(6 gól)
Legjobb passzoló Laurie Saulnier
(3 gólpassz)

Kronológia

A Nîmes Métropole Gard női labdarúgás 2015–2016-os idénye a Gard-klub első idénye a francia bajnokság első osztályában .

Emmanuel Gros 2008 óta áll a nîmesi stáb élén, 2012 óta pedig duóban Gilles Agniellel ebben az új szezonban, amely a klub felemelkedését követi a 2000-es évek óta, és így először elérheti az elitet. Az idei szezon célja tehát, hogy ezt elérje egy nagyon nehéz bajnokságban a feljutottak számára. A Nîmes azonban kudarcot vallott, mint a másik kettő feljutott, és a kiesés szinonimájában a bajnokság utolsó helyén végzett.

Az FF Nîmes Métropole Gard a szezonban is játszik a Coupe de France- ban, a nyolcaddöntőben pedig Rodez AF kiesik (0-2).

Szezon előtt

Átutalások

Az idényben két külső játékos csatlakozott a csoporthoz, Audrey Gaillardet, az FCF Monteux jobbhátvédje , valamint Laurie Saulnier , egy támadó középpályás, aki 19 alkalommal volt nemzetközi tapasztalattal az utánpótláscsapatokban.

A szimbólum ellenzi a szavazást.svg Indulás
Laëtitia Massies Franciaország Átruházás USA Villeneuve-lès-Maguelone Honor Division
Marie-Pierre Girod Franciaország Szerződés vége
Laetitia Roque Franciaország Szerződés vége
Melanie Bussi Franciaország Szerződés vége
Laura Debaty Franciaország Szerződés vége
Ellena Callegher Franciaország Szerződés vége
Stephanie Richy Franciaország Stop (kismama)

Szezon előtti felkészülés

A Nîmes az első felkészülési mérkőzését játssza Augusztus 8A Nîmes , szemben a Olympique Lyonnais .

Felkészülési mérkőzések a 2015–2016-os szezonra
Keltezett Ellenfél Elhelyezkedés Eredmény Az MHSC gólszerzői Bőség
2015.08.08 Olympique Lyonnais ( 1. osztály ) Nimes 0-10 - -
2015.08.15 Olympique de Marseille ( 2. osztály ) Méjannes-le-Clap 3-4 A gól 16 perc elteltével szerzett gólt16 és Élodie Ramos
A gól 73 perc elteltével szerzett gólt73 e Agura Oura Kouamé
A gól 90 perc elteltével szerzett gólt90 e Agnes Oura Kouamé
-
2015.08.18 AS Saint-Etienne ( 1. osztály ) Vegyérték 0-2 -
2015.08.22 AS Véore-Montoison ( 2. osztály ) Piolenc 3-0 10 perc után gólt szerzett10 e Agura Oura Kouamé

1 FFNMG 0-7 Montpellier HSC 11 th (-3)
2 Olympique lyonnais 9-0 FFNMG 12 th (-6)
3 VGA Saint-Maur 3-1 FFNMG 12 th (-9)
4 FFNMG 0-2 EA Guingamp 12 th (-12)
5. Paris SG 8-0 FFNMG 12 th (-15)
6. FFNMG 1-2 AS Saint-Etienne 12 th (-18)
7 ESOFV La Roche 1-3 FFNMG 12 th (-21)
8. FFNMG 1-1 ASPTT Albi 12 th (-23)
9. FCF Juvisy 5-0 FFNMG 12 th (-26)
10. FFNMG 2-4 Rodez AF 12 th (-29)
11. ASJ Soyaux 0-0 FFNMG 12 th (-29)
Jelmagyarázat: () = pontkülönbség az elsőn, vagy ha az MHSC az első, a másodikon.

A magas szint elsajátítása nehéz Gilles Agniel lányainak, akik a Montpellier HSC elleni első elitmeccsükön hét góltól nulláig súlyos veszteséget szenvednek , mielőtt a nap folyamán kijavítanák őket. Ezt követően a címvédő, az Olympique Lyonnais állítja a következőt: kilenc gól nullára. Az elérhető meccsen lévő csapat elleni első meccsen Nîmesék három gólos vereséget szenvedtek el egy ellen a VGA Saint-Maur ellen , majd két gólt nullára a gyepükön az EA Guingamp ellen . A Gardoise-ék ismét a nullára süllyedtek a Paris SG ellen, amikor nyolc gólt szereztek, majd otthon ismét engedtek az ellenfelüknek a magasságukban, az AS Saint-Étienne ellen, két gól az egyben. A 7 -én  nap, Gilles Agniel lányai ismét sikertelen ellen más által támogatott vesztes három gól egyike a gyepen a ESOFV La Roche , akkor tartják kordában a saját gyep a következő napon a cél mindenütt ASPTT Albi . A kilencedik napon a Gardoise-k elsüllyedtek az FCF Juvisy gyepén, amely a verseny négy kedvencének egyike volt, öt gólos nullával, majd a Rodez AF ellen itthon süllyedt négy gólos kettővel, mielőtt véget ért volna. az első mérkőzés bátorító döntetlennel mérkőzik meg az ASJ Soyaux-nál .

