Legjobb játékos Brian O'Driscoll
Legjobb jelölő (k) Jason Robinson (4 próbálkozás) Ronan O'Gara (4 próbálkozás)
Legjobb rendező (k) Ronan O'Gara (82 pont )

Navigáció

A 2007. Évi Six Nations versenyre februárban és 2007 - ben került sor2007. március. A Franciaország nyerte, mint az előző évben, mielőtt a Írország megnyerte a Triple Crown vigaszdíjként.

Ez hat csapat között zajló hat nemzet versenyének nyolcadik kiadása azóta, hogy Olaszország 2000-ben csatlakozott a versenyhez . A 2007-es verseny öt napon keresztül zajlik februárban és márciusban, a résztvevő Six Nations szembeszáll a többivel, összesen tizenöt mérkőzéssel. Ha egy csapat mind az öt meccsét megnyeri , a bajnoki cím mellett megnyeri a Grand Slam- et is.

Figyelemre méltó tények

Az ír csapat a bajnokság kedvence volt, egyike azon kevés csapatoknak, amelyek kedvező mérleggel bírtak az őszi túra során . Miután azonban jól kezdtek Cardiffban (19–9), az írek 20–17-es vereséget szenvedtek Franciaország ellen a legelső mérkőzésükön, a Croke Parkban . Ezután Anglia és Franciaország maradt az egyetlen csapat, amely képes megnyerni a Grand Slam-et.

A harmadik napon az olasz csapat megszerezte történelme legelső idegenbeli győzelmét (8 év a tornán), három kísérletet szerzett hat percre váltva, majd megőrizte a 37-17-es állást. Ugyanezen a napon Anglia 43–13-as veresége a Croke Parkban Anglia eddigi legrosszabb eredménye volt, mind a megszerzett pontok, mind a pontkülönbség (30 pont) szempontjából.

A negyedik napot az írek skóciai győzelme, amely lehetővé teszi számukra a hármas korona megszerzését , és Olaszország második győzelme ezen a tornán (legjobb teljesítménye a Six Nations Tournament versenyen). A franciák veresége Twickenhamben már nem teszi lehetővé számukra a Grand Slam elérését.

A torna győztese az ötödik napon dől el, mivel három csapat holtversenyben áll az ideiglenes tabellán hat ponttal, Franciaország Írországot és Angliát megelőzi a pontkülönbségben (+42 +38 és +13 ellen).

Az utolsó napon Írország az első mérkőzést Olaszországgal játszotta, és 51-ről 24-re nyert (+27), pontkülönbségük tehát +65-re nőtt. A torna megnyeréséhez Franciaországnak tehát Skóciát kell 24 ponttal, Anglia pedig 52 ponttal legyőznie Waleset. A második mérkőzés, hogy Franciaország ellen Skóciában a félidőben, a csapat Franciaország nyert csak 6 pont (20-14), és a 79 th  percben az állás a 39-19 levelek győzelem Írország belül 4 pont előtt Elvis Vermeulen pontszámok egy próbát, amely átalakul, és ez lehetővé teszi a franciák számára az írek előtti passzolást (+69 +65 ellen). Angliának tehát 56 ponttal kell felemelkednie, de Wales, amely még nem nyert meccset, felébred és nyer. Anglia veszít, ezért feladja a torna utolsó győzelmét a francia csapat számára.

Végső rangsor

Rangsor
Rang Nemzet Játék V NEM D DÉLUTÁN PE Diff Pontok
1 Franciaország ( T ) 5. 4 0 1 155 86 69 8.
T , 2006-os cím birtokos.

Kibocsátó pontok  : Két pont jár a győzelemért, az egyik pont egy döntetlen, nincs értelme a veszteség.

Osztályozási szabályok  : 1. pont; 2. különbség a mérkőzés pontjaiban; 3. megjelölt vizsgálatok száma; 4. megosztott cím.

