08,7
15,1
14,7
15,6
* Az egyes klubokban szerzett pontok az országos bajnokság alapszakaszának részeként.

Terrence Ross született 1991. február 5a Portland a Oregon a Amerikai Egyesült Államok , az a játékos, az amerikai a kosárlabda , mozgó pozíciók vissza és szélső . 1,98  m magas, és az Orlando Magic csapatában játszik .

Karrier

Toronto Raptors (2012-2017)

2012–2013 szezon

A 2012. június 28Ő volt kiválasztva 8 th  pozícióját a tervezet 2012 NBA a Toronto Raptors , miután két szezont a University Washington Huskies .

A 2012. július 10, aláírja újonc szerződését a Raptorsszal.

A 2013. január 2, Rossnak a szezon legjobb meccse volt 26 ponttal, köztük hat hárompontossal a Portland Trail Blazers elleni 102-79-es győzelem során .

A 2013. február 16, a 2013-as NBA All-Star játékon megnyerte a Slam Dunk versenyt a címvédő Jeremy Evans ellen , aki a közönség szavazatainak 58% -át kapta a második fordulóban.

2013-2014 szezon

A 2013. október 24, a Raptors Ross újoncszerződésének harmadik évében él az opcióval, meghosszabbítva a 2014–2015-ös NBA-szezon végéig .

A 2014. január 25, az NBA legjobb játékát azzal érte el, hogy 51 pontot szerzett, köztük tíz hárompontost a Los Angeles Clippers ellen, és megegyezett a Vince Carter által birtokolt Raptors-játékos meccsén elért pontrekord . Ezen a ponton Ross átlagosan 9,3 pontot szerez meccsenként, ő lesz az első olyan NBA-játékos, aki legalább 50 pontot szerzett egy meccsen, miközben átlagosan kevesebb mint tíz pontot szerzett meccsenként.

2014-2015 szezon

A 2014. október 13, a Raptors Ross újonc szerződésének negyedik évén él, és meghosszabbítja azt a 2015–16-os NBA szezon végéig .

A 2015. február 4, a szezon legjobb meccsét 23 pontot szerezve, beleértve öt hárommutatót a Brooklyn Nets elleni vereségben .

A szezon végén megműtötték a bal bokáját, hogy eltávolítsa az apró csontdarabokat.

2015-2016 szezon

A 2015. november 2Ross hároméves, 33 millió dolláros szerződést hosszabbít a Raptorsszal. Ross csak átlagosan 6,3 pontot gyűjtött 17,5 perc alatt a szezon első hét meccsén , és csereként lép fel ebben a hét meccsben.

Aztán kihagy hat játékot bal hüvelykujja sérülése miatt. Visszatér a földszintekreNovember 20és nyolc pontot szerez a Los Angeles Lakers elleni 102–91-es győzelem során . A szezonban először rajtoltDecember 7, szintén a Lakers ellen, ahol 22 pontot szerez, az idényrekordja , DeMarre Carroll helyén sérült.

A 2016. február 28, a Detroit Pistons ellen elszenvedett 114-101-es vereséggel megint megdöntötte szezonpontrekordját 27 egységgel . AMárcius 30, 13 pontot szerzett az Atlanta Hawks elleni 105-97-es győzelem során , ezzel a Raptors a franchise-történelem során először megszerezte a szezon 50. győzelmét. A szezon utolsó játékában aÁprilis 13Ross megszerezte szezonjának első dupla dupláját 24 ponttal és 10 lepattanóval, csereként lépett pályára a Brooklyn Nets elleni 103–96-os győzelem során .

A Raptors 56 győzelem és 26 vereség rekorddal zárja az alapszakaszt a keleti konferencia második helyén. Miután a rájátszás első fordulójában az Indiana Pacers 4 meccset 3-ra legyőzte , a Raptors 2001 óta először lép be a rájátszás második fordulójába . A Miami Heat elleni konferencia elődöntőjének első meccsén Ross a 102–96-os vereség során 19 egységgel állította be a rájátszás pontjainak rekordját. A Raptors hét meccsen verte a Heat csapatát, de a döntőben kikapott. Cleveland Cavaliers 4-2.

Egymást követő klubok

Statisztika

Akadémikusok

Évad Csapat Meccsek Titul. Min./m % Lő % 3pont % LF Rbds / m. Pass / m. Int / m. Ctr / m. Pont / m