Európa Liga Negyeddöntő

Mezek

Kit bal kar dortmund1516h.png Body kit dortmund1516h.png Kit jobb kar dortmund1516h.png Kit nadrág dortmund1516h.png Kit zokni dortmund1516h.png itthon Kit bal kar dortmund1516a.png Body kit dortmund1516a.png Kit jobb kar dortmund1516a.png Kit shorts.png Kit zokni.png Kívül

Kronológia

A 2015-2016 szezonban a Borussia Dortmund a 107 th  klub szezonban. 3 versenyen vesz részt: a Bundesligában , a DFB Pokalban és az Európa Ligában .

Évad

A klubnak többé-kevésbé sikeres szezonja van. Nevezetesen sikerült ismét kvalifikálnia magát a Bajnokok Ligájába. Sajnos kimarad az egyik fő célja: valójában kiesett az Európa Liga nyolcaddöntőjében a Liverpool futballklub ellen , amely versenyen gyilkosként akart megnyerni. A szezon ezen a pontján csak a német kupa megnyerésének reménye marad, ahol kvalifikálva van a döntőbe; tudva, hogy a Schalke 04 elleni meccs döntetlenje után a cím reményei elmaradtak , és 10 pontra kiesett a Bayern mögött a bajnokság végén .

A klub 78 ponttal a bajnokság második helyén végzett, 10- gyel kevesebbel, mint a Bayern, és visszatért a Bajnokok Ligája kvalifikációjába , és természetesen úgy végzett ... hogy elvesztette a kupadöntőt a Bayern München ellen .

Barátságos mérkőzések

A 2015. július 3, A Borussia a szezon előtti turnéját a VfL Rhede elleni játékkal kezdi (5-0-s győzelem). Másnap az Aranycsapattal nézett szembe, és nagyrészt 17-0-s végeredménnyel uralta ellenfelét. Pierre-Emerick Aubameyang , Jonas Hofmann és Ciro Immobile egy-egy mesterhármast szerez. AJúlius 7, a németek Japánba mennek, hogy kihívják a Kawasaki Frontale-t . A Dortmund 6-0-ra nyert. Két nappal később a klub Malajziában otthon uralta a Johor FC- t (6-1). AJúlius 17, A VfL Bochum Jeremy Dudziak gólja ellenére megnyerte a Borussia elleni hazai mérkőzését (2-1). Az utolsó két idény előtti mérkőzést Svájcban játsszák. AJúlius 21, A Dortmund 4-1-re győz az FC Lucerne ellen . AJúlius 25A Borussens visszatérni Juventus FC aki kiejtette őket a Bajnokok Ligája a 2015 . Ennek ellenére Aubameyang és Reus két gólja nyerte a klub győzelmét.

A gól 21. perc után szerzett gólt21 e Ioannidis
52 perc elteltével gólt szerzett 52 e Stenzel
A gól 59 perc elteltével gólt szerzett59 e Maruoka
80 perc elteltével gólt szerzett 80 e Stanković
4 -én  játék Johor fc 1 - 6 Borussia Dortmund Tan Sri Dato Haji Hassan Yunos Stadion, Johor Bahru
csütörtök 2015. július 9
21:45 ( UTC + 8 )
Steven 40 perc elteltével gólt szerzett40. sz ( 1–3 ) A gól 22 perc elteltével szerzett gólt22 e Gündoğan
19:30 ( UTC + 1 )
Cirjak A gól 70 perc után gólt szerzett70 th ( 0 - 2 ) 10 perc után gólt szerzett10 e Reus
A gól 22 perc elteltével szerzett gólt22 e Kampl
51 perc elteltével gólt szerzett51 e Hummels

Hivatalos mérkőzések

A Augusztus 9, a Német Kupában a Borussia hivatalosan a Chemnitzer elleni győzelemmel (2-1) kezdi szezonját .

