1 Hivatalos országos és nemzetközi versenyek.
2 hivatalos mérkőzés (a FIFA által érvényesített barátságos mérkőzések is).

Yacine Adli , született 2000. július 29A Vitry-sur-Seine , egy francia - algériai labdarúgó , aki játszik, mint egy középpályás a Girondins de Bordeaux .

Életrajz

Ifjúság

Villejuifben született (Párizstól 9 km-re), Tizi Ouzou algériai szüleinek fia , valamint egy húga és két idősebb testvér kistestvére.

Paris Saint German

Első Ligue 1 mérkőzését a bajnokság utolsó napján játszotta2018. május 19Szembenézni a SM Caen belépő területén a 83 th  percben.

A 2018-as idényközi szezonban nagyon közel az Arsenalhoz jelentette be, végül aláírja első szakmai szerződését edzőklubjával, amely 2021-ig a PSG-hez köti. A szezon első részében hiányzik a játékidő, végül a Girondins de Bordeaux alig hat hónappal az aláírása után.

Bordeaux-i girondinok

A 2019. január 31, négy és fél évre írt alá a Girondins de Bordeaux-nál 5,5 millió eurós átigazolási díj ellenében. Az első meccsét a Girondinékkal játszotta2019. február 17a TFC elleni játék utolsó percében való játékba lépéssel (2–1-es győzelem). Adli új csapatával töltötte be első hivatali idejét2019. május 12a Lille OSC ellen , 74 percet játszott 1-0-s vereséggel.

Adli megszerzi első szakmai gólját 2019. szeptember 25az Amiens SC ellen, mielőtt bebiztosította volna a gátat, amely hozzájárult az idegenbeli 1-3 sikerhez.

A válogatottban

A francia Under-17 csapat vett részt az európai Under-17 Championship in 2017 . Ezen a versenyen, amelyen Franciaország bejut a nyolcaddöntőbe, öt mérkőzést játszik. A csoportkörben gólt szerez a Feröer-szigetek ellen . Ugyanezen csoportkörben öt gólpasszt adott.

Néhány hónappal később az Indiában megrendezett 17 éven aluli világkupán játszott . A világ juniorok alatt négy meccset játszott. A csoportkörben gólt szerez Honduras ellen . Ugyanezen csoportkörben öt gólpasszt adott, köztük három gólpasszt az Új-Kaledónia elleni nagy győzelemben . Franciaország a nyolcadikban veszített Spanyolország ellen .