| |||
Tábornok | |||
Verseny | 26 -én Tour Dánia | ||
Verseny | UCI Europe Tour 2016 2.HC | ||
Lépések | 5. | ||
Dátumok | Július 27 - 31 | ||
Távolság | 750 km | ||
Ország | Dánia | ||
Indulás helye | Herning | ||
Érkezési pont | Frederiksberg | ||
Csapatok | 16. | ||
Kezdők | 125 | ||
Érkezés | 114. | ||
Átlagsebesség | 44,928 km / h | ||
Eredmények | |||
Győztes | Michael Valgren ( Tinkoff ) | ||
Második | Magnus Cort Nielsen ( Dánia ) | ||
Harmadik | Mads Würtz Schmidt ( Virtu Pro-Veloconcept ) | ||
Pontok szerinti rangsorolás | Daniele Bennati ( Tinkoff ) | ||
A legjobb hegymászó | Aimé De Gendt ( Topsport Vlaanderen-Baloise ) | ||
Legjobb fiatal | Mads Würtz Schmidt ( Virtu Pro-Veloconcept ) | ||
Legjobb csapat | Tinkoff | ||
◀ 2015 | 2017 ▶ | ||
Dokumentáció |
A 26 -én kiadása a Tour of Denmark zajlik 27 és 2016. július 31. A verseny az UCI Europe Tour 2016 naptár része a 2.HC kategóriában.
Az UCI Europe Tour 2.HC kategóriájába sorolt Dániai túra tehát a résztvevő csapatok 70% -án belül nyitva áll a WorldTeams számára, hivatásos kontinentális csapatok , dán kontinentális csapatok , a határon belüli külföldi kontinentális csapatok számára. kettő, és egy dán válogatott.
Tizenhat csapat vesz részt ezen a dán turnén - három WorldTeams , nyolc profi kontinentális csapat , négy kontinentális csapat és egy válogatott:
UCI WorldTeams | ||
---|---|---|
Csapat név | Ország | Kódolt |
Asztana | Kazahsztán | AST |
Lotto NL-Jumbo | Hollandia | TLJ |
Tinkoff | Oroszország | TNK |
Professzionális kontinentális csapatok | ||
---|---|---|
Csapat név | Ország | Kódolt |
Bardiani CSF | Olaszország | RÚD |
Bora-Argon 18 | Németország | BOA |
Novo Nordisk | Egyesült Államok | TNN |
EGY | Egyesült Királyság | EGY |
Roompot-Oranje Platoon | Hollandia | ROP |
Stölting Service Group | Németország | SSG |
Topsport Vlaanderen-Baloise | Belgium | TSV |
Wanty-Groupe Gobert | Belgium | WGG |
Kontinentális csapatok | ||
---|---|---|
Csapat név | Ország | Kódolt |
Almeborg-Bornholm | Dánia | ABB |
ColoQuick-Cult | Dánia | TCQ |
Riwal Platform | Dánia | RIW |
Virtu Pro-Veloconcept | Dánia | TTF |
Nemzeti csapat | ||
---|---|---|
Csapat név | Ország | Kódolt |
Dánia válogatottja | Dánia | DEN |
A húsz díjat az UCI skála szerint osztják ki . A kiosztott nyeremények teljes összege 30 278 euró.