A Augusztus 15-én, a bajnokság első napjára a Borussia egyértelműen nyert a Mönchengladbach ellen (4-0). AAugusztus 20, az Európa Liga rájátszásában a Dortmundnak nem valószínű játékot sikerült megnyernie, ahol a norvég oddsok 3–0-ra vezettek, mielőtt 4–3- ra nyertek Aubameyang merevítőjével . AAugusztus 23, a Bundesliga második napján a Dortmund ismét megcsinálta, négyszer gólt lőtt az FC Ingolstadt 04 ellen, és átvette a vezetést a bajnokságban. A következő két nap után is vezető marad: hazai pályán 3–1-re győz a Hertha Berlin ellen , 4–2-re a hannoveri 96-on . A Bayer Leverkusen elleni 3–0-s győzelmet követően megőrizte bajnoki előnyét, és a Hoffenheim 1–1-es döntetlent követően az első helyet elvesztette a Bayern Münchennel szemben . A következő mérkőzés ismét döntetlennel zárult (2-2), ezúttal otthon a Darmstadt ellen .

A Borussia európai kampányát az FK Krasnodar elleni leállítási győzelemmel (2-1) és a PAOK Salonika elleni döntetlennel (1-1) kezdi, amely a Hoffenheim és Darmstadt elleni mérkőzések után a klub harmadik sima mérkőzése győzelem nélkül . Láthatjuk azonban, hogy a klub 13 meccses veretlenségi sorozatban van. Ezt a sorozatot súlyos vereséggel állítják le Münchenben (5-1), ez az eredmény csapást jelent a bajnokságra is, mert győzelmének köszönhetően a Bayern München most 7 ponttal vezet a Borussia előtt. A Borussia másnap visszatért a győzelemhez az FSV Mainz ellen (2-0). Az Európa Liga harmadik napját megnyerjük a Qabala ellen (3-1). A bajnokság következő mérkőzése otthon az FC Augsburg ellen zajlik , amelyet 5–1-es pontszámmal nyernek  . A Német Labdarúgó Kupa 2. fordulójára a Borussia az SC Paderborn csapatát fogadja , annak ellenére, hogy a vendégek megnyitották a gólt, és a meccs 7-1-re nyert. A bajnokság következő napja a Borussia győzelmének szinonimája volt, aki Bremenben 3-1-re nyert . Ez lehetővé teszi, hogy visszatérjen a vezető, a Bayern öt hosszához . Végén a 4 -én  napján Európa Liga , a klub bejutott a tizenhatodik döntőben egy 4-0 győzelem ellen Qabala . A Ruhr Derbyt a Borussia nyeri otthon szoros 3-2-es pontszámmal, ez az eredmény lehetővé teszi, hogy a sárgák és a feketék 8 pontot szerezzenek a harmadik előtt. A hamburgi váltás 3-1-es vereséggel végződött. Ezután 2 e  egymás utáni veszteséget regisztrálnak Krasznodarnak (0-1). A klub ezt követően felépült azzal, hogy otthon 4–1-re nyert a VfB Stuttgart ellen, majd 2–1-re Wolfsburgban . A csapat otthon kikapott a PAOK Szalonikától (0-1), ezért csoportjában a második helyen végzett az Európa Ligában . Szembesülnek a Eintracht Frankfurt a Borussia nyerte a mérkőzést 4 gól 1 ellenére nyitó cél a látogatók a 6 th  perc volt az Alexander Meier . A német bajnokság első szakaszának utolsó mérkőzése Kölnben 2: 1-es vereséggel zárult a Sokrátis Papastathópoulos nyitánya ellenére .

A szezon második része győzelemmel kezdődik (1-3) a Borussia Mönchengladbachban . Másnap a Borussia sakkban van (0-0) Berlinben, a tehetséges harmadik, akit 10 pont tart a Dortmundtól . A német kupában a csapat Stuttgartban (3-1) kvalifikálja magát az elődöntőben. A Hannover 96 elleni hazai mérkőzést 1-0-ra nyerték meg. Az Európa Ligában a klub könnyedén felülkerekedett a Futebol Clube do Portóban, és Németországban az első meccset 2 góllal 0-ra megnyerte.

