1 Hivatalos országos és nemzetközi versenyek.
2 hivatalos mérkőzés (a FIFA által érvényesített barátságos mérkőzések is).
Utolsó frissítés: 2021. július 11

Lucas Tolentino Coelho de Lima , ismertebb nevén Lucas Paquetá , született 1997. augusztus 27A Rio de Janeiro a brazil , egy futballista nemzetközi brazil , aki jelenleg játszik, mint egy középpályás az Olympique Lyonnais .

Életrajz

Ifjúság és képzés

Lucas Paquetá 2007-ben, 10 évesen csatlakozott a CR Flamengóhoz . 15 éves korában nagyon technikus a játékában, de nem ugyanaz a biotípusa, mint csapata többi játékosának (1,52  m ). 18 éves kora előtt azonban 27 cm-rel megnő  . Juniorként megnyerte a São Paulo Ifjúsági Kupát, Brazília legnagyobb junior futballklub-versenyét . Más kiváló játékosok, mint Léo Duarte , Felipe Vizeu és Ronaldo mellett, Lucas közvetlenül a verseny után csatlakozik Flamengo első csapatához.

Klubkarrier

CR Flamengo (2016-2019)

Ban ben 2016. március, csatlakozott a CR Flamengo első csapatához , ahol 2020-ig meghosszabbított szerződést parafált2016. március 5Lucas játszik az első játék Flamengo arc Bangu AC , cseréje után Ederson a 68 th percben a játék (3-1 győzelem a Stade de Oliveira Raulino ellenére lefoglalva nélkül nagy jelentőséget tulajdonítanak a 83 th  perces játékidő). Ez a meccs a 2016. évi Rio de Janeiro bajnokság része . Paquetá megszerzi első szakmai gólját2017. február 19Rio de Janeiro bajnoki arc Madureira EK a 80 th percben a játék (4-0 győzelem Volta Redonda ). A2017. szeptember 8Lucas szerezte első gólját a Cup Brazília az utolsó a kiadás 2017 ellen Cruzeiro EC a 76 th percben a játék (1-1 döntetlen Maracanã Stadium ). A második szakaszban Lucas csapata büntetővel veszített 5-3 után. A Copa Sudamericana 2017- ben a CR Flamengo bejutott a döntőbe, ahol ellenezték az argentin CA Independiente klubot . Az első szakasz éppen játszott Avellaneda on2017. december 7, csapata 2-1-re kikapott. A visszaútban a2017. december 14Lucas Paquetá gólt a 29 th  perces, így vissza a reményeket. Ezequiel Barco tíz perccel Lucas gólja után tizenegyesből keresztre feszíti Flamengot, és a játék 1-1-re végződik. Együtt Juan , ő tekinthető a szurkolók a legjobb játékos a klub ideje alatt a 2017-es szezonban.

AC Milan (2019-2020)

Több európai klub, köztük a Paris Saint-Germain által áhított , a Flamengo fiatal brazil támadója, Lucas Paqueta (21 év, 2 sapka) az AC Milannal vesz részt . Az átutalás összege 35 millió euró (a bónusz nélkül, és 2004 - ben csatlakozott a Lombard klubhoz2019 január-val végződő brazil bajnokság végén 2018. december. A2019. január 3, három és fél éves szerződést ír alá 35 millió euró összegű átutalással. Első idényében 13 meccsen gólt szerzett és gólpasszt adott.

Olympique Lyonnais (2020 óta)

A 2020. szeptember 30, 20 millió euró értékben átadják az Olympique Lyonnais- nak, amelyhez hozzá lehet adni a jövőbeni tőkenyereség 15% -os ösztönzőjét. Ötéves szerződést ír alá addig2025. június.

Új színeiben vasárnap debütál 2020. október 18a 2020–2021-es Ligue 1 hetedik napján Strasbourg ellen. Az első gólját a Lyonban szerezte2020. december 23az FC Nantes ellen . Virtuóz középpályás, fokozatosan a Gones alakulatának kulcsszereplőjévé válik. Miután kétszer 37 th napján Ligue 1 a győzelem 5-2 ellen Nîmes Olympique , elérte a mérföldkőnek számító tíz cél minden versenyen (kilenc gól Ligue 1 , a Coupe de France ). Ez az első alkalom, amikor elérte ezt a szimbolikus sávot, mióta három évvel korábban elhagyta Flamengót és Európába érkezett .

Kiválasztási karrier

Lucas Paquetát a 20 éven aluli edző, Carlos Amadeu hívta fel 2016-ban barátságos mérkőzésekre. Első meccsét játssza2016. szeptember 4Anglia felé néz . Ebben a mérkőzés, Lucas Paquetá szerezte első gólját a brazil csapat kevesebb, mint 20 éve a 8 th perces játékidő, és látható majd a helyére a 68 th percben a játék által Caio Monteiro (2-1 Aggborough Stadium ).

2017 - ben a dél-amerikai 20 éven aluli bajnokságban versenyzett , ahol négy mérkőzést játszott: Ecuador , Chile , Uruguay és kétszer Kolumbia ellen .

Néhány hónappal a rajt előtt a 2018 World Cup in Russia , Tite , az edző a brazil válogatott , bemutatja kiszélesített 35 játékos, és Lucas Paquetá van rajta. Nincs jelen a világ 23 játékosának végső listáján.

Az Olympique Lyonnais mezben nyújtott jó szereplése lehetővé tette, hogy visszatérjen a brazil keretben. A Rio de Janeiro- született játékmester lett kiválasztva többször alatt az első szezonban a Lyon, nevezetesen a selejtező a 2022-világbajnokság katari hónapban2021. június.

Tite edző listájából kiválasztották, hogy részt vegyen a 2021-es Copa América versenyen .

Statisztika

Egy klubban

Lucas Paquetá statisztikái 2021. július 6-án
Évad Klub Bajnokság Nemzeti kupa Ligue kupája Szuperkupa Verseny (ek)
szárazföld (ek)
Regionális bajnokság Teljes
Osztály M B Pd M B Pd M B Pd M B Pd VS M B Pd M B Pd M B Pd
2016 CR Flamengo A sorozat - - - - - - - - - - - - - - - - 2 0 0 2 0 0
2017 CR Flamengo A sorozat 17. 1 1 3 1 0 - - - - - - CS 9. 2 0 8. 2 0 37 6. 1
2018 CR Flamengo A sorozat 32 10. 2 6. 0 2 - - - - - - CL 7 0 2 11. 2 0 56 12. 6.
Részösszeg 49 11. 3 9. 1 2 - - - - - - - 16. 2 2 21 4 0 95 18. 7
2018-2019 AC Milan Serie A 13. 1 1 3 0 1 - - - 1 0 0 - - - - - - - 17. 1 2
2019-2020 AC Milan Serie A 24. 0 1 3 0 0 - - - - - - - - - - - - - 27. 0 1
Részösszeg 37 1 2 6. 0 1 - - - 1 0 0 - - - - - - - 44. 1 3
2020-2021 Olympique lyonnais 1. liga 30 9. 5. 4 1 1 - - - - - - - - - - - - - 34 10. 6.
Részösszeg 30 9. 5. 4 1 1 - - - - - - - - - - - - - 34 10. 6.
Összesen a karrier alatt 116 21 10. 19. 2 4 - - - 1 0 0 - 16. 2 2 21 4 0 173 29. 16.