Sport | Vízilabda |
---|---|
Szervező (k) | Nemzetközi Úszószövetség |
Szerkesztés | 9 . |
Helyek) | Niš ( Szerbia ) |
Keltezett |
nak,-nek 2010. július 13 nál nél 2010. július 18 |
Résztvevők |
Kvalifikáció: 25, szuperdöntő: 8 csapat. |
Játszott mérkőzések |
Végzettség: 84, szuperdöntő: 24. |
Hivatalos honlapján |
A FINA honlapján A szerb szövetség honlapján |
Cím birtokosa | Montenegró |
---|---|
Győztes | Szerbia |
Második | Montenegró |
Harmadik | Horvátország |
A World League 2010 a kilencedik kiadása a World League of vízilabda éves versenyt szervezett a Nemzetközi Úszó Szövetség (FINA).
Minden kontinentális zóna szervez kvalifikációt a részvételre meghívott csapatok között. Nyolc nyertesük egy szuperdöntőben vesz részt 13-tól 13-ig 2010. július 18A Niš , Szerbia .
Szerbia csapata nyeri a2010. július 18. Ez a csapat négy egymást követő kiadásban a harmadik győzelem a 2006-os Szerbiától és Montenegrótól való elválás óta .
Képes Afrikából:
Képzett Amerikából:
Ázsia és Óceánia képesítése:
Európai képesítés:
A FINA felkéri a válogatottakat, hogy az eredmények vagy a közelmúltban elért eredmények alapján vegyenek részt a Világliga selejtezőiben. Ezeket a kvalifikációkat kontinentális zónák szerint vagy két kontinentális zóna csoportosításával rendezik a résztvevő csapatok száma szerint.
A mérkőzések nem zárulhatnak döntetlen pontszámmal. Büntetőpárbaj („T”) választja el a csapatokat. Ezekben az esetekben a győztes két pontot szerez a ranglistán, a vesztes pedig egy pontot három és nulla pont helyett egyenlőtlen pontszám esetén.
Az afrikai selejtezőkre 17-től 17-ig kerül sor 2010. június 20, A Rades , Tunézia .
Rang | Csapat | Pontok | J | P | Diff |
---|---|---|---|---|---|
1 | Dél-Afrika | 18. | 6. | 0 | +69 |
2 | Tunézia | 12. | 6. | 2 | +43 |
3 | Algéria | 5. | 6. | 4 | -46 |
4 | Marokkó | 1 | 6. | 5. | -66 |
Keltezett | Pontszám | ||
---|---|---|---|
Június 17 | Tunézia | 18-3 | Marokkó |
Június 17 | Algéria | 3-19 | Dél-Afrika |
Június 18 | Marokkó | 3-19 | Dél-Afrika |
Június 18 | Algéria | 4-25 | Tunézia |
Június 18 | Tunézia | 8-11 | Dél-Afrika |
Június 18 | Marokkó | 14–15 (T) |
Algéria |
Június 19 | Marokkó | 6-14 | Tunézia |
Június 19 | Dél-Afrika | 17-5 | Algéria |
Június 19 | Dél-Afrika | 19-3 | Marokkó |
Június 19 | Tunézia | 15-7 | Algéria |
Június 20 | Algéria | 16-6 | Marokkó |
Június 20 | Dél-Afrika | 10-4 | Tunézia |
Az amerikai selejtezőket 5-től játsszák Május 8A Los Alamitos , Kalifornia . Minden csapat kétszer találkozik.
Rang | Csapat | Pontok | J | P | Diff |
---|---|---|---|---|---|
1 | Egyesült Államok | 12. | 4 | 0 | +57 |
2 | Brazília | 6. | 4 | 2 | +20 |
3 | Venezuela | 0 | 4 | 4 | -67 |
Keltezett | Pontszám | ||
---|---|---|---|
Május 5 | Brazília | 21-2 | Venezuela |
Május 6 | Brazília | 19-6 | Venezuela |
Május 6 | Egyesült Államok | 24-0 | Venezuela |
Május 7 | Egyesült Államok | 12-8 | Brazília |
Május 8 | Egyesült Államok | 12-0 | Venezuela |
Május 8 | Egyesült Államok | 12-4 | Brazília |
Az ázsiai-óceániai selejtezőket két mérkőzésen játsszák, 19-től 19-ig Május 23A Osaka , Japán , és 26-tólMájus 30A Tianjin , Kína .