A Leverkusen elleni sokkot idegenben 1-0-ra nyerték egy játékvezető anekdotájával, aki 10 percre visszaküldte a 2 csapatot az öltözőbe. Ez igazolja, hogy minősítési nyolcadik döntőben az Európa Liga a Porto megnyerte 1-0. a csapat otthon 3-1-re nyert a TSG 1899 Hoffenheim ellen és 2-0-ra Darmstadtban . A sokkoló Bayern München - Borussia Dortmund 0-0-ra végződött, a Borussia 5 egységgel maradt a vezető mögött. Az Európa Liga nyolcaddöntőjének első meccsét a csapat 3–0-ra könnyedén elhalasztotta a Premier League második helyezettje : a Tottenham Hotspur Football Club ellen .

Az fsv Mainz elleni hazai mérkőzés 2: 0-val ért véget Thomas Tuchel emberei javára, különösebb nehézség nélkül. A Borussia az Európa Liga nyolcaddöntőjébe lépve 2-1-re nyert a Tottenhamben. A Borussens ekkor Augburgban 3–1-re, majd hazai pályán 3–2-re nyert a Werder Bremen ellen . Az első mérkőzés döntetlennel (1-1) zárult hazai pályán a Liverpool ellen . A Ruhr derby a Gelsenkirchen is véget ért egy azonos pontszáma 2 gól mindenhol, amivel a klub most hét ponttal lemaradva az első. A Liverpooltól elszenvedett 4-3-as vereség után kiesik az Európa Kupából .

A Hamburg elleni meccset könnyedén nyerték 3-0-ra. Az utolsó Bundesliga- meccsek 1-0-s vereséggel zárulnak az Eintracht Frankfurt ellen és 2-2-es döntetlent értek el az 1. FC Köln ellen .

A szezon a bajnokság második helyével zárult az érinthetetlen Bayern München mögött, és egy kupadöntőt is elvesztett ellene.

Vezetéknév Post Állampolgárság Átruházás Keltezett Származás / rendeltetési hely Osztály
Között  Érkezés
Gonzalo Castro Középpályás Németország Átruházás Nyári átigazolási ablak Bayer Leverkusen Bundesliga
Julian Weigl Középpályás Németország Átruházás Nyári átigazolási ablak TSV 1860 München Bundesliga
Roman Bürki Kapus svájci Átruházás Nyári átigazolási ablak SC Freiburg Bundesliga
Jonas Hofmann Középpályás Németország Hitel visszatérítés Nyári átigazolási ablak FSV Mainz Bundesliga
Moritz Leitner Középpályás Németország Hitel visszatérítés Nyári átigazolási ablak VfB Stuttgart Bundesliga
Park joo-ho Védő Dél-Korea Átruházás Nyári átigazolási ablak FSV Mainz Bundesliga
Adnan Januzaj Középpályás Belgium Kész Nyári átigazolási ablak Manchester United Premier League
Cserélve Indulás
Sebastian kehl Középpályás Németország A karrier vége Nyári átigazolási ablak - -
Zlatan Alomerović Kapus Szerbia Átruházás Nyári átigazolási ablak FC Kaiserslautern 2. Bundesliga
Mitchell Langerak Kapus Ausztrália Átruházás Nyári átigazolási ablak VfB Stuttgart Bundesliga
Miloš Jojić Középpályás Szerbia Átruházás Nyári átigazolási ablak FC Köln Bundesliga
Ciro Immobile Támadó Olaszország Kész Nyári átigazolási ablak Sevilla FC Liga BBVA
Kevin kampl Középpályás Szlovénia Átruházás Nyári átigazolási ablak Bayer Leverkusen Bundesliga
Jeremy Dudziak Védő Németország Átruházás Nyári átigazolási ablak FC Sankt Pauli 2. Bundesliga
Oliver kirch Középpályás Németország Átruházás Nyári átigazolási ablak SC Paderborn Bundesliga
Jakub Błaszczykowski Középpályás Lengyelország Kész Nyári átigazolási ablak AC Fiorentina Serie A
Kevin Großkreutz Középpályás Németország Átruházás Nyári átigazolási ablak Galatasaray SK Süper Lig
Jonas Hofmann Középpályás Németország Átruházás Borussia Monchengladbach Bundesliga

Csapat

2015–2016-os idénycsapat

Kölcsönzött játékosok a 2015–2016-os szezonra

Az alábbi táblázat felsorolja a 2015–2016-os szezonban kölcsönben lévő játékosokat.

