1 Hivatalos országos és nemzetközi versenyek.
2 hivatalos mérkőzés (a FIFA által érvényesített barátságos mérkőzések is).
Utolsó frissítés: 2019. június 25

Nyikolaj Vlagyimirovics Olenikov ( oroszul  : Николай Владимирович Олеников ) orosz válogatott labdarúgó , 1975. május 24Pravokoumskoye-ban, a Stavropol Krai-ban .

Játszik, mint egy védő , ő töltötte a legtöbb pályafutása Rotor Volgograd, ahol játszott közel tíz éve több különálló stints között 1997 és 2017 játszik összesen 358 játékok 21 gól a klub. 2002-ben Oroszországgal is válogatott .

Életrajz

Klubkarrier

A Stavropol Krai Pravokoumskoye faluban született, 1983- ban költözött az azonos nevű városba, és csatlakozott a helyi Dinamo klub ifjúsági csapataihoz . Olenikov ezt követően 1992-ben, 17 évesen debütált profin, az orosz harmadosztályú Astrateks Astrakhannal, háromszor lépett pályára , mielőtt ugyanabban a divízióban csatlakozott Beshtau Lermontovhoz , és ott két mérkőzést játszott. Később Nart Tcherkesskbe került , ott fedezte fel a másodosztályt, ahol csak négyszer jelent meg az 1993-as szezonban . A következő évben csatlakozott a Lokomotiv Mineralnye Vodyhoz a negyedik szakaszban, ahol első teljes idényét 26 meccsel és egy szerzett góllal zárta. Visszatérve a Dinamo Stavropolba, ott harminc első csapat meccset játszott 1995 és 1996 között.

Miután korábbi edzője, Borisz Sztoukalov ajánlotta a Rotor Volgogradhoz , Olenikov 1996 végén sikeres próbálkozást végzett a klubbal, és azonnal utána toborozták. A klubnál debütált1997. április 15Orosz Kupa- mérkőzésen az Avtozaptchast ellen Baksan 4-0-ra nyert csapata. A bajnokságban egyszerre kezdte a szezont fehéren, végül az első osztályú találkozóját játszottaMájus 24legközelebb a Dynamo Moszkva elleni mérkőzés végén játsszon . Ezután a szezon második felétől kezdve rendszeres tulajdonosnak bizonyult, és így első évében tizenkilenc bajnoki mérkőzést játszott, míg a Rotor Oroszországban a második helyezett lett a Spartak Moszkva mögött . Ugyanakkor 1997 nyarán fedezte fel az Európa Kupát azzal, hogy az 1997–1998 közötti UEFA-kupában hat mérkőzést játszott, és nem kerülhette el csapata kiesését a Lazio Rome elleni második fordulóban .

Az első bajnoki gólját szerezte 1998. április 18a Zenith Saint-Petersburg ellen , a meccs végén megszerezte a győztes gólt (2-1). Később a 7. és a későbbiekben is gólszerző1998. augusztus 15a Lokomotiv és a Dynamo Moszkva ellen , akik ismét a játék végén kaptak gólt az első esetben a győztes, a másodikban az egyenlítő góllal, és az 1998-as pénzügyi évben összesen 26 bajnokit játszottak . 1998 nyarán ismét versenyzett az UEFA-kupában , azonban a Red Star Belgrade elleni korai kiesése miatt csak két mérkőzést játszott .

A következő években Olenikov fenntartani magát, mint egy szabályos védő Rotor Volgograd, míg Rotor Volgograd teljesítménye jelentősen csökkent 1999-től, ami ahhoz vezetett, hogy a kiesés és a veszteség a szakmai státusz, hogy a klub. „, Miután a 2004-es szezonban , ami az indulási a munkaerő nagy részének, beleértve Olenikovot is, aki nyolc szezon és 238 meccs után távozott a csapattól 15 szerzett gólért. Borisz Stoukalov meghívta Tom Tomsk előléptetésére , végül úgy dönt, hogy csatlakozik az FK Rostovhoz a 2005-ös pénzügyi évre , amelyben a 30-ból 29 mérkőzést játszott és gólt szerzett.Október 15Terek Grozny ellen . A következő szezonban azonban nagyon keveset használták , csupán két meccset játszott, és 2006 végén végül elhagyta a klubot.