Hat nemzet tornaszínésze

Játékosok

Anglia Az angliai csapat alkalmazottai
Távolsági busz Brian Ashton
Előre Pillér Perry Freshwater , Tim Payne , Stuart Turner , Phil Vickery Kapitány , Julian White
Távolsági busz Bernard Laporte
Előre Pillér Pieter de Villiers , Sylvain Marconnet , Nicolas Mas , Olivier Milloud
Kurva Benoît August , Sebastien Bruno , Raphaël Ibañez Kapitány , Dimitri Szarzewski
Második sor Gregory Lamboley , Lionel Nallet , Pascal Pape , Jerome Thion
Harmadik vonal szárny Serge Betsen , Julien Bonnaire
Harmadik vonal központja Sébastien Chabal , Imanol Harinordoquy , Elvis Vermeulen
Kurva Rory Best , Jerry Flannery
Második sor Trevor Hogan , Donncha O'Callaghan , Paul O'Connell , Mick O'Driscoll
Távolsági busz Pierre Berbizier
Előre Pillér Martin Castrogiovanni , Andrea Lo Cicero , Carlos Nieto , Salvatore Perugini , Fabio Staibano
Kurva Carlo Festuccia , Leonardo Ghiraldini , Fabio Ongaro
Második sor Valerio Bernabo , Marco Bortolami Kapitány , Santiago Dellape
Harmadik vonal szárny Mauro Bergamasco , Roberto Mandelli , Josh Sole , Maurizio Zaffiri , Alessandro Zanni

Döntőbíró Wayne Barnes Anglia
Pontszám evolúció 0-0, 0-3, 0-8, 0-10, 0-15, 0-17, 3-17, 3-22, 3-27, 3-29, 3-34, 3-36, 3- 39
Olaszország 1 büntetés ( Pez , 36 e )
Franciaország 5 kísérlet ( Dominici 24 e , Heymans 31 e , Chabal 40 e , 45 e , Jauzion 63 e )
négy átalakítás ( Skrela 24 e , 31 e , 45 e , 63 e )
2 büntetés ( Skrela 12 e , Beauxis 72 e )

A meccsen a franciák uralma volt látható, amelyet öt próbálkozás valósított meg, köztük kettőt Sébastien Chabal, aki visszatér a XV. Franciaországba. Christophe Dominici jelek a 22 nd  próbálja a francia csapat és egyre közelebb kerül Christian Darrouy a lista tetején francia próbát pontszerző.

Döntőbíró Marius Jonker Dél-Afrika
Pontszám evolúció 0-0, 3-0, 3-3, 6-3, 6-8, 6-10, 9-10, 12-10, 17-10, 17-13, 20-13, 23-13, 28- 13, 30-13, 35-13, 37-13, 42-13, 42-18, 42-20
Anglia 4 kísérlet ( Robinson 36 e , 54 e , Wilkinson 58 e , Lund 71 e )
két transzformáció ( Wilkinson 54 e , 58 e )
5 büntetés ( Wilkinson 11 e , 28 e , 30 e , 48 e , 52 e )
egy csepp ( Wilkinson 18 e )
Skócia 2 kísérlet ( Taylor 25 e , Dewey 76 e )
két átalakítás ( Paterson 25 e , 76 e )
2 büntetés ( Paterson 17 e , 41 e )

Jonny Wilkinsont visszahívták a válogatottba, négy évvel azután, hogy a 2003-as világbajnokság döntőjén a hosszabbítás utolsó percében győzelmesen esett . A váll, a jobb kar és az ínszalag sérülései között visszatérése, annak ellenére, hogy az angol tréner kételyei voltak a siker esélyeivel kapcsolatban, tökéletesen sikeres volt: Két próbálkozást váltott, ejtést, öt büntetőt és egy próbálkozást hozott, így az összértéke pont a játékban 27-re. Míg 2005 -ben bejelentette nemzetközi visszavonulását , Jason Robinson visszatért az angol válogatottba, és 2 próbálkozást ért el.

Pontszám evolúció 0–0, 0–5, 3-5, 6–5, 9–5, 9–10, 9–12, 9–17, 9–19
Wales 3 büntetés ( Jones 9 e , 18 e , 25 e )
Írország 3 teszt ( legjobb 1. st , O'Driscoll 33 e , O'Gara 71 e )
két transzformáció ( O'Gara 3 e , 71 e )

Győzelem az írektől, akik három kísérletet szereztek, míg a walesieknek 3 büntetővel kellett megelégedniük.