Visszatérési szakasz - 12. és 22. nap Bajnokság napjai 12-től 22-ig
12. Montpellier HSC 1-0 FFNMG 12 th (-32)
13. FFNMG 0-10 Olympique lyonnais 12 th (-35)
14 FFNMG 3-2 VGA Saint-Maur 12 th (-35)
15 EA Guingamp 1-0 FFNMG 12 th (-37)
16. FFNMG 0-5 Paris SG 12 th (-40)
17. AS Saint-Etienne 2-2 FFNMG 11 e (-42)
18. FFNMG 2-4 ESOFV La Roche 11 th (-45)
19. ASPTT Albi 2-1 FFNMG 11 e (-48)
20 FFNMG 0-3 FCF Juvisy 11 e (-48)
21 Rodez AF 3-1 FFNMG 11 th (-51)
22. FFNMG 2-2 ASJ Soyaux 12 th (-53)

A visszatérő mérkőzések első napján Gilles Agniel lányai jól helytálltak a Montpellier HSC ellen , akik ennek ellenére ebben az idényben megoldhatatlanok voltak, mivel csak egy gólt vesztettek nullára, de a következő napon az Olympique Lyonnais ellen elsüllyedtek a tíz gólos végeredmény miatt. nulla. A tizennegyedik napon a krokodilok történelmük első győzelmét aratták az első osztályban azzal, hogy három gólt nyertek kettőre a VGA Saint-Maur ellen , és nagyon kevés reményt hagytak a szezon megmentésére, de az illúzióik gyorsan lehűltek. nulladik gól az EA Guingamp ellen , majd egy új megaláztatás a Párizs SG ellen, aki öt gólt nyert nullára a costières-en. Lányok Gilles Agniel jó teljesítményt a 17 th  napot vesz a check out, az AS Saint-Etienne két gól mindenhol után vezeti a két gólt nulla volt, de elkövetni a baklövést is másnap ellen ESOFV La Roche , azok elvesznek négy gól, ezzel megpecsételve jövőjüket a következő szezonban, amelyet alacsonyabb szinten fognak játszani. A tét nélküli szezon végén a Gardoises az ASPTT Albi elleni vereséggel folytatta , majd otthon az FCF Juvisy ellen veszített három gólos nulláról, mielőtt Rodez ellen vesztett volna . AF három gól az egyik ellen. Nîmeék az első szezont az élvonalban fejezték be jó döntetlennel az ASJ Soyaux gyepén (2-2), de így is az utolsó helyen végeztek a bajnokságban, és jövőre visszatérnek a 2. osztályba.

Végső állások és statisztikák

Az FF Nîme MG a tizenkettedik helyen zárta a bajnokságot 1 győzelemmel, 4 döntetlennel és 16 vereséggel. A négy pontot hozó győzelem, a két döntetlen és az egy pont vereség miatt az MHSC összesen 28 pontot ért el, vagyis ötvenhárom ponttal kevesebbet, mint a klubkoronás bajnok, az Olympique Lyonnais . Nîmeéknél van a bajnokság legrosszabb támadása és a rossz védekezés.

Az Olympique Lyonnais bejutott a Bajnokok Ligája 2016–2017-es döntőjébe és a második Párizs SG-be . A 2. osztályba eső három klub az ESOFV La Roche-sur-Yon , az FF Nîmes Métropole Gard és a VGA Saint-Maur egy év után a legmagasabb szinten.

1/ 8 e FFNMG 0-2 Rodez AF D1

A Coupe de France 2015-2016 a 15 th  kiadás a francia kupa , kieséses poloska futballklubok egész anyaország és tengerentúli területeket . Az FFF és regionális bajnokságai szervezik .

Az 1/32- es döntő során Nîmes-ek egy másodosztályú csapattal , az Olympique de Marseille-vel kerültek szembe és győztek a tizenegyespárbajban, miután mindenhol góllal tartották kordában. A következő fordulóban a Gardoisék három góllal nullára zúzták főosztályi riválisukat, az AS Saint-Christol-lez-Alès-t. De a következő fordulóban otthon estek el egy másik elitcsapat, a Rodez AF ellen , két gól nullával.

