amicale FC – Salamon Warriors meccsen a Salamon Warriors FC 0–3-s vereséget szenvedett, miután nem minősített játékost állított be.

Elődöntők
2016. április 20 Auckland City FC 4 - 2 AS Tefana North Harbour Stadion , Auckland
12:00
Lea'alafa A gól 6 perc után gólt szerzett6 e , A gól 22. perc után szerzett gólt22 e
Lewis A gól 24 perc elteltével szerzett gólt24 e , A gól 44. percben szerzett gólt44 e
A gól 9. perc után szerzett gólt9 -én Keck
A gól 85 perc után gólt szerzett85 th ( toll. ) Tinorua
Nézők: 400 játékvezető
: Salesh Chand
2016. április 20 Wellington csapat 2 - 0 AS Magenta North Harbour Stadion , Auckland
15:30
Jackson A gól 74. percben szerzett gólt74 th ( toll. )
A gól 76 perc elteltével szerzett gólt76 th
Nézők: 200
játékvezető: Kader Zitouni
Végső
2016. április 23 Auckland City FC 30 Wellington csapat North Harbour Stadion , Auckland
14:00
Lea'alafa A gól 2 perc után gólt szerzett2 ND , A gól 84. percben szerzett gólt84 th
Lewis A gól 67 perc után gólt szerzett67 th
Nézők: 1500 játékvezető
: Averii Jacques

1. (in) "  Auckland ismét koronás Óceánia királyok  " , FIFA.com,2016. április 23
  2. (in) „  Óceániai tucat szett Bajnokok Ligája terhelés  ” , FIFA.com,2016. április 7
  3. (in) "  Oceania Football Confederation  " a www.oceaniafootball.com oldalon (hozzáférés: 2016. február 23. )