Harmadik Kanada
Célok 70 (2,69 gól / meccs)
Legjobb góllövő (k) Christine Sinclair (6)

Navigáció

A 2012 nyári olimpia női labdarúgó torna az ötödik kiadás az olimpiai játékok női labdarúgó torna és tartják Londonban és további öt városban szerte Nagy-Britanniában honnan július 25. és 2012. augusztus 9.

A FIFA tagszövetségei női csapataikon keresztül vesznek részt a kvalifikációs eseményeken. Tizenegy csapat csatlakozik Nagy-Britanniához , amely a verseny házigazdája, hogy versenyezzen az utolsó tornán. A férfi tornától eltérően a versenyen való részvételhez nincs korhatár.

Felkészülés az eseményre

A fogadó ország kijelölése

A Nemzetközi Olimpiai Bizottság Igazgatósága kinevezte a 2004. május 18öt város, amelyet jelölt városként fogadtak el a kilenc városból, amelyek jelöltnek kívánnak lenni. Az öt kiválasztott város ( Párizs , New York , Moszkva , London és Madrid ) megkezdte az eljárás második szakaszát.

A 2005. július 6, Szingapúrban , az egyes városok iratainak tanulmányozása után a zsűri négy szavazási forduló után Londonot jelöli ki a 2012-es olimpiai játékok rendező városaként . Az utolsó kör során a brit főváros 4 szavazattal megelőzi Párizsot, a francia fővárost.

Kiválasztott városok és stadionok

Hat stadiont választottak ki a verseny megszervezésére:

London
Egyesült Királyság adm helytérkép.svg Városi lokátor 5.svg Wembley Városi lokátor 5.svg Régi trafford Városi lokátor 5.svg Évezred Városi lokátor 5.svg Szent Jakab park Városi lokátor 5.svg Hampden Park Városi lokátor 5.svg Coventry Városi Stadion
Manchester
Wembley Régi trafford
90 000 hely 76 212 szóköz
Cardiff Newcastle
Évezred Szent Jakab park
74 500 hely 52 401 hely
Évezred A St James Park légi felvétele - geograph.org.uk - 472327 (kivágva) .jpg
Glasgow Coventry
Hampden Park Coventry Városi Stadion
51 866 hely 32 609 szóköz

Wembley , az olimpiai játékok nyitóünnepségének, valamint a verseny döntőjének ad otthont.

Olimpiai játékok női labdarúgó bajnokság színészei

Minősített csapatok

Minden Nemzeti Olimpiai Bizottság csak egy csapatot nevezhet a versenyre.

Az olimpiai játékok női labdarúgó-bajnokságának selejtező eseményeire a2010. október nál nél 2012. március. A fogadó országként Nagy-Britannia automatikusan kvalifikálja magát, míg a többi csapat vitatott kontinentális kvalifikációs módokon megy keresztül.

A legtöbb konföderáció az olimpia előtti bajnokság formátumát használja a minősített csapatok, például az AFC , a CAF , a CONCACAF és az OFC meghatározásához . Két kivétel van, az UEFA , amely a két legjobb európai csapatot kvalifikálja a 2011-es Világkupára, és a CONMEBOL , amely a Sudamericano Femenino 2010 két döntőse .

Selejtező torna Keltezett Elhelyezkedés Helyek Képzett App.
Szervező ország   1 Britannia 1 re
Sudamericano Femenino 2010 2010. november 21 Ecuador 2 Brazília 5 .
Colombia 1 re
FIFA női világbajnokság 2011 ( UEFA zóna ) 2011. július 17 Németország 2 Svédország 5 .
Franciaország 1 re
AFC Olimpia előtti torna 2011. szeptember 11 Kína 2 Japán 5 .
Észak Kórea 2 nd
CAF olimpia előtti torna 2011. október 22 Vándorló 2 Dél-Afrika 1 re
Kamerun 1 re
CONCACAF olimpia előtti torna 2012. január 29 Vancouver 2 Egyesült Államok 5 .
Kanada 2 nd
OFC Olimpia előtti torna 2012. március 24 Vándorló 1 Új Zéland 2 nd

Hivatalos játékvezetők

A 2012. április 19, A FIFA közzétette a versenyre kiválasztott játékvezetők listáját:

Maria Eugenia Rocco
Uefa Kirsi Heikkinen Efthalia Mitsi Jenny Palmqvist Christina Pedersen Bibiana Steinhaus

Női játékosok

A női torna egy nemzetközi torna, korhatár nélkül. Minden nemzetnek 18 rendes játékost és 3 tartalék játékost tartalmazó csapatot kell bemutatnia.