Rang | Csapat | Pontok | J | P | Diff |
---|---|---|---|---|---|
1 | Ausztrália | 30 | 10. | 0 | +96 |
2 | Kína | 24. | 10. | 2 | +29 |
3 | Kazahsztán | 15 | 10. | 5. | +47 |
4 | Japán | 15 | 10. | 5. | +42 |
5. | Új Zéland | 6. | 10. | 8. | -91 |
6. | Irán | 0 | 10. | 10. | -123 |
Keltezett | Pontszám | ||
---|---|---|---|
Oszakai torna | |||
Május 19 | Ausztrália | 16-11 | Japán |
Május 19 | Új Zéland | 15-12 | Irán |
Május 19 | Kína | 13–9 | Kazahsztán |
Május 20 | Ausztrália | 10-5 | Kazahsztán |
Május 20 | Kína | 18–8 | Irán |
Május 20 | Japán | 16–4 | Új Zéland |
Május 21-én | Ausztrália | 23-1 | Irán |
Május 21-én | Kína | 17-6 | Új Zéland |
Május 21-én | Japán | 7-6 | Kazahsztán |
Május 22 | Ausztrália | 15-4 | Kína |
Május 22 | Kazahsztán | 21-6 | Új Zéland |
Május 22 | Japán | 15-6 | Irán |
Május 23 | Ausztrália | 17-3 | Új Zéland |
Május 23 | Kazahsztán | 23-8 | Irán |
Május 23 | Kína | 9-5 | Japán |
Tianjin-torna | |||
Május 26 | Ausztrália | 9-8 | Japán |
Május 26 | Kazahsztán | 20–5 | Új Zéland |
Május 26 | Kína | 10-5 | Irán |
Május 27 | Ausztrália | 14-4 | Új Zéland |
Május 27 | Kazahsztán | 21-5 | Irán |
Május 27 | Kína | 12-11 | Japán |
Május 28 | Ausztrália | 11-7 | Kazahsztán |
Május 28 | Japán | 24-2 | Irán |
Május 28 | Kína | 14–8 | Új Zéland |
Május 29 | Ausztrália | 23-3 | Irán |
Május 29 | Japán | 19-7 | Új Zéland |
Május 29 | Kína | 12–9 | Kazahsztán |
Május 30 | Ausztrália | 10-6 | Kína |
Május 30 | Új Zéland | 11-10 | Irán |
Május 30 | Kazahsztán | 11-8 | Japán |
A tizenkét meghívott európai csapat három csoportra oszlik, amelyekben a csapatok hazai és idegenbeli mérkőzéseken találkoznak 2009. november 17 tervezett hatodik napra 2010. április 20. Utóbbi megszakadt, és öt meccsét elhalasztották az izlandi Eyjafjöll kitörésével kapcsolatos közlekedési problémák miatt .
Minden csoport első tagja kvalifikálja magát a szuperdöntőbe, valamint a C csoport második része, mivel a fogadó országnak minősített Szerbia első helyen végez.
