Az Európai Parlamenten belül 14 alelnököt választanak, akik az Európai Parlament elnökét segítik .
A tizennégy alelnök helyettesíti az elnököt feladatai ellátása során, szükség esetén, ideértve a plenáris ülések vezetését is . Tagjai az Európai Parlament Elnökségének is . Az Elnökség az a testület, amely meghatározza a Parlament szabályait. Az Elnökség elkészíti a Parlament előzetes költségvetési tervezetét, és dönt a Parlament igazgatásával, személyzetével és szervezetével kapcsolatos szempontokról.
A 14 alelnököt az elnök után, titkos szavazással választják meg. Minden képviselő több jelöltre is szavazhat. Ez utóbbinak meg kell szereznie a leadott szavazatok abszolút többségét. A második fordulóra akkor kerül sor, ha a 14 pozíció nincs kitöltve az első kör végén. A harmadik forduló akkor is megszervezhető, ha vannak még betöltendő helyek, és ebben az esetben a választás egyszerű szótöbbséggel történik.
Minden törvényhozás során az alelnököket a megbízatás felére (két és fél évre) választják.
A választás rendje | Tagok | Csoport | állapot |
---|---|---|---|
1 | Gianni Pittella | SD | Olaszország |
2 | Ródi Krátsa-Tsagaropoúlou | PPE | Görögország |
3 | Stávros Lambrinídis | SD | Görögország |
4 | Miguel Angel Martinez Martinez | SD | Spanyolország |
5. | Alejo Vidal-Quadras | PPE | Spanyolország |
6. | Dagmar Roth-Behrendt | SD | Németország |
7 | Libor Roucek | SD | Cseh Köztársaság |
8. | Isabelle Durant | Zöldek / EFA | Belgium |
9. | Roberta angelilli | PPE | Olaszország |
10. | Diana wallis | ALDE | Egyesült Királyság |
11. | Schmitt Pál | PPE | Magyarország |
12. | Edward McMillan-Scott | Nincs beiratkozva | Egyesült Királyság |
13. | Rainer Wieland | PPE | Németország |
14 | Silvana Koch-Mehrin | PPE | Németország |
Michal Tomasz Kaminskit ( ECR , Lengyelország) nem választották meg.
A választás rendje | Tagok | Csoport | állapot | Hang |
---|---|---|---|---|
1 | Gianni Pittella | SD | Olaszország | 319 |
2 | Miguel Angel Martinez Martinez | SD | Spanyolország | 295 |
3 | Anni podimata | SD | Görögország | 281 |
4 | Alejo Vidal-Quadras | PPE | Spanyolország | 269 |
5. | Georgios Papastamkos | PPE | Görögország | 248 |
6. | Roberta angelilli | PPE | Olaszország | 246 |
7 | Othmar Karas | PPE | Ausztria | 244 |
8. | Edward McMillan-Scott | ALDE | Egyesült Királyság | 239 |
9. | Isabelle Durant | Zöldek / EFA | Belgium | 238 |
10. | Alexander Alvaro | ALDE | Németország | 235 |
11. | Rainer Wieland | PPE | Németország | 230 |
12. | Oldřich Vlasák | ECR | Cseh Köztársaság | 223 |
13. | Jacek Protasiewicz | PPE | Lengyelország | 206 |
14 | Surján László | PPE | Magyarország | 188 |
A választás rendje | Tagok | Csoport | állapot | Hang |
---|---|---|---|---|
1 | Antonio Tajani | PPE | Olaszország | 452, 1 st kör |
2 | Mairead McGuinness | PPE | Írország | 441, 1 st kör |
3 | Rainer Wieland | PPE | Németország | 437, 1 st kör |
4 | Ramón Luis Valcárcel | PPE | Spanyolország | 406, 1 st kör |
5. | Gáll-Pelcz Ildikó | PPE | Magyarország | 400, 1 st kör |
6. | Adina-Ioana Vălean | PPE | Románia | 394, 1 st kör |
7 | Corina Crețu | SD | Románia | 406, 2 th kerek |
8. | Sylvie Guillaume | SD | Franciaország | 406, 2 th kerek |
9. | David Sassoli | SD | Olaszország | 394, 2 e torony |
10. | Olli rehn | ALDE | Finnország | 377, 3 e torony |
11. | Alexander Graf Lambsdorff | ALDE | Németország | 365 3 e torony |
12. | Ulrike Lunacek | Zöldek / EFA | Ausztria | 319, 3 e torony |
