Copa America Utolsó szakaszok  : 37 győztes 1953-ban és 1979-ben

Bal kar készlet par20h.png Body kit par20h.png Készlet jobb kar par20h.png Rövidnadrágkészlet par20h.png Kit zokni by20H.png itthon Bal kar készlet par20a.png Body kit par20a.png Kit jobb kar par20a.png Kit shorts.png Kit zokni par20A.png Kívül

2022-es FIFA-világbajnoki selejtezők: Dél-Amerika zóna

A paraguayi labdarúgó-válogatott ( spanyolul  : Selección de fútbol de Paraguay ) a legjobb paraguayi játékosok válogatásából áll , a Paraguayi Labdarúgó-szövetség égisze alatt .

Történelmi

Paraguay kezdetei

A Paraguayi Labdarúgó Szövetség ( Asociación Paraguaya de Fútbol ) székhelye Asuncionban található , 1906- ban alapították az akkoriban létező 5 klub képviselői: az Olimpia, a Guarani, a Libertad, a Díaz tábornok és a Nacional, ezt d 'először Ligának hívják. Paraguaya de Fútbol . Paraguay első mérkőzését Argentína ellen játszották ,1919. március 11, és 5-1-es paraguayi vereséggel végződött. A paraguayi labdarúgó-szövetség óta tagja a CONMEBOL óta 1921 , és már kapcsolatban áll a FIFA óta 1925 . Első nemzetközi versenyen való részvétele az 1921-es Copa América volt , ahol a négyes negyedik lett. A következő kiadásnál a paraguayi labdarúgó-válogatott ( Selección de fútbol de Paraguay ) döntős volt, támogató mérkőzésen 3 góllal 0-ra veszített Brazíliától. Paraguay legnagyobb vereségét idegenben, Argentína, a 1926. október 20Paraguay ebben az időszakban csak a FIFA Világkupájának első kiadásában vett részt, Uruguayban. A D csoportban csak az Egyesült Államok elleni vereséggel (0–3) és Belgium elleni győzelemmel (1–0) lépte át a következő kört . A verseny egyetlen paraguayi gólszerzője Delfín Benítez Cáceres góljával .

Paraguay 1945-től 1979-ig

A paraguayi csapat történetének legnagyobb győzelmét rögzítették 1949. április 30, otthon, Bolívia ellen . Ez a meccs véget ért a győzelem, 7 pontot célok 0. Paraguay részt vett a 1950-világbajnokság a Brazil . Az első körben csak egy ponttal esett ki (2-2 Svédország ellen ). A két paraguayi gólszerző egy-egy góllal César López Fretes és Atilio López . Az 1958-as labdarúgó-világbajnokságon közel járt a nyolcaddöntőbe jutáshoz. Az első meccsen Paraguay 7 gólt veszített 3 ellen Franciaország ellen , Skóciát 3 góllal verte 2-re, Jugoszlávia ellen pedig 3-3-ra döntött, végül a kilenc szerzett gól képezi a kupában elért gólrekordot. még 40 évvel később sem szakadt meg. Az 1950-es és 1958-as két részvételen kívül Paraguay nem félelmetes és rendszeres csapat. A kontinentális szinten Paraguay szabálytalan, mivel megnyerte a Copa América kétszer a 1953 és 1979 , de kiesett az első fordulóban 1975-ben.

Paraguay 1980 és 1995 között

Ebben az időszakban a csapat csak egy világkupán vett részt, 1986-ban Mexikóban . Először a paraguayi csapat Irak elleni győzelemmel (1-0), két döntetlennel Mexikó (1-1) és Belgium (2-2) ellen győzedelmeskedik az első körben . De a nyolcadikban Anglia ellen veszített 3 góllal 0-ra. A kontinentális szinten (Copa America) az ország ismét szabálytalan. Az 1987-es és az 1991-es kiadásnál az első fordulóban kiesett, míg 1989- ben a negyedik lett.

