Bajnokság A piemonti csoport 2 e rájátszása - gátak után
Győztes
Coppa Città di Torino Győztes

Mezek

Kronológia

A Foot-Ball Club Juventus 1902. évada a klub története harmadik hivatalos évada, amelyet öt évvel korábban, 1897-ben hoztak létre .

A klub a város Turin tehát versenyben idén a 5 -én  kiadása az olasz bajnokságban, a regionális csoport Piemont.

Történelmi

A klub szezonja 1902 tavaszán kezdődött, Carlo Favale volt az elnök. Az Öreg Hölgy , amelynek a korábbi évekhez hasonlóan továbbra is szinte kizárólag egyetemi játékosokból áll, munkaereje szinte változatlan az 1901-es évadhoz képest .

A klub három másik torinói csapattal ( FC Torinese , Audace Torino és Reale Società Ginnastica Torino ) lép be a piemonti selejtezőcsoportba , amely szerepel a Campionato Federale 1902-ben.

Ezért márciusban kezdődik ez az ötödik Campionato Federale (a Serie A őse ), ahol a piemonti csoport győztese az elődöntőben találkozik a Lombardia-Liguria csoport győztesével, aki maga is találkozik a döntőben. a címet, nevezetesen a milánói krikett- és láblabda klubot .

A Juventini kezdi a szezont 1902. március 2idegenben az FC Torinese ellen, ahol a játék 1-1-es döntetlennel zárul. Egy héttel később, március 9 - én , a Campo Piazza d'Armi otthonában, az Audace Torino ellen 6-0- ás földcsuszamlásos győzelemmel különböztek meg (ez egy hivatalos meccs legnagyobb győzelme a klub létrehozása óta). A 3 -én  nap, Juve nyerte a játékot 2-0 a mérkőzést ellen a zöld szőnyegen Ginnastica Torino .

Három meccsen 5 ponttal holtversenyben vannak az FC Torinese-zal, szintén két győzelem (köztük az egyik elvesztése miatt) és a döntetlen arányával.

A két klubnak szembe kell néznie egy rájátszásban, amelyre vasárnap kerül sor 1902. március 23 és amelyben az FC Torinese 4 góllal 1-re nyer.

A Bianconerit ezért kiesett a bajnokságból, de ezt követően egymást követő harmadik évben megnyerte a Coppa del Ministero della Pubblica Istruzione-t (a Közoktatási Minisztérium Kupája).

Az ősz folyamán a Juventus részt vesz a Coppa Città di Torino-ban ( Torino- kupa), amely a Velodromo Umberto I- ben akkor lejátszott fontos időverseny . Az új klubelnök, Giacomo Parvopassu egyre többet fektet be a klubba, és úgy gondolja, hogy a következő szezonban végre megnyeri a bajnokságot.

Az október 24 , a klub játszott az elődöntőben ellen Audacity és ismét nyert (három gól az első félidőben, a világos fölénye a krónika szerint az újságírók az idő), miután már megverték előtt nyolc hónappal a liga.

Az utolsó ellen Milan Cricket és Foot-Ball Club játsszák a november 2 , a Juventus sorakozó között épül fel Luigi Durante , Gioacchino Armano I, Hugo Muetzell , Carlo Vittorio Varetti , Giovanni Goccione , Domenico Donna , Alfredo Ferraris , Luigi Forlano , Enrico Canfari és Umberto Malvano . A 90 th  perces, a pontszám még mindig 2-2, majd 3-3 a mérkőzés után. A játékvezető ezért úgy dönt, hogy megállapítja az aranygólt , annak ellenére, hogy a milánói játékosok egyet nem értenek, akik feladják, és a győzelmet a Juventusnak adják.

• Rájátszás
vasárnap 1902. március 23 Juventus 1 - 4 FC Torinese Campo Piazza d'Armi , Torino