Szabályozási idő 1 - 1 0
Félidő 0 - 1 0
Főbb játékosok
Gólszerző (k) Liverpool
A gól 48 perc elteltével gólt szerzett48 th A gól 95 perc után gólt szerzett 95 th Mane
Chelsea
A gól 36 perc elteltével gólt szerzett36 th Giroud
A gól 101 perc után lőtt101 e ( PEN. ) Jorginho
A meccs embere Sadio Mané
Döntőbíráskodás Stéphanie Frappart Clément Turpin (VAR)

Az UEFA Szuper Kupa 2019-ben a 44 -én  kiadása UEFA Szuper Kupát . A mérkőzés gödrök Liverpool FC nyertese, a 2018-2019 Bajnokok Ligája ellen Chelsea nyertese, a 2018-2019 Europa Liga . Ez az első kiadás két angol klub között.

A találkozóra a következő napon kerül sor 2019. augusztus 14a Beşiktaş Parkban ( Beşiktaş JK Stadion ) Isztambulban , Törökországban .

A mérkőzés szabályai megegyeznek egy európai kupadöntővel: a mérkőzés időtartama 90 perc. Ha még mindig van döntetlen, akkor kétszer tizenöt perces hosszabbítást játszanak. Ha ennek a hosszabbításnak a végén még döntetlen van, büntetőpárbajt hajtanak végre . Minden csapathoz három csere szükséges (hosszabbítás esetén negyedik is elvégezhető).

A Liverpool FC megszerzi a verseny negyedik címét, a hosszabbítás utáni 2-2-es eredmény után a tizenegyespárbajban (5-4) legyőzte a Chelsea FC-t.

A szervező város megnevezése

Az UEFA Bajnokok Ligája, az Európa Liga, az UEFA Női Bajnokok Ligája, valamint az UEFA Szuperkupa 2019-es fináléjának otthont adó helyszínek kijelölésére először nyílik pályázati eljárás. Ez az eljárás kezdődik2016. december 9, az egyesületeknek addig vannak 2017. január 27hogy kifejezzék érdeklődésüket. A jelöltfájlokat korábban be kell nyújtani az UEFA-nak2017. június 6, országonként csak egy helyszínre vonatkozó javaslattal; az UEFA Végrehajtó Bizottsága végül kiválasztja a helyszínt2017. szeptember.

Kilenc ország kezdetben jelezte érdeklődését a verseny megszervezése iránt. Közülük héten végül megerősítik a jelöltségüket a 20072017. június 7.

pulyka Beşiktaş park Isztambul

UEFA Végrehajtó Bizottsága dönt Beşiktaş Park on2017. szeptember 20.

Kontextus

Ez az első alkalom a verseny történetében, amikor két angol klub ellenáll, és egy női trió a francia Stéphanie Frappart vezetésével ilyen szintű férfiversenyt bír .

mérkőzés

2019. augusztus 14 Liverpool fc Kb. 2 - 2 Chelsea fc Beşiktaş Park , Isztambul
20:45 CEST
A gól 48 perc elteltével gólt szerzett48 th A gól 95 perc után gólt szerzett 95 th Mané ( 0 - 1 , 1 - 1 , 2 - 2 ) Giroud A gól 36 perc elteltével gólt szerzett36 e
Jorginho A gól 101 perc után lőtt101 e ( toll )
Nézők: 38 434 játékvezető
: Stéphanie Frappart játékvezető asszisztensek  : Manuela Nicolosi Michelle O'Neill negyedik játékvezető: Cüneyt Çakır Videó játékvezető  : Clément Turpin Videó asszisztens játékvezetők  : François Letexier Massimiliano Irrati Mark Borsch

Henderson 85 -én Alexander-Arnold 107 th85 perc múlva figyelmeztetett
107 perc múlva figyelmeztetett