Pozíció | 1. sz | 2 nd | 3 rd | 4 -én | 5 . | 6 . | 7 . | 8 . | 9 . | 10 th a 20 th |
Általános besorolás | 6040 euró | 3040 euró | 1 510 euró | 757 euró | 606 euró | 455 euró | 455 euró | 302 euró | 302 euró | 152 € |
Lépésről lépésre | 3615 euró | 1 805 euró | 905 euró | 455 euró | 365 € | 269 euró | 269 euró | 180 € | 180 € | 92 € |
Fél lépésben | 2425 euró | 1 235 euró | 605 euró | 302 euró | 241 euró | 186 euró | 186 euró | 122 € | 122 € | 60 € |
Lépés | Keltezett | Stopover városok | Távolság (km) | Színpadgyőztes | Az általános besorolás vezetője | |
---|---|---|---|---|---|---|
1 st lépés | Július 27 | Herning - Esbjerg | 200 | Daniele Bennati | Daniele Bennati | |
2 e lépés | Július 28 | Rømø - Sønderborg | 180 | Magnus Cort Nielsen | Daniele Bennati | |
3 e lépés | Július 29 | Åbenrå - Vejle | 175 | Michael valgren | Michael valgren | |
4 -én lépést | Július 30 | Nyborg - Nyborg | 20 | Mads Würtz Schmidt | Michael valgren | |
5 -én lépést | Július 31 | Karrebæksminde - Frederiksberg | 175 | Phil Bauhaus | Michael valgren |
Szakaszosztályozás | ||||
---|---|---|---|---|
Futó | Ország | Csapat | Idő | |
1. sz | Daniele Bennati | Olaszország | Tinkoff | a 4 h 32 min 29 s |
2 nd | Mads Würtz Schmidt | Dánia | Virtu Pro-Veloconcept | + 3 másodperc |
3 rd | Moreno Hofland | Hollandia | Lotto NL-Jumbo | + 16 mp |
4 -én | Erik Baška | Szlovákia | Tinkoff | + 16 mp |
5 . | Andrea Guardini | Olaszország | Asztana | + 16 mp |
Általános besorolás | ||||
---|---|---|---|---|
Futó | Ország | Csapat | Idő | |
1. sz | Daniele Bennati | Olaszország | Tinkoff | a 4 h 32 min 17 s |
2 nd | Mads Würtz Schmidt | Dánia | Virtu Pro-Veloconcept | + 9 másodperc |
3 rd | Moreno Hofland | Hollandia | Lotto NL-Jumbo | + 24 mp |
4 -én | Michael gogl | Ausztria | Tinkoff | + 25 mp |
5 . | Mike Teunissen | Hollandia | Lotto NL-Jumbo | + 25 mp |
Szakaszosztályozás | ||||
---|---|---|---|---|
Futó | Ország | Csapat | Idő | |
1. sz | Magnus Cort Nielsen | Dánia | Dánia válogatottja | A 3 óra 52 perc 16 s |
2 nd | Moreno Hofland | Hollandia | Lotto NL-Jumbo | + 0 s |
3 rd | Daniele Bennati | Olaszország | Tinkoff | + 0 s |
4 -én | Amaury Capiot | Belgium | Topsport Vlaanderen-Baloise | + 2 mp |
5 . | Mads Würtz Schmidt | Dánia | Virtu Pro-Veloconcept | + 2 mp |
Általános besorolás | ||||
---|---|---|---|---|
Futó | Ország | Csapat | Idő | |
1. sz | Daniele Bennati | Tinkoff | a 8 óra 24 perc 39 s | |
2 nd | Mads Würtz Schmidt | Dánia | Virtu Pro-Veloconcept | + 15 másodperc |
3 rd | Moreno Hofland | Hollandia | Lotto NL-Jumbo | + 22 másodperc |
4 -én | Magnus Cort Nielsen | Dánia | Dánia válogatottja | + 22 másodperc |
5 . | Michael gogl | Ausztria | Tinkoff | + 31 mp |
Szakaszosztályozás | ||||
---|---|---|---|---|
Futó | Ország | Csapat | Idő | |
1. sz | Michael valgren | Tinkoff | a 4 h 18 min 48 s | |
2 nd | Alexander Kamp | Dánia | Stölting Service Group | + 2 mp |
3 rd | Marco marcato | Olaszország | Wanty-Groupe Gobert | + 2 mp |
4 -én | Rasmus Mygind | Dánia | Riwal Platform | + 2 mp |
5 . | Magnus Cort Nielsen | Dánia | Dánia válogatottja | + 6 mp |
Általános besorolás | ||||