Versenyek

Bajnokság

Szezon mérkőzések
Keltezett Nap Ellenfél Elhelyezkedés Pontszám Dortmund gólszerzői Nyilvános
szombat Augusztus 15-én 1 st  nap Borussia Monchengladbach Signal Iduna Park 4-0 Reus A gól 15 perc után gólt szerzett15 e
Aubameyang A gól 21. perc után szerzett gólt21 e
Mkhitaryan A gól 33 perc után gólt szerzett33 e A gól 50 perc után gólt szerzett 50 e
81,359
vasárnap Augusztus 23 2 th  nap FC Ingolstadt Audi-Sportpark 0–4 Ginter A gól 55 perc elteltével szerzett gólt55 th
Reus A gól 60 perc után gólt szerzett60 th ( toll. )
Kagawa A gól 84. percben szerzett gólt84 th
Aubameyang A gól 90 + 1 perc után szerzett gólt90 + 1 th
15 000
vasárnap Augusztus 30 3 th  napos Hertha Berlin Signal Iduna Park 3-1 Hummels A gól 27. perc után szerzett gólt27 e
Aubameyang 51 perc elteltével gólt szerzett51 e
Ramos A gól 90 + 3 perc után szerzett gólt90 + 3 rd
80.500
szombat Szeptember 12 4 -én  nap Hannover 96 HDI-Aréna 2-4 Mkhitaran A gól 44. percben szerzett gólt44 e
Aubameyang 35 perc elteltével gólt szerzett35 eA gól 85 perc után gólt szerzett 85 e
Felipe A gól 67 perc elteltével gólt szerzett67 e (csc)
49 000
vasárnap Szeptember 20 5 -én  napon Bayer Leverkusen Signal Iduna Park 3-0 Hofmann A gól 19 perc után gólt szerzett19 th
Aubameyang A gól 74. percben szerzett gólt74 th
Kagawa A gól 58 perc elteltével szerzett gólt58 th
81,359
vasárnap Szeptember 23 6 th  nap TSG 1899 Hoffenheim Rhein-Neckar-Arena Szimbólum semleges szavazás.svg 1-1 Aubameyang A gól 55 perc elteltével szerzett gólt55 th 29 000
vasárnap Szeptember 27 7 th  napos SV Darmstadt 98 Signal Iduna Park Szimbólum semleges szavazás.svg 2-2 Aubameyang A gól 63 perc után gólt szerzett63 eA gól 71. perc után szerzett gólt 71 e
81,359
vasárnap Október 4 8 th  nap FC Bayern München Allianz Aréna 5-1 Aubameyang A gól 36 perc elteltével gólt szerzett36 th 75 000
péntek Október 16 9 -én  nap FSV Mainz Coface Aréna 0-2 Mkhitaryan A gól 82 perc után gólt szerzett82 ND
Reus A gól 18 perc után gólt szerzett18 th
34 000
vasárnap Október 25 10 th  napos FC Augsburg Signal Iduna Park 5-1 Reus A gól 21. perc után szerzett gólt21 th A gól 33 perc után gólt szerzett 33 rd
Aubameyang A gól 18 perc után gólt szerzett18 th A gól 85 perc után gólt szerzett 85 th A gól 90 perc elteltével szerzett gólt 90 th
81,359
szombat Október 31 11 th  nap Werder Bremen Weserstadion 1-3 Mkhitaran A gól 44. percben szerzett gólt44 e
Reus A gól 9. perc után szerzett gólt9 e A gól 72 perc elteltével szerzett gólt 72 e
42,100
vasárnap November 8 12 th  nap Schalke 04 Signal Iduna Park 2-4 Aubameyang A gól 47 perc után gólt szerzett47 th
Kagawa A gól 30 perc után gólt szerzett30 th Ginter A gól 43 perc elteltével szerzett gólt43 th
79,956
péntek November 20 13 th  nap Hamburg Volksparkstadion 3-1 Aubameyang A gól 86 perc elteltével szerzett gólt86 th 57 000
vasárnap November 29 14 th  napos Vfb Stuttgart Signal Iduna Park 4-1 Castro A gól 3 perc után gólt szerzett3 rd
Aubameyang A gól 19 perc után gólt szerzett19 th A gól 89 perc elteltével szerzett gólt 89 th
Niedermeier A gól 65 perc elteltével szerzett gólt65 th (CSC)
81,359
szombat December 5 15 th  nap VfL Wolfsburg Volkswagen-Arena 1-2 Reus A gól 32 perc után gólt szerzett32 ND
Kagawa A gól 90 perc elteltével szerzett gólt90 th
30 000
vasárnap December 13 16 th  nap Eintracht Frankfurt Signal Iduna Park 4-1 Mkhitaryan A gól 24 perc elteltével szerzett gólt24 th