Anglia 1. teszt ( Robinson 39 e )
5 büntetés ( Wilkinson 3 e , 15 e , 24 e , 56 e , 74 e )
Olaszország 1 teszt ( Scanavacca 65 e )
1 transzformáció ( Scanavacca 65 e )

Két változás történik a Rose csapat, mint az 1- st  játék, a Talpraesett a hátvéd Iain Balshaw és flanker Nick Easter . Hat változtatás történt az olasz keretben, Kaine Robertson (14), Alessandro Troncon (9), Maurizio Zaffiri (7), Martin Castrogiovanni (3), Carlo Festuccia (2) és Andrea Lo Cicero (1) nevezésével .

A meccs átlagos minőségű, a második félidőben inkább az olaszok dominálnak. Az angol oldalon a márkát ismét két öregdiákja biztosítja: Jonny Wilkinson és Jason Robinson.

Pontszám evolúció 3-0, 6-0, 6-3, 9-3, 9-6, 12-6, 15-6, 15-9, 18-9, 21-9
Skócia 7 büntetés ( Chris Paterson 4 e , 18 e , 37 e , 49 e , 52 e , 58 e , 78 e )
Wales 3 büntetés ( Stephen Jones 23 e , 39 e , 54 e )

Négy változtatás történt a walesi oldalon három Jones ( Mark , Adam és Duncan ) és Robert Sidoli visszatérésével . Három változás történt a skóciai csapatban Rob Dewey , Scott Murray és Phil Godman kezdésével .

A világos uralom ellenére a skótok nem szereznek próbálkozásokat, sikerüket Chris Paterson hét sikeres büntetőjével érik el.

Írország 1 próbát ( O'Gara 32 ND )
4 szankciókat ( O'Gara 12 th , 32 ND , 56 th , 77 th )
Franciaország 2 kísérlet ( Ibanez 14 e , Clerc 78 e )
két átalakítás ( Skrela 15 e , Beauxis 79 e )
2 büntetés ( Skrela 3 e , 9 e )

Öt változás történik a XV Franciaország képest 1 st  mérkőzés a visszatérő Sylvain Marconnet , Pascal Pape , Imanol Harinordoquy , David Marty és Vincent Clerc akik a helyen volt az Olivier Milloud , Jérôme Thion , Julien Bonnaire , Florian Fritz és Cédric Heymans .

Az Ír XV-ben két változás van, Brian O'Driscoll és Peter Stringer egyaránt megsérült, helyüket Geordan Murphy ( Shane Horgan passzolja középen) és Isaac Boss váltja .

Két egymáshoz nagyon közel fekvő csapat heves küzdelemben vívott mérkőzést a franciák nyertek, amikor két kísérletet szereztek egy ellen az írek ellen, köztük egyet a meccs végén Vincent Clerc, aki a győzelmet adta a kékeknek .

Döntőbíró Donal Courtney Írország
Pontszám evolúció 0–0, 0–7, 0–14, 0–21, 7–21, 7–24, 10–24, 17–24, 17–27, 17–30, 17–37
Skócia 2 kísérlet ( Dewey 15 e , Paterson 61 e )
két átalakítás ( Paterson 16 e , 62 e )
1 büntetés ( Paterson 40 e )
Olaszország 4 vizsgálatok ( Bergamasco 1 e , Scanavacca 4 e , Robertson 6 e , Troncon 75 e )
négy transzformációk ( Scanavacca 2 -én , 4 -én , 7 -én , 76 e )
3 büntetéseket ( Scanavacca 19 e , 66 e , 72 e )

Olaszország első idegenbeli győzelme a Six Nations versenyen. Olaszország négy próbálkozást ért el, köztük hármat az elfogás utáni első 6 játékpercben.

Írország - Anglia

Eredmény
Csapatok Írország - Anglia
Pontszám 43 -13
stádium Croke park
Döntőbíró Joël Jutge Franciaország
Pontszám evolúció 0-3, 3-3, 6-3, 9-3, 14-3, 16-3, 21-3, 23-3, 26-3, 26-8, 26-10, 26-13, 29- 13, 34-13, 36-13, 41-13, 43-13
Írország 4 kísérlet ( Dempsey 30 e , Wallace 38 e , Horgan 65 e , Boss 78 e )
négy transzformáció ( O'Gara 30 e , 38 e , 65 e , Boss 78 e )
5 büntetés ( O'Gara )
Anglia 1 próbát ( Strettle 48 th )
1 konverzió ( Wilkinson 48 th )
2 büntetéseket ( Wilkinson )

Az első angolok elleni meccsükön a Croke Parkban Írország legyőzi Angliát azzal, hogy megdönti a két csapat közötti pontkülönbség rekordját (+30).

