Spanyol Szuperkupa Döntő
az FC Barcelona ellen 0–2 , 3–0
UEFA Szuperkupa Döntő
a Real Madrid CF ellen 3-2 ap
A legjobb csatár LaLiga: Wissam Ben Yedder (8) Minden verseny: Wissam Ben Yedder (15)

Legjobb passzoló LaLiga: Pablo Sarabia (5) Minden verseny: Pablo Sarabia (8)

Mezek

Kit bal kar redborder.png Body kit sevilla1617h.png Készlet jobb kar redborder.png Kit nadrág sevilla1617h.png Kit zokni.png itthon Kit bal kar.png Body kit sevilla1617a.png Készlet jobb kar.png Kit nadrág sevilla1617a.png Kit zokni.png Kívül Kit bal kar sevilla1617t.png Body kit sevilla1617t.png Kit jobb kar sevilla1617t.png Kit nadrág sevilla1617t.png Kit zokni.png Egyéb

Kronológia

A 2016-2017 szezonban a Sevilla FC a 115 th klub szezonban.

Átutalások

Vezetéknév Post Állampolgárság Átruházás Keltezett Származás / rendeltetési hely Osztály
Között  Érkezés
Franco Vázquez Támadó középpályás Olaszország 15 millió € Nyári átigazolási ablak USA Palermo A sorozat
Joaquin Correa Támadó középpályás Argentína 13 millió euró Nyári átigazolási ablak Sampdoria Genoa A sorozat
Paulo ganso Középpályás Brazília 9,5 millió euró Nyári átigazolási ablak São Paulo FC Brasileirão
Wissam Ben Yedder Támadó Franciaország 9 millió euró Nyári átigazolási ablak Toulouse FC 1. liga
Hiroshi Kiyotake Támadó középpályás Japán 6,5 millió euró Nyári átigazolási ablak Hannover 96 2. Bundesliga
Gabriel Mercado Jobbra hátul Argentína 2,2 millió euró Nyári átigazolási ablak River Plate Primera División
Pablo Sarabia Támadó középpályás Spanyolország 1 millió euró Nyári átigazolási ablak Getafe CF LaLiga Santander
Luciano Vietto Támadó Argentína Hitel (3 millió EUR) Nyári átigazolási ablak Atlético Madrid LaLiga Santander
Matías Kranevitter Védekező középpályás Argentína Hitel (2 millió EUR) Nyári átigazolási ablak Atlético Madrid LaLiga Santander
Salvatore Sirigu Gyám Olaszország Hitel OA nélkül Nyári átigazolási ablak Paris SG 1. liga
Samir nasri Támadó középpályás Franciaország Hitel OA nélkül Nyári átigazolási ablak Manchester város Premier League
Ciro Immobile Támadó Olaszország Hitel visszatérítés Nyári átigazolási ablak Torino FC A sorozat
Clement Lenglet Védő Franciaország 5 millió € Téli átigazolási ablak AS Nancy-Lorraine 1. liga
Stevan Jovetic Támadó Montenegró Hitel OA-val (14 millió €) Téli átigazolási ablak Inter Milan A sorozat
Cserélve Indulás
Grzegorz Krychowiak Középpályás Lengyelország 33,6 millió euró Nyári átigazolási ablak Paris Saint German 1. liga
Kevin Gameiro Támadó Franciaország 32 millió euró Nyári átigazolási ablak Atlético Madrid LaLiga Santander
Ciro Immobile Támadó Olaszország 8,5 M € Nyári átigazolási ablak Lazio Róma A sorozat
Fernando Llorente Támadó Spanyolország 5,9 millió euró Nyári átigazolási ablak Swansea város Premier League
Koksz Jobbra hátul Spanyolország 4 millió euró Nyári átigazolási ablak Schalke 04 1. Bundesliga
Diogo Figueiras Jobbra hátul Portugália 1,5 millió € Nyári átigazolási ablak Olympiacos Piraeus Elláda szuperliga
Marco Andreolli Védő Olaszország A kölcsön vége Nyári átigazolási ablak Inter Milan A sorozat
Federico fazio Védő Argentína A kölcsön vége Nyári átigazolási ablak Tottenham Hotspur Premier League
Valaha Banega Támadó középpályás Argentína Szerződés vége Nyári átigazolási ablak Inter Milan A sorozat
José Antonio Reyes Támadó középpályás Spanyolország Szerződés vége Nyári átigazolási ablak Espanyol Barcelona LaLiga Santander
Luismi Középpályás Spanyolország Szerződés vége Nyári átigazolási ablak Valódi Valladolid LaLiga 1 2 3
Lehet, hogy Gyám Portugália Szerződés vége Nyári átigazolási ablak Sporting CP Liga NOS
Timothy Kolodziejczak Védő Franciaország 7,5 M € Téli átigazolási ablak Borussia Monchengladbach 1. Bundesliga

Rangsor

A besorolás a klasszikus pontskálán alapul (győzelem 3 pontnál, döntetlen 1-nél, vereség 0-nál).