Elhagyva a későbbiekben mindenképpen az első osztály, Olenikov csatlakozott 2007 a HC Sibir Novosibirsk , hogy Vladimir Faïzouline ahol játszott 34 játékok három gólt az első szezonban, így a harmadik helyen a csapat, azonban hiányzik a promóció „elit. Újabb fél szezon után Szibirben, valamint Faïzouline távozása után az SKA-Energia Habarovszkba úgy döntött, hogy 2008 nyarán követi őt, majd másfél évig játszott. Végül a 2010-es szezonban tért vissza a Rotor Volgogradba , amely akkor a második fokon játszott . Mivel azonban nem tudta elkerülni csapata kiesését a gyakorlat végén, a következő szezonban is maradt, amikor a Rotor megnyerte a harmadik osztály déli csoportját, és megtalálta a második fokot. Hozzájárult a 2012–2013-as pénzügyi év fenntartásához , a szezon végén elhagyta a klubot.

Ezután 2013 nyarán csatlakozott Sever Murmanskhoz , egy harmadik osztályú klubhoz, amelyet Valeri Iesipov , a Rotor korábbi játékosa edzett .Július 15-énAz FK Vologda ellen ezután Olenikov keresztszalag-szakadást szenvedett az első félidő végén . Ezt követően 2014 tavaszán megoperálták, de a klubbal már nem fejlődik, utóbbi a 2013–2014-es szezon végén feloszlott . Hosszú felépülés után Olenikov 2015-ben csatlakozott az FK Anapa amatőr csapatához, amelyért egy évig játszott, mielőtt a Rotor Volgogradban harmadik és utolsó lépést tett volna , kezdetben második csapatával, a negyedik osztályú Rotor-2-vel játszott, mielőtt hozzájárult volna az első csapat feljutása a másodosztályba a 2016–2017-es szezonban . A következő pénzügyi évre nem választották meg, és egy utolsó szezont játszott a Rotor-2-vel, akit időközben harmadik szintre emeltek, mielőtt a 2017–2018-as pénzügyi év végén végleg véget vetett volna karrierjének . 43 rd születésnapját.

Nemzetközi karrier

Olenikov tudja ő egyetlen kiválasztás az orosz válogatott a2002. augusztus 21egy barátságos mérkőzést ellen Svédországban . Ez jön szóba helyett Sergei Ignashevich a 68 th perces játékidő miközben meg kell ismernie a 1-1-végén a játék. Ezt követően nem hivatalos barátságos mérkőzést játszott a japán olimpiai csapat ellen2004. február 11, végigjátszotta az egész játékot, amely szintén 1-1-es döntetlennel zárult.

Statisztika

Nyikolaj Olenikov statisztikái
Évad Klub Bajnokság Nemzeti Kupa (k) Verseny (ek)
Részösszeg 50 2 6. 0 - - - 56 2
Összesen a karrier alatt 542 24. 46 3 - 8. 0 596 27.

Rotor Volgograd

1. (ru) „  Николай Олеников:„ Ротор для меня - это всё! ”  » , A sport-34.ru oldalon ,2012. november 7(megtekintve : 2019. június 25. )
  2. "  Performances 96/97  " , a transfermarkt.fr oldalon (hozzáférés : 2019. június 25. )
  3. "  Rotor Volgograd - Zenit Saint-Petersburg match sheet  " , a transfermarkt .fr oldalon ,1998. április 18(megtekintve : 2019. június 25. )
  6. (ru) "  Николай Олеников:" Играть буду, пока есть силы  " , a vmnews.ru oldalon ,2013. július 26(megtekintve : 2019. június 25. )
  7. (ru) "  На пути к трем сотням  " , a volgograd.bezformata.com ,2016. február 17(megtekintve : 2019. június 25. )
  8. "  Oroszország - Svédország meccslap  " , a transfermarkt .fr oldalon ,2002. augusztus 21(megtekintve : 2019. június 25. )
  9. "  Japan U23 - Russia match sheet  " , a transfermarkt .fr oldalon ,2004. február 11(megtekintve : 2019. június 25. )