Paraguay 1995 és 2005 között: fénykora Chilaverthez kapcsolódik

Ebben az időszakban a paraguayi futball megmutatja magát nemzetközi szinten. José Luis Chilavert testesíti meg a paraguayi futball fénykorát. A paraguayi csapat egymás után két negyeddöntővel érkezik Franciaországba a Copa Américán. A Paraguayi Labdarúgó-szövetség 1998-ban megváltoztatta nevét, és Asociación Paraguaya de Fútbol (APF) lett. A D-csoportban Paraguay Spanyolországgal (0-0), Nigériával (3-1) és Bulgáriával (0-0) találkozik. Mindenki emlékszik a paraguayi José Luis Chilavert, aki alatt a 1998-as vb , meghajolt egy keskeny sávot Franciaország a negyedik fordulóban a Lens után egy arany gól Laurent Blanc a 114 th  percben. Paraguay két másik alkalommal (1986-ban Anglia és 2002-ben Németország ellen ) bejutott a nyolcaddöntőbe , ami a legjobb eredményük egy világkupán. 1998-ban Paraguay-t testesítik meg José Luis Chilavert, Celso Ayala , Carlos Gamarra és Roberto Acuña . Paraguay a kontinentális szinten következetes, mivel mindig bejut a Copa América negyeddöntőjébe. És ott van még a 2004-es athéni olimpiai játékokon összegyűjtött ezüstérem is , amely az Argentína elleni döntőben 1–0-s vereséget szenvedett, Carlos Tévez góljával .

Paraguay 2005 óta

2005 óta a paraguayi csapat visszatért hibáihoz, vagyis a válogatás már nem erről beszél, mint 1998-ban . Volt Bayern München játékos Roque Santa Cruz a karizmatikus játékos a jelenlegi keretből. Paraguay bejutott a 2006-os világbajnokságra , de az első fordulóban kiesett, csak egyetlen győzelmet aratott Trinidad és Tobago felett (2-0). Az argentin Gerardo Martino új menedzserekké válik2007. március. A 2007 -es venezuelai Copa América során a válogatás második lett a csoportjukban, Argentína mögött, de a negyeddöntőben elesett a 6-0-ra atomizáló Mexikóval szemben . A 2008. május 31A stadion a Toulouse ellen Franciaországban , Paraguay mutatta, hogy ő egy erős csapat, és arra a következtetésre jut a 0-0.

A 2009. szeptember 9, Verte Argentína „s Maradona (1-0), Paraguay jogosult a 2010-es világbajnokság . Az E csoportban találja magát Olaszországgal , Szlovákiával és Új-Zélanddal . Öt ponttal az első helyen áll, megelőzve Szlovákiát, Új-Zélandot és mindenekelőtt a regnáló olasz világbajnokot.

A nyolcaddöntőben Paraguay 5–3 -as büntetésekkel Japán ellen küzd, mivel a hosszabbítás végén nem tudott dönteni (0–0). A csapat története során először kvalifikálta magát a negyeddöntőben. Paraguay akkor szembesül a csapat Spanyolországban , amely kiküszöböli ezeket nehezen 0-1 (a 82 nd  perc).

2011-ben Paraguay részt vett a Copa América rendezvényen . Végén az 1 st  forduló, az eredmény nulla 3 játékok 3 (szemben az egyenlítő egy 0-0, szemben Brazíliában a pontszám 2-2, és a néző venezuelai a pontszám 3-3). Befejezte 3 e 4, és eléri a negyeddöntőbe, ahol találkozik Brazíliában.

Paraguay ismét 0–0-s döntetlennel végzett, és 2–0-s büntetésekkel nyert. Megtalálta Venezuelát az elődöntőben, amely újabb döntetlennel zárult 0–0-s pontszámmal, és büntetőkkel 5–3-ra nyert. Ezért bejutott az Uruguay elleni döntőbe, de 3–0-s eredménnyel veszített. A döntő után Gerardo Martino úgy dönt, hogy elhagyja edzői posztját.

Francisco Arce követi Martinót, de kirúgják2012. június, két nappal a bolíviai vereség után (1-3) a 2014. évi világbajnokság kvalifikációjának részeként . Egy hónappal később Gerardo Pelusso- t nevezték ki edzőnek. Pelusso lemond 2013. júniushazai vereség után, 1-2, Chile ellen .

A 2013. július 27, Víctor Genes lesz az új menedzser. -Ban pótolják2014. decemberaz argentin Ramón Díaz . Díaz a 2015-ös Copa América negyedik helyére vezeti Paraguayt  : az elődöntőben Argentína ellen 6–1-es vereség , majd a kis döntőben újabb hátrány Peru ellen (2–0).

Paraguay nem felel meg a 2018 World Cup , és kiesett az 1 st  fordulóban a Copa America 2016 . Azonban a Copa América 2019 első fordulóját a két legjobb harmadik között töltötte, anélkül, hogy mérkőzést nyert volna (két döntetlen, egy vereség), és a nyolcaddöntőben megállt Brazília , a házigazda és a verseny jövőbeli győztese ellen a ' a tizenegyespárbaj után gól nélküli gól a pontszerzés és a hosszabbítás után (0-0, 3 tab 4-ig).