Rang Csapat Pontok J G NEM P Bp Időszámításunk előtt Diff Kvalifikáció vagy kiesés
2 FC Barcelona T S (Q) 90 38 28. 6. 4 116 37 +79 Kvalifikáció a Bajnokok Ligája csoportkörébe
3 Atlético Madrid (Q) 78 38 23. 9. 6. 70 27. +43
4 Sevilla FC (Q) 72 38 21 9. 8. 69 49 +20 Kvalifikáció a Bajnokok Ligája rájátszására
5. Villarreal CF (Q) 67 38 19. 10. 9. 56 33 +23 Kvalifikáció az Európa Liga csoportkörébe
6. Real Sociedad (Q) 64. 38 19. 7 12. 59 53 +6
  1. Az Athletic Bilbao kvalifikálta magát a csoport szakaszában az Európa Liga győzelmével FC Barcelona az utolsó a Király-kupa 2016-2017 .

LaLiga Santander

Dátum óra J. Ellenfél Elhelyezkedés Eredmény (félidő)
A Sevilla gólszerzői Ellenző pontszerzők Rangsor Bőség
szombat 2016. augusztus 20

22:15.

1 Espanyol Barcelona Dom. 6–4
(3–3)
A gól 15 perc után gólt szerzett15 e Pablo Sarabia
A gól 22. perc után szerzett gólt22 e A gól 45 + 1 perc után szerzett gólt 45 + 1 e Luciano Vietto
54. perc után gólt szerzett54 e Franco Vázquez

(1 - 0)
A gól 27. perc után szerzett gólt27 th Luciano Vietto A gól 64. perc után szerzett gólt64 th Pedro León 5 . 4,270
kedd 2016. szeptember 20

22:00.

5. Igazi Betis Dom. 1 - 0
(0 - 0)
51 perc elteltével gólt szerzett51 st Gabriel Mercado - 2 nd 39 870
szombat 2016. szeptember 24

6.30-kor.

6. Sportos bilbao Ext. 3 - 1
(1 - 0)
A gól 55 perc elteltével szerzett gólt55 th Samir Nasri A gól 26 perc elteltével szerzett gólt26 th Mikel San José

(0 - 0)
A gól 74. percben szerzett gólt74 th A gól 90 perc elteltével szerzett gólt 90 th Wissam Ben Yedder A gól 84. percben szerzett gólt84 th Victor Laguardia 3 rd 32 144

(1 - 1)
A gól 4 perc után gólt szerzett4 e Luciano Vietto A gól 20 perc után gólt szerzett20. én Gómez 4 -én 22,803
vasárnap 2016. november 6

20:45.

11. FC Barcelona Dom. 1 - 2
(1 - 1)
A gól 15 perc után gólt szerzett15 E Vitolo A gól 43 perc elteltével gólt szerzett43 rd Lionel Messi

(1 - 0)
A gól 90 + 5 perc után szerzett gólt90 + 5 -én Wissam Ben Yedder A gól 27. perc után szerzett gólt27 -én Andreas Pereira
56 perc elteltével gólt szerzett56 -én David Lombán
3 rd 15 832
vasárnap 2016. december 11

16:15.

15 Celta Vigo Ext. 0 - 3
(0 - 0)
51 perc elteltével gólt szerzett51 e A gól 84. percben szerzett gólt 84 e A gól 90 + 2 perc után szerzett gólt 90 + 2 e ( toll. ) Vicente Iborra - 3 rd 19,350
szombat 2016. december 17

20:45.

16. Malaga CF Dom. 4 - 1
(4 - 0)
A gól 25 perc után gólt szerzett25 e A gól 28. perc után szerzett gólt 28 e Luciano Vietto
A gól 34 perc elteltével gólt szerzett34 e Wissam Ben Yedder
35 perc elteltével gólt szerzett35 e Vitolo
A gól 64. perc után szerzett gólt64 th Sandro 3 rd 30,394
szombat 2017. január 7

20:45.

17. Real Sociedad Ext. 0 - 4
(0 - 2)
A gól 25 perc után gólt szerzett25 e A gól 29. perc után szerzett gólt 29 e A gól 83. percben szerzett gólt 83 e Wissam Ben Yedder

(1–1)
A gól 43 perc elteltével gólt szerzett43 e A gól 65 perc elteltével szerzett gólt 65 e Vicente Iborra
80 perc elteltével gólt szerzett80 e Franco Vázquez

(2 - 1)
A gól 20 perc után gólt szerzett20 th Stevan Jovetic A gól 4 perc után gólt szerzett4 e Diego Reyes

(0 - 1)
80 perc elteltével gólt szerzett80 th Joaquín Correa - 3 rd 27,724

(1 - 0)
56 perc elteltével gólt szerzett56 th Gabriel Mercado
A gól 76 perc elteltével szerzett gólt 76 th Vicente Iborra
A gól 36 perc elteltével gólt szerzett36 th Riza Mahamadou 3 rd 37 110
csütörtök 2017. március 2

9: 30-kor.

