Győztes Mirko Celestino
Második Danilo Di Luca
Harmadik Eddy Mazzoleni
Lombardiai turné 1998 Lombardia túra 2000

A 93 rd  kiadás a Tour Lombardia -án került sor 1999. október 16. A versenyt Mirko Celestino olasz versenyző nyerte . A pálya Varese és Bergamo között zajlott 262 kilométeres távon.

Az esemény az 1999-es kerékpáros világkupa tizedik és utolsó versenye .

Verseny sztori

km 117
Több gyorsulást követően húsz versenyzőből álló csoport alakította az élvonalat.
km 171 Óscar Freire
világbajnok és az olasz Sergio Barbero kerül ki az élcsoportból . km 210 Sergio Barbero esés áldozata lesz. Oscar Freire egyedül van az élen. km 220 Óscar Freire- hez csatlakozik, majd Mirko Celestino , a világkupa- esemény idei győztese , a HEW Cyclassics . km 234 Pascal Richard , Danilo Di Luca , Eddy Mazzoleni és a távozó Oscar Camenzind csatlakozik Mirko Celestinóhoz . km 251 Az öt vezető férfi vezetése tizenöt másodperccel haladja meg a hozzájuk visszatérő Dimitri Konyshevet . km 256 felső részén a város Bergamo , Oscar Camenzind kezdődik. Csak Danilo Di Luca és Eddy Mazzoleni követheti őt. Pascal Richardot végül elengedik, míg Mirko Celestino megerősítést kap Dimitri Konyshevtől, és elérhető marad a három vezető férfitól. km 262 A három vezető ember megközelíti az utolsó kilométert. Egyikük sem kezdeményezi a sprint elindítását, amely lehetővé teszi Mirko Celestino és Dimitri Konyshev utolérését őket az utolsó néhány száz méteren! Celestino azonnal megkezdte a sprintet az utolsó kanyar bejáratánál, és zsigerrel nyert Danilo Di Luca előtt .