Aubameyang A gól 57 perc elteltével szerzett gólt57 th
Hummels A gól 61. percben szerzett gólt61 th
Ramos A gól 86 perc elteltével szerzett gólt86 th
81,359
szombat December 19 17 th  nap FC Köln RheinEnergieStadion 2-1 Papastathopoulos A gól 18 perc után gólt szerzett18. sz 50 000
szombat Január 23 18 th  nap Borussia Monchengladbach Borussia-Park 1-3 Reus A gól 41 perc után gólt szerzett41 th
Mkhitaryan A gól 50 perc után gólt szerzett50 th
Gundogan A gól 75 perc elteltével szerzett gólt75 th
54,010
szombat Január 30 19 th  nap FC Ingolstadt Signal Iduna Park 2-0 Aubameyang A gól 77 perc elteltével szerzett gólt77 th A gól 86 perc elteltével szerzett gólt 86 th 81,359
szombat Február 6 20 th  nap Hertha Berlin Olympiastadion Szimbólum semleges szavazás.svg 0-0 74,244
szombat Február 13 21 th  nap Hannover 96 Signal Iduna Park 1-0 Mkhitaryan A gól 57 perc elteltével szerzett gólt57 th 81,359
vasárnap február 21-én 22 th  nap Bayer Leverkusen BayArena 0-1 Aubameyang A gól 64. perc után szerzett gólt64. sz 30 210
vasárnap Február 28 23 th  nap TSG 1899 Hoffenheim Signal Iduna Park 3-1 Aubameyang A gól 90 perc elteltével szerzett gólt90 th
Mkhitaryan 80 perc elteltével gólt szerzett80 th
Ramos A gól 85 perc után gólt szerzett85 th
81,359
szerda Március 2 24 th  nap Darmstadt Stadion am Böllenfalltor 0-2 Ramos A gól 38 perc után gólt szerzett38 e
Durm A gól 53 perc után gólt szerzett53 e
17 000
szombat Március 5 25 th  nap a Bayern München Signal Iduna Park Szimbólum semleges szavazás.svg 0-0 81,359
vasárnap Március 13 26 th  nap FSV Mainz Signal Iduna Park 2-0 Reus A gól 30 perc után gólt szerzett30 th
Kagawa A gól 73 perc elteltével szerzett gólt73 rd
81,359
vasárnap Március 20 27 th  nap FC Augsburg WWK Aréna 0-3 Mkhitaryan A gól 45 perc után gólt szerzett45 th
Castro A gól 69 perc elteltével gólt szerzett69 th
Ramos A gól 75 perc elteltével szerzett gólt75 th
30,660
szombat Április 2 28 th  napos Werder Bremen Signal Iduna Park 3-2 Aubameyang A gól 53 perc után gólt szerzett53 rd
Kagawa A gól 78 perc elteltével szerzett gólt78 th
Ramos A gól 82 perc után gólt szerzett82 ND
81,359
vasárnap Április 10 29 -én  nap Schalke 04 Veltins-Arena Szimbólum semleges szavazás.svg 2-2 Kagawa A gól 49 perc elteltével szerzett gólt49 th
Ginter 56 perc elteltével gólt szerzett56 th
61 670
vasárnap Április 17 30 th  napos Hamburg Signal Iduna Park 3-0 Pulisic A gól 38 perc után gólt szerzett38 th
Ramos A gól 44. percben szerzett gólt44 th A gól 86 perc elteltével szerzett gólt 86 th
81,359
szombat Április 23 31 th  nap VfB Stuttgart Mercedes-Benz Aréna 0-3 Kagawa A gól 21. perc után szerzett gólt21 e
Pulisic A gól 45 perc után gólt szerzett45 e
Mkhitaran 56 perc elteltével gólt szerzett56 e
60,449
szombat Április 30 32 th  nap VfL Wolfsburg Signal Iduna Park 5-1 Kagawa A gól 7 perc után gólt szerzett7 e
Ramos A gól 9. perc után szerzett gólt9 e
Reus A gól 59 perc elteltével gólt szerzett59 e
Aubameyang A gól 77 perc elteltével szerzett gólt77 e A gól 78 perc elteltével szerzett gólt 78 e
81,359
szombat Május 7 33 th  nap Eintracht Frankfurt Commerzbank-Arena 1-0 51,500
szombat Május 14 34 th  nap FC Köln Signal Iduna Park Szimbólum semleges szavazás.svg 2-2 Castro A gól 11 perc után gólt szerzett11 th
Reus A gól 75 perc elteltével szerzett gólt75 th
81,359