A csoportRang | Csapat | Pontok | J | P | Diff |
---|---|---|---|---|---|
1 | Montenegró | 15 | 6. | 1 | +23 |
2 | Olaszország | 15 | 6. | 1 | +20 |
3 | Németország | 3 | 6. | 5. | -21 |
4 | Franciaország | 3 | 6. | 5. | -22 |
Keltezett | Pontszám | Negyedidő | ||
---|---|---|---|---|
November 17 | Franciaország | 8-12 | Montenegró | 2-2; 1-4; 2-2; 3-4 |
November 17 | Olaszország | 8-5 | Németország | 2-1; 3-0; 1-1; 2-3 |
December 8 | Németország | 7-16 | Montenegró | 2-5; 2-5; 0-4; 3-2 |
December 8 | Franciaország | 7-11 | Olaszország | 1-3; 0-3; 4-2; 2-3 |
Január 26 | Németország | 7-6 | Franciaország | 0-1; 3-1; 2-2; 2-2 |
Január 26 | Olaszország | 8-7 | Montenegró | |
Február 23 | Montenegró | 11-3 | Franciaország | 3-0; 1-1; 3-1; 4-1 |
Február 23 | Németország | 4-11 | Olaszország | |
Március 16 | Olaszország | 11-5 | Franciaország | |
Március 16 | Montenegró | 7-5 | Németország | |
Április 28 | Montenegró | 6-5 | Olaszország | 1-2; 1-1; 1-0; 3-2 |
1 st június | Franciaország | 9-8 | Németország | 1-6; 5-1; 1-0; 2-1 |
Rang | Csapat | Pontok | J | P | Diff |
---|---|---|---|---|---|
1 | Horvátország | 13. | 6. | 1 | +18 |
2 | Oroszország | 9. | 6. | 3 | +1 |
3 | Görögország | 8. | 6. | 2 | -4 |
4 | gyümölcssaláta | 3 | 6. | 5. | -15 |
Keltezett | Pontszám | Negyedidő | ||
---|---|---|---|---|
November 17 | gyümölcssaláta | 7–9 | Horvátország | 3-3; 1-1; 1-3; 2-2 |
November 17 | Oroszország | 9-6 | Görögország | 2-2; 3-1; 2-1; 2-2 |
December 8 | Horvátország | 12-7 | Oroszország | 3-2; 5-3; 2-2; 2-0 |
December 8 | Görögország | 8-6 | gyümölcssaláta | 3-1; 2-2; 1-2; 2-1 |
Január 26 | gyümölcssaláta | 3-4 | Oroszország | |
Január 26 | Görögország | 17-16 | Horvátország | (T) |
Február 23 | Horvátország | 12–9 | gyümölcssaláta | |
Február 23 | Görögország | 10–9 | Oroszország | |
Március 16 | gyümölcssaláta | 7-6 | Görögország | |
Március 16 | Oroszország | 7-12 | Horvátország | |
Június 22 | Oroszország | 16–8 | gyümölcssaláta | |
Július 3 | Horvátország | 10-6 | Görögország | 2-2; 3-0; 1-3; 4-1 |
Rang | Csapat | Pontok | J | P | Diff |
---|---|---|---|---|---|
1 | Szerbia | 18. | 6. | 0 | +46 |
2 | Spanyolország | 9. | 6. | 3 | +9 |
3 | Románia | 9. | 6. | 3 | -4 |
4 | pulyka | 0 | 6. | 6. | -51 |
Keltezett | Pontszám | Negyedidő | ||
---|---|---|---|---|
November 17 | Románia | 9-7 | Spanyolország | 2-1; 3-1; 2-1; 2-4 |
November 17 | Szerbia | 19-5 | pulyka | 4-2; 4-0; 5-2; 6-0 |
December 8 | Románia | 5-7 | Szerbia | 3-2; 0-2; 2-2; 0-1 |
December 8 | pulyka | 4-9 | Spanyolország | 1-2; 2-3; 1-2; 0-2 |
Január 26 | Szerbia | 7-6 | Spanyolország | |
Január 26 | pulyka | 8-16 | Románia | |
Február 23 | Spanyolország | 9-7 | Románia | |
Február 23 | pulyka | 3-16 | Szerbia | |
Március 16 | Spanyolország | 14-6 | pulyka | |
Március 16 | Szerbia | 18–5 | Románia | |
Április 20 | Románia | 13-10 | pulyka | |
Április 27 | Spanyolország | 9-12 | Szerbia | 2-3; 1-3; 2-3; 4-3 |
Ez a forduló határozza meg a negyeddöntő mérkőzéseit a két csoport csapatai végső besorolása alapján.
A kvalifikációhoz hasonlóan a mérkőzések sem zárulhatnak döntetlen pontszámmal. Büntetőpárbaj (“T”) választja el a csapatokat. Ezekben az esetekben a győztes két pontot szerez a rangsorban, a vesztes pedig egy pontot, három és nulla pont helyett egyenlőtlen pontszám esetén.
