Egyéb információk
Sport Sakk

Oscar Chajes egy amerikai sakk játékos született1873. december 14a Brody , majd a királyság Galícia és Lodoméria , és meghalt1928. február 28A New York-i . Ő volt, és Ábrahám Kupchik , az egyik legjobb amerikai játékos a 1910-es mögött José Raul Capablanca és Frank Marshall .

Sakk karrier

Chajes 1909-ben megnyerte az Egyesült Államok nyílt bajnokságát ( Western Chess Association Championship ) Excelsiorban (Minnesota) , majd a következő évben Chicagóban második lett (George Wolbrecht győzelme). Januárban-1911. február, a New York-i bajnokság harmadik-negyedik helyén végzett, miután sikerült lemondania a játékokat Frank Marshall (győztes) és a második José Raul Capablanca ellen . Ugyanebben az évben holtversenyben végzett a karlsbadi tornán , amelyet Richard Teichmann nyert meg  ; ennek ellenére sikerült legyőznie Tartakovert és Spielmannt, csak két meccse zárult döntetlennel. 1913-ban volt 5 -én - 6 th a New York-i versenyen (Capablanca győzelem Marshall) és 4 -én - 5 -én a Havana torna (nyolc játékos), nyerte Marshall előtt Capablanca. 1914-1915-ben a New York Metropolitan League bajnokságban a második helyre holtversenyben került be ( Edward Lasker győzelme ). Ban ben1915. áprilisŐ végül 3 th - 4 -én a New York-i versenyen (nyerte Capablanca előtt Marshall). 1916-ban New Yorkban a harmadik helyen végzett Borislav Kostic és Abraham Kupchik előtt . Sikerült legyőznie a győztes Capablancát, amelynek utolsó veresége 1924 előtt volt.

1917-ben megnyerte a New York State Association bajnokságot. 1918-ban második helyen végzett a Rye Beach-en (Kupchik győzelme), és negyedik lett a New York-i tornán, amelyet Capablanca nyert meg. Ban ben1919 december-1920. január, két tornát nyert New York-ban: a manhattani sakkklubbajnokságot ( Kupchikkal holtversenyben ) és a rizsklubbajnokságot (Kupchik előtt).

Egy meccsen 1913-ban Havannában veszített Janowski ellen (0,5–2,5), 1918-ban New Yorkban bosszút állt (11–9). 1923-ban Speelmannal holtversenyben az utolsó helyen végzett az európai karlsbadi tornán (Alekhine, Maroczy és Bogoljubov győzelme), hetedikként az amerikai sakk-kongresszuson, amelyet Kupchik és Marshall nyert meg. 1923-1924-ben megnyerte a Manhattan Sakk Klub bajnokságát Kupchik és Janowski előtt. 1925-1926-ban a rizs sakk klubbajnokság második helyén végzett Kupchik előtt (Kashdan győzelme).

1. (in) Gino Di Felice , Chess Eredményt, 1901-1920: egy átfogó rekord 860 és 375 versenyek kereszttáblázatok játékeredményeket , McFarland & Company , 2006, 336  p. ( ISBN  0-7864-2362-5 )
  2. (in) Gino Di Felice , Chess Eredményt, 1921-1930: egy átfogó rekord 940 és 210 versenyek kereszttáblázatok játékeredményeket , McFarland & Company ,2006, 344  p. ( ISBN  978-0-7864-2642-3 )