Hogyan zajlik a torna

Húz

A sorsolás folytatódik 2012. április 24. A kalapokat földrajzi szempontok szerint állítják össze, hogy betartsák a nemzet kontinensenkénti korlátját. A kijelölt magok Nagy-Britannia, a fogadó ország, valamint a FIFA rangsorának két legjobb helyezést elért csapata a sorsolás idején.

Kalapok megoszlása ​​rajzolás előtt:

1. fazék 2. fazék Jar 3 4. edény

Első kör

A tizenkét csapat három négyes csoportra oszlik. Mindegyik a másik három csoporttal áll szemben. A három nap végén minden csoport első kettője, azaz összesen hat, kvalifikált. A negyeddöntő asztal teljesítése érdekében kiválasztják a két legjobb harmadik helyezett játékost.

4 Dél-Afrika 1 3 0 1 2 1 7 -6

Megjegyzés: az első kettőt a gólkülönbség alapján osztályozzuk.

Meccsek
2012. július 25 Japán 2-1 Kanada Coventry Városi Stadion , Coventry
17:00 CEST
Naomi Kawasumi A gól 33 perc után gólt szerzett33 e
Aya Miyama A gól 44. percben szerzett gólt44 e
( 2-0 ) A gól 55 perc elteltével szerzett gólt55 -én Melissa Tancredi Nézők: 14 119
Játékvezető: Kirsi Heikkinen
Jelentés
2012. július 25 Svédország 4-1 Dél-Afrika Coventry Városi Stadion , Coventry
19:45 CEST
Nilla Fischer A gól 7 perc elteltével szerzett gólt7 e
Lisa Dahlkvist A gól 20 perc után gólt szerzett20 e
Lotta Schelin A gól 21. perc után szerzett gólt21 e A gól 63 perc után gólt szerzett 63 e
( 3-0 ) A gól 60 perc után gólt szerzett60 th Portia Modise Nézők: 18290 Játékvezető
Melissa Tancredi A gól 7 perc elteltével szerzett gólt7 -én
Christine Sinclair A gól 58 perc elteltével szerzett gólt58 -én A gól 86 perc elteltével szerzett gólt 86 -én
14:30 CEST
Melissa Tancredi A gól 43 perc elteltével gólt szerzett43. és A gól 84. percben szerzett gólt 84. sz ( 1-2 ) A gól 14 perc elteltével gólt szerzett14 th Marie Hammarström

Abby Wambach A gól 19 perc után gólt szerzett19 th
Alex Morgan A gól 32 perc után gólt szerzett32 th A gól 66 perc elteltével szerzett gólt 66 th
Amy LePeilbet
Shannon Boxx ( 17 perc után lecserélték17 -én )
Carli Lloyd ( 17 perc múlva jött17 -én  )
Lauren Cheney
Alex Morgan ( 74 perc elteltével váltotta fel74 th )
Amy Rodriguez ( 74 perc múlva jött74 th  )
Abby Wambach
Megan Rapinoe ( 84 perc múlva cserélték le84 th )
Sydney Leroux ( 84 perc múlva jött84 e  )
19:45 CEST
( 0–1 ) A gól 39 perc után gólt szerzett39 -én A gól 85 perc után gólt szerzett 85 -én Kim Song Hui Nézők: 18 900
Heather kesztyű
Heather O'Reilly ( 67 perc elteltével váltotta fel67 th )
Tobin Heath ( 67 perc múlva jött67 th  )
Carli Lloyd
Alex Morgan
Abby Wambach ( 78 perc elteltével váltotta fel78 th )
Sydney Leroux ( 78 perc múlva jött78 th  )
Megan Rapinoe ( 81 perc elteltével váltotta fel81 th )
Amy Rodriguez ( 81 perc múlva jött81 th  )
Carli Lloyd
Lauren Cheney ( 16 e ) ( 84 th ) Amy Rodriguez ( 84 th  ) Alex Morgan Abby Wambach Megan Rapinoe ( 46 th ) Tobin Heath ( 46 th  ) Rachel Buehler ( 75 th ) Becky Sauerbrunn ( 75 th  ) 16 perc múlva figyelmeztetett 84 perc múlva cserélték le
84 perc múlva jött