Német kupa

Részletek a német kupa mérkőzéseiről
1 st  kör Chemnitzer FC 0 - 2 Borussia Dortmund Stadion an der Gellertstraße, Chemnitz
vasárnap 2015. augusztus 9
14:30 ( UTC + 2 )
Danneberg 62. sz62 perc múlva figyelmeztetett ( 0 - 1 ) A gól 25 perc után gólt szerzett25 th Aubameyang
A gól 82 perc után gólt szerzett82 ND Mkhitaryan 77 th Piszczek
77 perc múlva figyelmeztetett
Nézők: 12 500
játékvezető: Peter Sippel
Jelentés
2 th  kerek Borussia Dortmund 7 - 1 SC Paderborn 07 Signal Iduna Park , Dortmund
szerda 2015. szeptember 28
18:00 ( UTC + 2 )
Ramos A gól 25 perc után gólt szerzett25 e
Castro A gól 30 perc után gólt szerzett30 th A gól 58 perc elteltével szerzett gólt 58 th
Kagawa A gól 43 perc elteltével szerzett gólt43 th
Gundogan A gól 54. percben szerzett gólt54 th
Piszczek A gól 87 perc elteltével szerzett gólt87 th
Mkhitaryan A gól 89 perc elteltével szerzett gólt89 th
( 3 - 1 ) A gól 21. perc után szerzett gólt21 st Lakić 84 th Wydra
84 perc múlva figyelmeztetett

21:05 ( UTC + 2 )
Zündel 47 th47 perc múlva figyelmeztetett ( 0 - 1 ) 16 perc elteltével gólt szerzett16 e Hofmann 45 e Weigl 90 + 1 e Hummels
45 perc múlva figyelmeztetett
90 + 1 perc múlva figyelmeztetett

