Halál 1944. május 23
Klub Bostoni Atlétikai Szövetség
Megszerzett érmek
olimpiai játékok 1 0 0

Thomas Pelham Curtis , közismert nevén Thomas Curtis vagy Tom Curtis , született 1873. január 9-énA San Francisco ( Kalifornia ), és meghalt 1944. május 23A Nahant (Massachusetts), egy amerikai atléta , olimpiai bajnok a 110 m gátfutás az Athén 1896 .

Életrajz

Curtis, a Massachusettsi Műszaki Intézet (MIT) villamos szakos hallgatója a Boston Athletic Association tagjaként Athénba utazott .

Az első versenynapon Curtis a 100 méteres döntőbe kvalifikálta magát azzal, hogy 12 másodperc alatt megnyerte sorozatát. Ezután kivonult erről a versenyről, hogy jobban felkészülhessen a 110 méteres gátfutás döntőjére, amely a fő eseménye volt. Ez a verseny Frantz Reichel és William Welles Hoyt lemondásával Curtis és a nagy-britanniai sportoló , Grantley Goulding versenyévé vált . Curtis az elején kis hasznát vette, de Goulding az első akadálynál visszatért a magasságába. Goulding még mindig az utolsó akadályig vezetett, de Curtisnek előbb sikerült a célba ugrania. A tisztviselők becslése szerint Curtis két hüvelykre nőtt. Mindkét sportolónak azonos 17 s 6-os időtartamot írtak jóvá.

A fotózás lelkes rajongója , Curtis sok fotót készített Athénban. Ezután a massachusettsi nemzetőrség kapitánya volt, és az első világháború idején Calvin Coolidge massachusettsi kormányzó adjutánsa volt . Részt vett a kenyérpirító fejlesztésében, és számos emlékiratot tett közzé a modern kor első olimpiai játékairól, köztük a leghíresebb magas akadályokat és a fehér kesztyűt 1932-ben.