---|---|---|---|---|
Futó | Ország | Csapat | Idő | |
1. sz | Michael valgren | Dánia | Tinkoff | a 12 óra 43 perc 50 s |
2 nd | Magnus Cort Nielsen | Dánia | Dánia válogatottja | + 5 másodperc |
3 rd | Alexander Kamp | Dánia | Stölting Service Group | + 7 másodperc |
4 -én | Marco marcato | Olaszország | Wanty-Groupe Gobert | + 9 másodperc |
5 . | Rasmus Mygind | Dánia | Riwal Platform | + 13 másodperc |
Szakaszosztályozás | ||||
---|---|---|---|---|
Futó | Ország | Csapat | Idő | |
1. sz | Mads Würtz Schmidt | Dánia | Virtu Pro-Veloconcept | a 23 min 12 s |
2 nd | Lars bumm | Hollandia | Asztana | + 8 másodperc |
3 rd | Martin madsen | Dánia | Almeborg-Bornholm | + 9 másodperc |
4 -én | Michael valgren | Dánia | Tinkoff | + 10 mp |
5 . | Marcin Białobłocki | Lengyelország | EGY | + 12 másodperc |
Általános besorolás | ||||
---|---|---|---|---|
Futó | Ország | Csapat | Idő | |
1. sz | Michael valgren | Dánia | Tinkoff | a 13 h 7 min 12 s |
2 nd | Magnus Cort Nielsen | Dánia | Dánia válogatottja | + 12 másodperc |
3 rd | Mads Würtz Schmidt | Dánia | Virtu Pro-Veloconcept | + 56 s |
4 -én | Michael gogl | Ausztria | Tinkoff | + 1 perc 20 s |
5 . | Christoph Pfingsten | Németország | Bora-Argon 18 | + 1 perc 21 s |
Szakaszosztályozás | ||||
---|---|---|---|---|
Futó | Ország | Csapat | Idő | |
1. sz | Phil Bauhaus | Németország | Bora-Argon 18 | A 3 óra 34 perc 24 s |
2 nd | Moreno Hofland | Hollandia | Lotto NL-Jumbo | + 0 s |
3 rd | Daniele Bennati | Olaszország | Tinkoff | + 0 s |
4 -én | Roy Jans | Belgium | Wanty-Groupe Gobert | + 0 s |
5 . | Michael valgren | Dánia | Tinkoff | + 0 s |
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Forrás: ProCyclingStats |
Pontok szerinti rangsorolás
|
Hegyi besorolás
|
A legjobb fiatal ranglistája
|
Csapat besorolás
|
Ez a dán turné pontokat ad az UCI Europe Tour 2016-nak , csapat által csak profi kontinentális és kontinentális csapatok versenyzőinek, külön-külön minden versenyzőnek, kivéve azokat, akik a WorldTeam címkével ellátott csapatba tartoznak .
Pozíció | 1. sz | 2 nd | 3 rd | 4 -én | 5 . | 6 . | 7 . | 8 . | 9 . | 10 . | 11- én | 12- én | 13 . | 14- én | 15- én | 16 th a 30 th | 31 e , hogy 40 e |
Általános besorolás | 200 | 150 | 125 | 100 | 85 | 70 | 60 | 50 | 40 | 35 | 30 | 25 | 20 | 15 | 10. | 5. | 3 |
Lépésről lépésre | 20 | 10. | 5. | ||||||||||||||
Vezető, szakaszonként | 5. |
Kerékpáros | Csapat | Tábornok | Lépés | Vezető | Teljes |
---|
Lépés | Győztes | Általános besorolás | Pontok szerinti rangsorolás | Hegyi besorolás | A legjobb fiatal ranglistája | Csapat besorolás |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | Daniele Bennati | Daniele Bennati | Daniele Bennati | Mike Teunissen | Mads Würtz Schmidt | Tinkoff |
2 | Magnus Cort Nielsen | |||||
3 | Michael valgren | Michael valgren | Nicolai Brøchner | Giulio Ciccone | Wanty-Groupe Gobert | |
4 | Mads Würtz Schmidt | Mads Würtz Schmidt | Mads Würtz Schmidt | Tinkoff | ||
5. | Phil Bauhaus | Daniele Bennati | Szerette De Gendt | |||
Végső rangsor | Michael valgren | Daniele Bennati | Szerette De Gendt | Mads Würtz Schmidt | Tinkoff |