a Liverpool FC ellen ( 3-1 )
UEFA Szuperkupa Vesztett
az FC Barcelona ellen ( 4-5 )
A legjobb csatár Liga: Kevin Gameiro (16) Minden verseny: Kevin Gameiro (29)

Legjobb passzoló Liga: Kevin Gameiro Yevhen Konoplyanka Vitolo (4) Minden verseny: Vitolo (11)

Mezek

Kit bal kar sevilla1415h.png Body kit sevillafc1415h.png Kit jobb kar sevilla1415h.png Kit nadrág sevilla1415h.png Kit zokni.png itthon Kit bal kar sevillafc1415a.png Kit test sevilla1415a.png Kit jobb kar sevillafc1415a.png Rövidnadrágkészlet sevillafc1415a.png Kit zokni sevillafc1415a.png Kívül Kit bal kar sevillafc1415t.png Sevilla test kit fc1415t.png Készlet jobb kar sevillafc1415t.png Rövidnadrág készlet sevillafc1415t.png Kit zokni sevillafc1415t.png Egyéb

Kronológia

A 2015-2016 szezonban a Sevilla FC a 114 th  klub szezonban.

Ezt a szezont a Liverpool elleni Európa Liga harmadik, egymást követő győzelme, rekord . A Sevilla részt vesz az UEFA Szuperkupában és a Copa del Rey döntőben is , mindkettő elbukott az FC Barcelonától .

Évad

Hónapjában2015. augusztus, az andalúz klub az FC Barcelonával néz szembe az UEFA Szuperkupában . A mérkőzés, a Sevilla által uralt idő szoros és feszült. Végül a katalánok 5-4-re nyertek Pedro góljának köszönhetően .

A bajnokságban azonban a Sevilla bizonyos nehézségeket tapasztal a francia Kevin Gameiro csillogó formája ellenére . A La Ligában a hetedik helyen végez.

Ban ben 2016. május, A Sevilla megnyeri az Európa Ligát a Liverpool ellen . Ez a klub harmadik egyenes győzelme a versenyen, ami rekord. Nem sokkal később a Sevilla vereséget szenvedett a Copa del Rey döntőben , ismét a Barcelona ellen.

Átutalások

Hatékony

A mérkőzések részletei

UEFA Szuperkupa

2015. augusztus 11 FC Barcelona 5-4 a.m. Sevilla FC Boris-Paichadze Stadion , Tbiliszi
22:45 UTC + 4
Messi A gól 7 perc elteltével szerzett gólt7 -én A gól 16 perc elteltével szerzett gólt 16 -én
Jelentés

1. "  Sevilla zsinórban harmadik éve nyeri az Európa Ligát  " , a lemonde.fr oldalon , a Le Monde ,2016. május 18(megtekintve 2016. július 30-án )
  2. Csak a sport nemzetiségét kell feltüntetni. A játékosnak több nemzetisége is lehet, de csak egy nemzeti válogatotton játszhat jogot.
  3. Csak a legfontosabb választás jelenik meg.