Franciaország - Wales

Eredmény
Csapatok Franciaország - Wales
Pontszám 32 -21 (23-14)
stádium Stade de France
Döntőbíró Tony Spreadbury Anglia
Pontszám evolúció 3-0, 3-7, 3-14, 6-14, 13-14, 20-14, 23-14, 26-14, 29-14, 29-21, 32-21
Franciaország 2 kísérlet ( Dominici 28 e , Nallet 34 e )
két átalakítás ( Skrela 29 e , 35 e )
6 büntetés ( Skrela 8 e , 17 e , 36 e , 45 e , 50 e , Beauxis 80 e )
Wales 3 próbál ( Popham 10 th , Shanklin 14 -én , Robinson 75 th )
2 transzformációk ( S. Jones 11 -én , 15 -én )

A walesi vezet az eredményben (14-3), Popham és Shanklin két próbálkozásával, majd a franciák megelőzik őket, akik két próbálkozást értek el, köztük egyet Christophe Dominici , aki több walesi közt áttörést írt.

Dominici csatlakozik Christian Darrouy -hoz a legjobb francia teszt pontszerzők rangsorában (lásd a francia rögbi szakszervezet csapatát ).

Döntőbíró Dave Pearson Anglia
Pontszám evolúció 0-0, 0-3, 3-3, 3-10, 6-10, 6-13, 9-13, 12-13, 15-13, 18-13, 18-16, 18-19
Skócia 6 büntetés ( Paterson 17 e , 35 e , 40 e , 52 e , 60 e , 65 e )
Írország 1. teszt ( O'Gara 29 e )
1 átalakulás ( O'Gara 30 e )
4 büntetés ( O'Gara 8 e , 38 e , 67 e , 69 e )

Írország nyeri a hármas koronát , az összes ír pontot Ronan O'Gara szerzi, aki a meccs egyetlen próbálkozásának a szerzője.

Pontszám evolúció 0-0, 3-0, 6-0, 6-7, 13-7, 13-10, 13-17, 13-20, 16-20, 23-20
Olaszország 2 kísérlet ( Robertson 36 e , Bergamasco 77 e )
két átalakítás ( Pez 37 e , 78 e )
3 büntetés ( Pez 12 e , 20 e , 73 e )
Wales 2 kísérlet ( Williams 25 e , Rees 46 e )
két átalakítás ( Jones 26 e , Hook 47 e )
2 büntetés (Hook 44 e , 54 e )

Történelme során először két győzelmet aratott az olasz csapat a tornán. Sikerét a játék végén, a Bergamasco próbálkozásával szerzik meg, a walesieknek lehetőségük van büntetővel egyenlíteni, de úgy döntenek, hogy bűnözői kulcsot hajtanak végre, és nincs idejük a meccs előtt a gombot kijátszani.

Anglia - Franciaország

Eredmény
Csapatok Anglia - Franciaország
Pontszám 26 -18 (9-12)
Keltezett 2007. március 11
Döntőbíró Jonathan Kaplan Dél-Afrika
Pontszám evolúció 0-0, 0-3, 3-3, 3-6, 3-9, 6-9, 6-12, 9-12, 16-12, 16-15, 16-18, 19-18, 26- 18.
Anglia 2 vizsgálatok ( Flood 47 e és Tindall 72 e )
két transzformáció ( Flood 48 e , Geraghty 73 e )
4 szankciókat ( Flood 8 e , 31 e , 35 e , Geraghty 67 e )
Franciaország 6 büntetés ( Skrela 4 e , 15 e , 21 e , Yachvili 33 e , 53 e , 58 e )

Anglia nyer egy heves vita után, az angolok a mérkőzés két próbálkozását szerzik.

Az angol csapatot nagyrészt átalakítják az írországi vereség után, visszatér Mike Catt (35), aki átveszi a kapitány csíkjait.