Aubameyang A gól 64. perc után szerzett gólt64 e
Mkhitaryan A gól 73 perc elteltével szerzett gólt73 e A gól 82 perc után gólt szerzett 82 e A gól 86 perc elteltével szerzett gólt 86 e
Reus 35 e35 perc múlva figyelmeztetett
( 0 - 0 ) 29 perc múlva figyelmeztetett 29 th Ynclán 82 ND Sílvio
82 perc múlva figyelmeztetett
Nézők: 65 190
Játékvezető: Marius Avram
Jelentés
A rájátszás első szakasza Odds BK 3 - 4 Borussia Dortmund Skagerak Aréna , Skien
csütörtök 2015. augusztus 20
Samuelsen A gól 1 perc után szerzett gólt1 re
Nordkvelle A gól 19 perc után gólt szerzett19 e
Ruud A gól 22 perc elteltével szerzett gólt22 e
Jensen 42 e42 perc múlva figyelmeztetett
( 3 - 1 ) A gól 34 perc elteltével gólt szerzett34 th A gól 76 perc után gólt szerzett 76 th Aubameyang
A gól 47 perc után gólt szerzett47 th Kagawa
A gól 84. percben szerzett gólt84 th Mkhitaryan
Nézők: 12 436
játékvezetők: Jorge Sousa
Jelentés
Play-off visszatérő mérkőzés Borussia Dortmund 7 - 2 Odds BK Signal Iduna Park , Dortmund
csütörtök 2015. augusztus 27
A gól 25 perc után gólt szerzett25 e Mkhitaryan
A gól 27. perc után szerzett gólt27 e A gól 31 perc után gólt szerzett 31 e 51 perc elteltével gólt szerzett 51 e Reus
40 perc elteltével gólt szerzett40 e A gól 90 perc elteltével szerzett gólt 90 e Kagawa
A gól 57 perc elteltével szerzett gólt57 e Gündoğan
( 4 - 1 ) Halvorsen A gól 19 perc után gólt szerzett19 th , 23 rd Berg 64 th23 perc múlva figyelmeztetett
A gól 90 + 3 perc után szerzett gólt90 + 3 rd Joo-Ho 80 e Kagawa
80 perc múlva figyelmeztetett
21:05
A gól 34 perc elteltével gólt szerzett34 e 34 e Mak 73 e Tzavellas34 perc múlva figyelmeztetett
73 perc múlva figyelmeztetett
( 1 - 0 ) Castro A gól 72 perc elteltével szerzett gólt72 e
Mkhitaryan 33 e Weigl 36 e33 perc múlva figyelmeztetett
36 perc múlva figyelmeztetett
A gól 90 + 3 perc után szerzett gólt90 + 3 e Dodô 68 e Stankovic 86 e Antonov
68 perc múlva figyelmeztetett
86 perc múlva figyelmeztetett
( 0 - 2 ) Aubameyang A gól 31 perc után gólt szerzett31 e A gól 38 perc után gólt szerzett 38 e A gól 72 perc elteltével szerzett gólt 72 e
Bender 83 e Sokratis 47 e83 perc múlva figyelmeztetett
47 perc múlva figyelmeztetett
A gól 70 perc után gólt szerzett70 e Mkhitaryan 14 e Bender
14 perc múlva figyelmeztetett
( 2 - 0 ) Vernydub 8 e Meza 71 e Jamolov 86 e Zargarov 90 + 3 e8 perc múlva figyelmeztetett
71 perc múlva figyelmeztetett
90 + 3 perc múlva figyelmeztetett
Nézők: 57 009 Játékvezető
: Sebastian Delferiere
Jelentés
Csoportkör FK Krasznodar 1 - 0 Borussia Dortmund Kuban Stadion , Krasznodar
csütörtök 2015. november 26
16:00
A gól 2 perc után gólt szerzett2 e (toll) Mamaev 17 e Pereyra 53 e Kaboré 57 e Jedrzejczyk 90 + 4 e Ari
17 perc múlva figyelmeztetett
53 perc múlva figyelmeztetett
57 perc múlva figyelmeztetett
90 + 4 perc múlva figyelmeztetett
( 1 - 0 ) Hummels 1 e1 perc múlva figyelmeztet Nézők: 30 150 Játékvezető
: Serdar Gözübüyük
Jelentés
Csoportkör Borussia Dortmund 0 - 1 PAOK Signal Iduna Park , Dortmund
csütörtök 2015. december 10
18:00
43 perc múlva figyelmeztetett 43 th Januzaj ( 0 - 1 ) Mak A gól 33 perc után gólt szerzett33 th
