Spartak Moszkva 2 - 1 ap Lokomotiv Moszkva
Főbb játékosok
A meccs embere Quincy Promes
Döntőbíráskodás Vladislav Bezborodov

A 2017 orosz Szuperkupa tizenötödik kiadás a Russian Supercup . Ez a futballmeccs zajlik 2017. július 14A Lokomotiv Stadion in Moscow , Russia .

A két moszkvai csapat, a Spartak , a 2016–2017-es orosz bajnok és a Lokomotiv , a 2016–2017-es Orosz Kupa győztese .

A mérkőzés szabályai a következők: a mérkőzés időtartama 90 perc, két félidőre osztva, 45 perc; e szabályozási idő végén döntetlen esetén két negyedórás hosszabbítás- félidőt játszanak, majd tizenegyesrúgás következik , ha a hosszabbítás után a végén fennáll a döntetlen. Minden csapathoz három csere szükséges.

A statisztikailag a Spartak által uralt mérkőzés alatt azonban a szabályozási idő végén nem született gól, így a két csapat hosszabbításra szorult. Ennek első szakaszában végül a spartacisták kihasználják az előnyöket a századik percben Luiz Adriano révén . A második félidőben sikerült növelniük előnyüket, Quincy Promes a 113. játékpercben szerezte csapata második gólját, a Lokomotiv Manuel Fernandes jóvoltából három perccel később csökkentette a különbséget, de késését nem sikerült újra megismételnie. A Spartak ezért nyerte a két gól végeredményét egyre, és ezzel megnyerte az első Szuperkupáját.

Meccslap

2017. július 14 Spartak Moszkva 2 - 1 ap Lokomotiv Moszkva Lokomotiv Stadion , Moszkva
21:30 ( UTC + 3 )
Luiz Adriano A gól 101 perc után lőtt101 th
Promes A gól 113 perc után szerzett gólt113 th
( 0 - 0 , 0 - 0 , 1 - 0 ) A gól 116 perc után szerzett gólt116 th Fernandes Nézők: 24 444
játékvezetők: Vladislav Bezborodov
Luiz Adriano 62 e Promes 69 e Yeshchenko 80 e Djikiya 95 e Bocchetti 115 e62 perc múlva figyelmeztetett
69 perc múlva figyelmeztetett
80 perc múlva figyelmeztetett
95 perc múlva figyelmeztetett
115 perc múlva figyelmeztetett
Jelentés 43 perc múlva figyelmeztetett 43 e Pejčinović 77 e Barinov
77 perc múlva figyelmeztetett