13. | Dimitrios Papadimoulis | GUE / NGL | Görögország | 302, 3 e torony |
14 | Ryszard Czarnecki | ECR | Lengyelország | 284 3 e torony |
A választás rendje | Tagok | Csoport | Állapot | Hang |
---|---|---|---|---|
1 | Mairead McGuinness | PPE | Írország | 466, 1 st kör |
2 | Bogusław Liberadzki | SD | Lengyelország | 378, 1 st kör |
3 | David Sassoli | SD | Olaszország | 377, 1 st kör |
4 | Rainer Wieland | PPE | Németország | 336, 1 st kör |
5. | Sylvie Guillaume | SD | Franciaország | 335, 1 st kör |
6. | Ryszard Czarnecki | ECR | Lengyelország | 328, 1 st kör |
7 | Ramón Luis Valcárcel | PPE | Spanyolország | 323, 1 st kör |
8. | Evelyne Gebhardt | SD | Németország | 315, 1 st kör |
9. | Pavel Telička | ALDE | Cseh Köztársaság | 313, 1 st kör |
10. | Gáll-Pelcz Ildikó | PPE | Magyarország | 310, 1 st kör |
11. | Ioan Mircea Pașcu | SD | Románia | 517, 2 e torony |
12. | Dimitrios Papadimoulis | GUE / NGL | Görögország | 469, 2 e torony |
13. | Ulrike Lunacek | Zöldek / EFA | Ausztria | 441, 2 e torony |
14 | Alexander Graf Lambsdorff | ALDE | Németország | 393, 2 e torony |
A 2017. november 15, két új alelnököt választanak:
A 2018. február 7, Ryszard Czarneckit elbocsátották az Európai Parlament alelnöki posztjáról, mivel Róża Thun európai parlamenti képviselőt egy "shmaltsovnik" -hoz hasonlította (lengyel kifejezés egy olyan személyre, aki zsarolta a zsidókat vagy a zsidókat védő lengyeleket a náci időszakban. Foglalkozása). A mandátumának lejártához a képviselők többségét képviselő leadott szavazatok kétharmados többsége szükséges. 447 igen szavazattal, 196 ellenszavazattal elfogadták.
A 1 st March 2018-as, Zdzisław Krasnodębski ( ECR ) helyettest választják az elbocsátott alelnök helyére.
A választás rendje | Tagok | Csoport | Állapot |
---|---|---|---|
1 | Mairead McGuinness | PPE | Írország |
2 | Bogusław Liberadzki | SD | Lengyelország |
3 | David Sassoli | SD | Olaszország |
4 | Rainer Wieland | PPE | Németország |
5. | Sylvie Guillaume | SD | Franciaország |
6. | Zdzisław Krasnodębski | ECR | Lengyelország |
7 | Ramón Luis Valcárcel | PPE | Spanyolország |
8. | Evelyne Gebhardt | SD | Németország |
9. | Pavel Telička | ALDE | Cseh Köztársaság |
10. | Járóka Lívia | PPE | Magyarország |
11. | Ioan Mircea Pașcu | SD | Románia |
12. | Dimitrios Papadimoulis | GUE / NGL | Görögország |
13. | Ulrike Lunacek | Zöldek / EFA | Ausztria |
14 | Fabio Massimo Castaldo | EFDD | Olaszország |
A választás rendje | Tagok | Csoport | Állapot | Hang |
---|---|---|---|---|
1 | Mairead McGuinness | PPE | Írország | 618, 1 st kör |
2 | Pedro Silva Pereira | SD | Portugália | 556, 1 st kör |
3 | Rainer Wieland | PPE | Németország | 516, 1 st kör |
4 | Katarina árpa | SD | Németország | 516, 1 st kör |
5. | Othmar Karas | PPE | Ausztria | 477, 1 st kör |
6. | Ewa Bożena Kopacz | PPE | Lengyelország | 461, 1 st kör |
7 | Dobrev Klára | SD | Magyarország | 402, 1 st kör |
8. | Dita Charanzová | ÚJRA | Cseh Köztársaság | 395, 1 st kör |
9. | Nicola sör | ÚJRA | Németország | 363, 1 st kör |
10. | Járóka Lívia | PPE | Magyarország | 349, 1 st kör |
11. | Heidi Hautala | Zöldek / EFA | Finnország | 336, 1 st kör |
12. | Marcel Kolaja | Zöldek / EFA | Cseh Köztársaság | 426, 2 e torony |
13. | Dimítrios Papadimoúlis | GUE / NGL | Görögország | 401, 2 e torony |
14 | Fabio Massimo Castaldo | Nincs beiratkozva | Olaszország | 248, 3 th kerek |