Konstantinidis 36 th36 perc múlva figyelmeztetett
Nézők: 55 200 játékvezető
: Mattias Gestranius
Jelentés
16. forduló első szakasza Borussia Dortmund 2 - 0 FC Porto Signal Iduna Park , Dortmund
csütörtök 2016. február 18
18:00
A gól 6 perc után gólt szerzett6 th Piszczek
A gól 71. perc után szerzett gólt71 st Reus
( 1 - 0 ) Varela 58 th Angel 62 n Evandro 78 th Suk 90 th58 perc múlva figyelmeztetett
62 perc múlva figyelmeztetett
78 perc múlva figyelmeztetett
90 perc múlva figyelmeztetett
Nézők: 65 851
játékvezető: Luca Banti
Jelentés
1/16 másodperc FC Porto 0 - 1 Borussia Dortmund Estádio do Dragão , Porto
csütörtök 2016. február 25
20:05
14 perc múlva figyelmeztetett 14 e Evandro 56 e Neves 90 e Pereira
56 perc múlva figyelmeztetett
( 0 - 1 ) Casillas A gól 23. perc után szerzett gólt23 e (csc)
Bürki 58 e Sahin 59 e58 perc múlva figyelmeztetett
59 perc múlva figyelmeztetett
Nézők: 32 000
játékvezető: Mark Clattenburg
Jelentés
16. forduló első szakasza Borussia Dortmund 30 Tottenham Hotspur Signal Iduna Park , Dortmund
csütörtök 2016. március 10
18:00
A gól 30 perc után gólt szerzett30 th Aubameyang
A gól 61. percben szerzett gólt61 th A gól 70 perc után gólt szerzett 70 th Reus
( 1 - 0 ) Caroll 35 th Lamela 67 th35 perc múlva figyelmeztetett
67 perc múlva figyelmeztetett
játékvezető: Cüneyt Çakır
Jelentés
16. forduló második fordulója Tottenham Hotspur 1 - 2 Borussia Dortmund White Hart Lane , London
csütörtök 2016. március 17
20:05
27 perc múlva figyelmeztetett 27 -én Lamela
A gól 74. percben szerzett gólt74 -én Son 79 th Alderweireld
79 perc múlva figyelmeztetett
( 0 - 1 ) Aubameyang A gól 24 perc elteltével szerzett gólt24 th A gól 74. percben szerzett gólt 74 th
Castro 65 th65 perc múlva figyelmeztetett
Nézők: 36 281
játékvezető: Nicola Rizzoli
Jelentés
1/4 döntő első szakasz Borussia Dortmund 1 - 1 Liverpool fc Signal Iduna Park , Dortmund
csütörtök 2016. április 7
20:05
45 + 5 perc múlva figyelmeztetett 45 + 5 e Weidenfeller
A gól 49 perc elteltével szerzett gólt49 e Hummels 52 e Reus 52 e Sokratis
52 perc múlva figyelmeztetett
( 0 - 1 ) A Can 9 e ere 36 e Lallana 44 e9 perc múlva figyelmeztetett
A gól 36 perc elteltével gólt szerzett
44 perc múlva figyelmeztetett
Nézők: 65 848
játékvezető: Carlos Velasco Carballo
Jelentés
1/4 végleges visszatérés Liverpool fc 4 - 3 Borussia Dortmund Anfield , Liverpool

Hivatkozások

1. "A  Borussia támadó fesztivált tart Mönchengladbach ellen (4-0)  " , a lequipe.fr oldalon ,2015. augusztus 15(megtekintés : 2015. augusztus 16. )
  2. "  Európa Liga - Dam: Led 3-0, Borussia Dortmund kikapta egy váratlan győzelem  " , a eurosport.fr ,2015. augusztus 20
  3. "A  Borussia Dortmund vezetést szerez a Bundesligában, miután győzött (0-4) az Ingolstadt felett  " , a lequipe.fr oldalon ,2015. augusztus 23
  4. Csak a sport nemzetiségét kell feltüntetni. Egy játékosnak több nemzetisége is lehet, de csak egy nemzeti válogatotton játszhat jogot.
  5. Csak a legfontosabb választás jelenik meg.
  6. "  Borussia Dortmund - A csapat teljesítményadatai | Transfermarkt  ” , a www.transfermarkt.co.uk oldalon (hozzáférés : 2016. május 16. )