A csoportRang | Csapat | Pontok | J | P | Diff |
---|---|---|---|---|---|
1 | Montenegró | 8. | 3 | 0 | +18 |
2 | Egyesült Államok | 7 | 3 | 0 | +8 |
3 | Spanyolország | 3 | 3 | 2 | -2 |
4 | Kína | 0 | 3 | 3 | -24 |
Keltezett | Pontszám | Negyedidő | ||
---|---|---|---|---|
Július 13 | Montenegró | 16–4 | Kína | 1-0; 3-3; 6-0; 6-1 |
Július 13 | Egyesült Államok | 7-3 | Spanyolország | 2-0; 2-2; 0-0; 3-1 |
Július 14-én | Egyesült Államok | 11-5 | Kína | 3-2; 3-0; 2-1; 3-2 |
Július 14-én | Montenegró | 11-7 | Spanyolország | 4-2; 4-3; 1-1; 2-1 |
Július 15-én | Kína | 5-11 | Spanyolország | 2-3; 0-4; 2-3; 1-1 |
Július 15-én | Montenegró | 11–9 | Egyesült Államok | 1-2; 3-1; 1-1; 2-3 T: 4-2 |
Rang | Csapat | Pontok | J | P | Diff |
---|---|---|---|---|---|
1 | Szerbia | 9. | 3 | 0 | +25 |
2 | Ausztrália | 6. | 3 | 1 | +16 |
3 | Horvátország | 3 | 3 | 2 | +17 |
4 | Dél-Afrika | 0 | 3 | 3 | -58 |
Keltezett | Pontszám | Negyedidő | ||
---|---|---|---|---|
Július 13 | Ausztrália | 10-7 | Horvátország | 3-1; 3-2; 2-1; 2-3 |
Július 13 | Szerbia | 22-0 | Dél-Afrika | 6-0; 6-0; 4-0; 6-0 |
Július 14-én | Ausztrália | 19–4 | Dél-Afrika | 7-2; 3-0; 2-1; 7-1 |
Július 14-én | Szerbia | 9-8 | Horvátország | 1-3; 4-2; 2-1; 2-2 |
Július 15-én | Dél-Afrika | 1-22 | Horvátország | 0-5; 0-4; 0-6; 1-7 |
Július 15-én | Szerbia | 8-6 | Ausztrália | 0-1; 5-1; 1-1; 2-3 |
A nyolc csapat részt vesz a nyolcaddöntőben: minden csoport elsője a másik negyedikével, a különböző csoportok második és harmadik egymással szemben áll.
Keltezett | Pontszám | Negyedidő | ||
---|---|---|---|---|
Július 16 | Egyesült Államok | 11-13 | Horvátország | 2-5; 3-3; 4-5; 2-0 |
Július 16 | Spanyolország | 5-6 | Ausztrália | 1-2; 2-0; 2-3; 0-1 |
Július 16 | Montenegró | 21-2 | Dél-Afrika | 4-1; 10-0; 3-1; 4-0 |
Július 16 | Kína | 4-17 | Szerbia | 3-4; 1-3; 0-5; 0-5 |
Keltezett | Pontszám | Negyedidő | ||
---|---|---|---|---|
Július 17 | Horvátország | 11-14 | Szerbia | 5-4; 3-4; 2-4; 1-2 |
Július 17 | Ausztrália | 6-8 | Montenegró | 3-1; 0-3; 2-2; 1-2 |
Keltezett | Pontszám | Negyedidő | ||
---|---|---|---|---|
Végső | ||||
Július 18 | Montenegró | 12-14 | Szerbia | 1-1; 4-3; 2-2; 3-4 T: 4-2 |
Elhelyezés egyezés 3 rd / 4 -én | ||||
Július 18 | Ausztrália | 7–9 | Horvátország | 1-4; 1-2; 3-3; 2-0 |
Elhelyezés egyezés 5 -én / 8 th | ||||
Július 17 | Egyesült Államok | 13-6 | Kína | 1-1; 4-2; 4-0; 4-3 |
Július 17 | Spanyolország | 12-1 | Dél-Afrika | 2-0; 4-0; 4-0; 2-1 |
Július 18 5 -én / 6 th |
Egyesült Államok | 7-6 | Spanyolország | 1-3; 2-0; 3-1; 1-2 |
Július 18 7 -én / 8 th |
Kína | 11-5 | Dél-Afrika | 6-3; 1-1; 0-0; 4-1 |
Csapatok | |
---|---|
1 | Szerbia |
2 | Montenegró |
3 | Horvátország |
4 | Ausztrália |
5. | Egyesült Államok |
6. | Spanyolország |
7 | Kína |
8. | Dél-Afrika |