Keltezett 1991. augusztus 24

Győztes Sampdoria
Döntős AS Róma

Navigáció

Az 1991-es olasz szuperkupa ( olaszul  : Suppercoppa italiana 1991 ) az olasz szuperkupa negyedik kiadása, az olasz bajnok és az Olasz Kupa győztese közötti verseny.

Vitatott 1991. augusztus 24A Luigi Ferraris Stadionban- ben Genovában , a mérkőzést nyert meg UC Sampdoria rovására AS Roma a pontszám 1-0.

Résztvevők

A találkozó ellenzi a Sampdoriát az Associazione Sportiva Rome-val . A Samp minősíti alatt a győzelem a bajnokság 1991-ben , és a roma bejutott a Szuperkupa a győzelem Coppa Italia 1990-1991 . A verseny kialakulóban van, ez a római klub első részvétele, de már a harmadik a genovai klub részvételével.

Thomas Häßler és Marco De Marchi roma játékosok az előző kiadásban a Juventus színeiben vesznek részt .

Találkozik

Az eredmény 0-0, míg a 75 th  perc és Roberto Mancini szerezte az egyetlen cél a játék és a győzelem a Sampdoria. A Supercoppa 1991 kiadás az első és egyetlen győzelmét ebben a versenyben a genovai csapat, két korábbi részesedések így vereséget ellen Milanese klub ( AC Milan az 1988 és az Inter Milan a 1989 ).

Meccslap

1991. augusztus 24 UC Sampdoria 1-0 AS Róma Luigi-Ferraris Stadion , Genova
Mancini A gól 75 perc elteltével szerzett gólt75 th ( 0-0 ) Döntőbíróság: Tullio Lanese
Kit bal kar.png Body kit samp.png Készlet jobb kar.png Kit shorts.png Kit zokni.png Sampdoria Kit bal kar narancssárga szegéllyel.png Body kit orangecollar.png Készlet jobb kar narancssárga szegéllyel.png Kit shorts.png Kit zokni.png Roma