A szezon hivatalos meccsei

Az alábbi táblázat a Football Féminin Nîmes Métropole Gard hivatalos mérkőzéseit mutatja az idény során. A gólszerzőket a játék percének megjelölése kíséri, amikor a gól megszerződik, és bizonyos eredmények esetén annak jellege ( büntetés vagy a tábor ellen).

A hivatalos mérkőzések összefoglalása versenyenként
Verseny Kezdje az ölében Hely vagy utolsó forduló Játszott mérkőzések Nyerte Döntetlen Elveszett Célok Gólok ellen Különbség
1. osztály - 12- én 22. 1 4 17. 17. 79 -62
Francia Kupa Döntő 1/32 Döntő 1/8 3 1 1 1 4 3 +1
Teljes - - 25 2 5. 18. 21 82 -61
A 2015–2016-os szezon hivatalos mérkőzései
Keltezett Verseny Ellenfél Elhelyezkedés Eredmény Az MHSC gólszerzői Négyzet Bőség
2015. 08. 30 1. nap Montpellier HSC Dom. 0-7 - 11- én 800
2015.06.06 2. nap Olympique lyonnais Ext. 0–9 - 12- én 1000
2015.09.13 3. nap VGA Saint-Maur Ext. 1-3 A gól 59 perc elteltével gólt szerzett59 e tengeri sólyom 12- én 160
2015.09.26 4. nap EA Guingamp Dom. 0-2 - 12- én 100
2015.04.10 5. nap Paris SG Ext. 0–8 - 12- én 529
2015.11.10 6. nap AS Saint-Etienne Dom. 1-2 A gól 76 perc elteltével szerzett gólt76 th Sabrina Oumeur 12- én 100
2015.10.18 7. nap ESOFV La Roche-sur-Yon Ext. 1-3 A gól 53 perc után gólt szerzett53 e Sabrina Oumeur 12- én 304
2015.11.01 8. nap ASPTT Albi Dom. 1-1 35 perc elteltével gólt szerzett35 th Élodie Ramos 12- én 100
2015.11.08 9. nap FCF Juvisy Ext. 0-5 - 12- én 252
2015.11.22 10. nap Rodez AF Dom. 2-4 A gól 60 perc után gólt szerzett60 és Élodie Ramos
A gól 61. percben szerzett gólt61 e Sabrina Oumeur - -
2016.01.17 14. nap VGA Saint-Maur Dom. 3-2 A gól 39 perc után gólt szerzett39 th Sabrina Oumeur
56 perc elteltével gólt szerzett56 th Ludivine Diguelman
A gól 81. percben szerzett gólt81 th Élodie Ramos
12- én 100
2016.01.31 1-/ 16- edik Final
Cup France
AS Saint-Christol-lez-Alès (DH) Ext. 3-0 A gól 47 perc elteltével szerzett gólt47 th Samira Tebbi
80 perc elteltével gólt szerzett80 th Marine Pervier
2016.02.21 16. nap Paris SG Dom. 0-5 - 12- én 355
2016.03.13 17. nap AS Saint-Etienne Ext. 2-2 A gól 36 perc elteltével gólt szerzett36 th Elodie Ramos
A gól 45 perc után gólt szerzett45 th Laurie Saulnier
11- én 100
2016.03.27 18. nap ESOFV La Roche-sur-Yon Dom. 2-4 A gól 7 perc elteltével szerzett gólt7 th Elodie Ramos
A gól 50 perc után gólt szerzett50 th Laurie Saulnier
11- én 100
2016.04.03 19. nap ASPTT Albi Ext. 1-2 A gól 44. percben szerzett gólt44 e Élodie Ramos 11- én -
2016.04.24 20. nap FCF Juvisy Dom. 0-3 - 11- én 95
2016.08.05 21. nap Rodez AF Ext. 1-3 A gól 12 perc után gólt szerzett12 th Laurie Saulnier 11- én 348
2016.05.21 22. nap ASJ Soyaux Dom. 2-2 A gól 59 perc elteltével gólt szerzett59 th Sabrina Oumeur
A gól 75 perc elteltével szerzett gólt75 th Laurie Saulnier
12- én 135

Játékosok és technikai támogatás

Technikai támogatás

A csapatot Gilles Agniel edzi, 2012 nyara óta poszton, aki az FC Bagnols- Pontnál és az FCF Monteux - nál edzett, mielőtt megérkezett volna a Gard fővárosába. Emmanuel Gros segíti a klubot 2008 nyara óta, ahol ő volt a főedző, amikor Gilles Agniel megérkezett.