Ötödik nap

Olaszország - Írország

Eredmény
Csapatok Olaszország - Írország
Pontszám 24- 51 - (12-20)
Keltezett 2007. március 17
Pontszám evolúció 0-0, 0-3, 3-3, 6-3, 6-8, 6-13, 9-13, 12-13, 12-20, 12-27, 12-32, 12-39, 12- 46, 17-46, 17-51, 24-51
Olaszország 2 kísérlet ( Bortolami 75 e , De Marigny 80 e )
1 transzformáció ( Scanavacca 81 e )
2 csepp ( Pez 12 e , 29 e )
2 büntetés ( Pez 15 e , 26 e )
Írország 8 kísérlet ( Dempsey 17 e , 46 e , Easterby 21 e , D'Arcy 39 e , Horgan 51 e , Hickie 55 e , 77 e , O'Gara 59 e )
négy átalakítás ( O'Gara 39 e , 46 e , 55 e , 59 e )
1 büntetés ( O'Gara 6 e )

Az írek nagyon meggyőzően kezdik a játékot, és olyan támadójáték fesztivált kínálnak, amely ellen az olaszok nagy nehezen védekeznek. Olaszország az első félidőben elkerüli a süllyedést a láb sok pontjának köszönhetően, de csak elhalasztja a határidőt. Az öltözőből visszatérve Írország gyorsan visszanyeri az emelkedést, hogy láncolja a pontokat, és akár 29 pont különbség is lehet. Egy olasz reakció a legvégén a játék lehetővé teszi, hogy az Azzurri , hogy a vereség kevesebb zúzás.

Franciaország - Skócia

Eredmény
Csapatok Franciaország - Skócia
Pontszám 46 19 (20–14)
stádium Stade de France a Saint-Denis
Döntőbíró Craig Joubert Dél-Afrika
Franciaország 6 kísérlet ( Harinordoquy 28 e , Jauzion 33 e , Marty 51 e , Heymans 58 e , Milloud 62 e , Vermeulen 80 e )
5 transzformáció ( Beauxis 28 e , 33 e , 51 e , 62 e , 80 e )
2 büntetés ( Beauxis 19 e , 36 e )
Skócia 3 teszt ( Walker 7 e , Lamont 40 e , Murray 76 e )
két transzformáció ( Paterson 7 E , 40 E )

A játék utolsó percében megszerzett próbálkozásnak köszönhetően a franciák 27 ponttal nyertek. Több mint 23 ponttal kellett győzniük ahhoz, hogy megelőzzék Írországot a tabellán, és reménykedtek a bajnokság megnyerésében, az Anglia és Wales utolsó, valamivel későbbi mérkőzése előtt. A franciák megnyerték a tornát Írország előtt, miután az angolok vereséget szenvedtek Cardiffban.

Wales - Anglia

Eredmény
Csapatok Wales - Anglia
Pontszám 27 -18 - (18-15)
Döntőbíró Alain Rolland Írország
Wales 2 vizsgálatok ( Hook 2 e , Horsman 14 e )
1 feldolgozó (Hook 2 e )
egy csepp (Hook 68 e )
4 szankciókat (Hook 11 e , 39 e , 65 e , 74 e )
Anglia 2 próbálkozás ( Ellis 32 ND , Robinson 40 th )
1 transzformáció ( Flood 32 e )
1 csepp ( Flood 35 e )
1 büntetést ( Flood 46 e )

A walesiek dominálnak a meccs elején, majd felhozzák őket (18-18), a meccs végén két büntetőnek és James Hook ejtésének köszönhetően visszanyerik az előnyt . A Wales megnyerte első sikerét a verseny és az angol végén a 3 -én  folt.

2. Olaszország-Franciaország videó összefoglaló , a orange.fr oldalon
  3. Wales-Írország videó összefoglalója , a orange.fr oldalon
  4. Videó összefoglaló Írország-Franciaország , a orange.fr oldalon
  5. (fr) Írország-Anglia Videó összefoglaló , a orange.fr oldalon
  6. (fr) Franciaország-Wales videó összefoglaló , a orange.fr oldalon
  7. (fr) Videó összefoglaló Anglia - Franciaország 2007-ről , a sports.orange.fr oldalon
  8. (fr) Franciaország – Skócia videó összefoglaló a 2007. évi tornáról, a orange.fr oldalon