25 Sportos bilbao Dom. 1 - 0
(1 - 0)
A gól 14 perc elteltével gólt szerzett14 th Vicente Iborra A gól 75 perc elteltével szerzett gólt75 th Aleksandar Katai 3 rd 34 156

(1 - 1)
A gól 43 perc elteltével gólt szerzett43 e Stevan Jovetić A gól 33 perc után gólt szerzett33 th Gabriel Appelt Pires 3 rd 31 823

Bajnokok Ligája

A League of Champions 2016-2017 a 62 th  kiadás a Bajnokok Ligája , a legrangosabb európai versenyek közötti klub. Két szakaszra oszlik, egy csoportos szakaszra, amely csoportonként négy csapat nyolc minibajnokságából áll, az első kettő folytatja a versenyt, a harmadik pedig az Európa Liga nyolcaddöntőjében kerül befogadásra .

Sevilla FC 2-1 0-2 Leicester város
Csoportkör A Bajnokok Ligája 2016–2017 H csoportjának rangsora és eredményei Rangsor
Rang Csapat Pontok J G NEM P Bp Időszámításunk előtt Diff Eredmények (▼ dom., ► ext.)
Jelentés 37 perc múlva figyelmeztetett 37 e Nzonzi 41 e Iborra 45 + 1 e Rami
41 perc múlva figyelmeztetett
45 + 1 perc múlva figyelmeztetett
2 th  nap Sevilla FC 1 - 0 Olympique lyonnais Sánchez Pizjuán , Sevilla
kedd 2016. szeptember 27
20:45 CEST
Ben Yedder A gól 53 perc után gólt szerzett53 -én ( 0 - 0 ) Nézők: 36 741
játékvezető: Bas Nijhuis
Pareja 56 e Mercado 84 e56 perc múlva figyelmeztetett
84 perc múlva figyelmeztetett
Jelentés 71 perc múlva figyelmeztetett 71 e Gaspar 72 e Gonalons 86 e Cornet
72 perc múlva figyelmeztetett
86 perc múlva figyelmeztetett
3 th  napos Dinamo Zagreb 0 - 1 Sevilla FC Maksimir Stadion , Zágráb
kedd 2016. október 18
20:45 CEST
( 0 - 1 ) A gól 37 perc elteltével gólt szerzett37 th Nasri Nézők: 6 021
játékvezető: Michael Oliver
Stojanović 30 th Jonas 63 rd30 perc múlva figyelmeztetett
63 perc múlva figyelmeztetett
: Felix Zwayer
Jelentés Sárga kártyaSárga kártyapiros lap 11 e , 45 + 1 e Stojanović21 e Pivarić28 e Pavičić
21 perc múlva figyelmeztetett
28 perc múlva figyelmeztetett
5 -én  napon Sevilla FC 1 - 3 Juventus FC Sánchez Pizjuán , Sevilla
kedd 2016. november 22
20:45 CET
Pareja A gól 9. perc után szerzett gólt9. sz ( 1 - 1 ) A gól 45 + 2 perc után szerzett gólt45 + 2 e ( toll. ) Marchisio
A gól 84. percben szerzett gólt84 e Bonucci
A gól 90 + 4 perc után szerzett gólt90 + 4 e Mandžukić
Nézők: 38 942
játékvezető: Mark Clattenburg
Vázquez 31 rd , 36 th Mercado 37 e Vicente Iborra 90 + 5 -énSárga kártyaSárga kártyapiros lap
37 perc múlva figyelmeztetett
90 + 5 perc múlva figyelmeztetett
Jelentés 25 perc múlva figyelmeztetett 25 e Mandžukić 42 e Khedira 65 e Evra 72 e Cuadrado
42 perc múlva figyelmeztetett
65 perc múlva figyelmeztetett
6 th  nap Olympique lyonnais 0 - 0 Sevilla FC Parc OL , Décines
szerda 2016. december 7
20:45 CET
( 0 - 0 ) Nézők: 52 423
játékvezető: Jonas Eriksson
Gonalons 38 és Yanga-Mbiwa 53 e38 perc múlva figyelmeztetett
53 perc múlva figyelmeztetett
Jelentés 32 perc múlva figyelmeztetett 32 ND Sarabia 36 th Nasri 73 rd Mercado
36 perc múlva figyelmeztetett
73 perc múlva figyelmeztetett
  Végső szakasz Az utolsó szakasz mérkőzéseinek részletei
A 16. forduló első szakasza Sevilla FC 2 - 1 Leicester város Sánchez Pizjuán , Sevilla