1989 - 1990 Peterborough United 024 0(0)
1 Hivatalos országos és nemzetközi versenyek.

Tony Godden van egy angol futballista született 1955. augusztus 2a Gillingham , aki játszott goaltender .

Életrajz

A kenti származású Tony Godden debütált az Ashford United rajongói előtt, mielőtt a West Bromwich Albionhoz szerződött . Ő játszotta az első játék a Baggies a1977. márciusKözben 2-0 győzelem a területen a Tottenham Hotspur , amely alatt felváltja veterán kapus John Osborne  (in) . A találkozó egyben az első megjelenés a West Bromwich Albion mezben is a támadó, Laurie Cunningham számára .

Godden lett a Baggies címvédője az 1977-1978-as szezontól . A következő három évben 228 sima mérkőzést játszott klubjával, ami rekord. Kiszorítják Mark Nőtt  (in) és Paul Barron  (in) , ő kölcsön Luton Town a szezon 1982-1983 , majd Walsall a 1983-1984 .

Godden az 1985-1986-os szezon végén hagyta el a West Bromwich Albion csapatát , amikor a klub a másodosztályba került, és a Chelsea csapatához szerződött . Az ő egyetlen szezonban a Blues , rendszeresen cserélni az első kapus Eddie Niedzwiecki , aki térdsérülése. A Manchester United elleni meccsen kitűnt azzal, hogy két perc alatt két büntetőt mentett (az elsőt Jesper Olsen , a másodikat Gordon Strachan vitte el ), így 1–0-ra győzött csapata.

Godden két szezont töltött a másodosztályban a Birmingham City-vel , majd a Peterborough Unitednél fejezte be negyedik osztályának karrierjét .

Hivatkozások

1. (en) Bill Powell, "  West Brom nosztalgia: Ki emlékszik Tony Godden ajánlólevele?  » , A Birmingham Mail-en ,2015. május 5(elérhető : 2021. május 4. ) .
  2. (in) "  A lista negyedik  " a wba.co.uk oldalon ,2016. november 13(elérhető : 2021. május 4. ) .
  3. (itt) "  Hands On: Tony Godden  " a chelseafc.com oldalon ,2020. május 10(elérhető : 2021. május 4. ) .
  4. (in) "  szeptember 28, 1986 Godden menti két büntetés két perc alatt  " , a The Guardian ,2009. szeptember 26(elérhető : 2021. május 4. ) .