46 perc elteltével váltotta fel
46 perc múlva jött
75 perc múlva cserélték
75 perc múlva jött
Csapatok O Chang Ran ( Kapus)
Kim Nam Hui
Kim Myong Hum
Choe A Ju
( 13 th ) Ri Ye Gyong Jon Myong Hwa ( 31 th ) Yun Hyon Hui ( 31 th  ) Kim Su Gyong ( 80 th ) Kim Chung Sim ( 80 th  ) Kim Un Hyang Pong Son Hwa ( 42 e ) ( 63 th ) Kim Song Hui ( 63 e  ) ( 76 th , 81 th ) Choe Mi Gyong Choe Yong Sim13 perc múlva figyelmeztetett

31 perc után lecserélték
31 perc múlva jött
80 perc után lecserélték
80 perc múlva jött

42 perc múlva figyelmeztetett 63 perc után lecserélték
63 perc múlva jöttSárga kártyaSárga kártyapiros lap
2 Új Zéland 3 3 1 0 2 3 3 0

Megjegyzés: döntetlen a gólkülönbségért az utolsó kvalifikációs helyre.

Döntő asztal

Negyeddöntők Elődöntők Végső
 Augusztus 3. , Coventry      Augusztus 6. , Manchester      Augusztus 9. , London
CEST 12:00
Nilla Fischer A gól 18 perc után gólt szerzett18. sz ( 1-2 ) A gól 29. perc után szerzett gólt29 th Laura Georges
17:00 CEST
Eugenie Le Sommer A gól 76 perc elteltével szerzett gólt76 th ( 0–1 ) Yuki Ogimi A gól 32 perc után gólt szerzett32. és
Mizuho Sakaguchi A gól 49 perc elteltével gólt szerzett49. sz
Nézők: 61 482
Jelentés
2012. augusztus 6 Kanada 3-4 ( ap ) Egyesült Államok Old Trafford , Manchester
19:45 CEST
Christine Sinclair A gól 22. perc után szerzett gólt22 e A gól 67 perc után gólt szerzett 67 e A gól 73 perc elteltével szerzett gólt 73 e ( 1-0 ) Megan Rapinoe 54. perc után gólt szerzett54 th A gól 70 perc után gólt szerzett 70 th
Abby Wambach 80 perc elteltével gólt szerzett80 th ( toll )
CEST 13:00
Diana Matheson A gól 90 perc elteltével szerzett gólt90 th ( 0-0 ) Nézők: 12 465
Jelentés
Végső
2012. augusztus 9 Egyesült Államok 2-1 Japán Wembley , London
19:45 CEST
Carli Lloyd A gól 8. perc után gólt szerzett8 th 54. perc után gólt szerzett 54 th ( 1-0 ) Yuki Ogimi A gól 63 perc után gólt szerzett63 th Nézők: 80 203
Játékvezető: Bibiana Steinhaus
Jelentés

Mérleg

Pódium

Megszerzett érmek
Teszt Arany Ezüst Bronz
Női torna Aranyérem, olimpia Egyesült Államok Ezüstérem, olimpia Japán Bronzérem, olimpia Kanada

Csapatok száma konföderációnként és fordulónként

A jelen lévő 12 csapat összesen 26 mérkőzést játszik, köztük 18-at az első fordulóban.