Legjobb játékos Dani Alves
Legjobb góllövő (k) Everton Paolo Guerrero (3 gól)
Legjobb passz (ok) Roberto Firmino Charles Aránguiz (3 gólpassz)

Navigáció

A Copa America 2019 a 46 th  kiadás a Copa America , a legfontosabb nemzetközi eseménye CONMEBOL . A verseny a brazil és a házigazdák 12 résztvevő, a tíz dél-amerikai ország, valamint két vendég az AFC , a Japán - amely a 2 -én  részt vett a rendezvény - és Katar , részt először.

A befogadó ország megválasztása

Eredetileg a 2019-es Copa Américának Chile volt a házigazdája , míg Brazíliának a 2015-ös Copa América volt a házigazdája . Ez annak köszönhető, hogy a CONMEBOL a versenyeket az országok ábécé sorrendjében forgatja. A 2013-as Konföderációs Kupa , a 2014-es világbajnokság és a 2016-os olimpia brazil szervezése miatt azonban a brazilok és chileiek meg akarják változtatni a bajnokság szervezését, ezt az elképzelést a CONMEBOL hagyta jóvá 2012-ben.

Résztvevő Nemzetek

Ország Részvétel (ek) A legjobb eredmény Utolsó részvétel
(elért eredmény)
CONMEBOL
Argentína +41, Aranyérem, Dél-AmerikaGyőztes (14)
1921 , 1925 , 1927 , 1929 , 1937 , 1941 , 1945 , 1946 , 1947 , 1955 , 1957 , 1959 (1) , 1991 , 1993
2016
(döntős)
Bolívia +26., Aranyérem, Dél-AmerikaGyőztes (1)
1963
2016
( 1 st  kör)
Brazil PO +35, Aranyérem, Dél-AmerikaGyőztes (8)
1919 , 1922 , 1949 , 1989 , 1997 , 1999 , 2004 , 2007
2016
Chile +38, Aranyérem, Dél-AmerikaGyőztes (2)
2015 , 2016
2016
(nyertes)
Colombia +21, Aranyérem, Dél-AmerikaGyőztes (1)
(negyeddöntős)
Paraguay +36, Aranyérem, Dél-AmerikaGyőztes (2)
1953 , 1979
2016
Peru +31, Aranyérem, Dél-AmerikaGyőztes (2)
1939 , 1975
2016
Uruguay +43, Aranyérem, Dél-AmerikaGyőztes (15)
1916 , 1917 , 1920 , 1923 , 1924 , 1926 , 1935 , 1942 , 1956 , 1959 (2) , 1967 , 1983 , 1987 , 1995 , 2011

Városok és stadionok

A 2018. június 14, a CBF alelnöke , Fernando Sarney bejelenti, hogy öt város ad otthont a tornának: Salvador , Rio de Janeiro , São Paulo , Belo Horizonte és Porto Alegre .

A Copa América 2019 a brazil oldalon található. Belo Horizonte Porto Alegre Sao Paulo Rio de Janeiro Salvador Rio de Janeiro Sao Paulo

A rangsor jelmagyarázata

A tizenkét csapat az első körben három négyes csoportra oszlik. Minden csoport első kettője bejut a nyolcaddöntőbe, valamint a két legjobb harmadba.

21:30 ( helyi idő )
Coutinho A gól 50 perc után gólt szerzett50 th ( toll. )
18:30 ( helyi idő )
Martins A gól 28. perc után szerzett gólt28 th ( toll. ) ( 1 - 1 ) A gól 45 perc után gólt szerzett45 th Guerrero ( Cueva Döntő passz )
A gól 55 perc elteltével szerzett gólt 55 th Farfán ( Guerrero Döntő passz )
A gól 90 + 6 perc után szerzett gólt 90 + 6 th Flores ( Farfán Döntő passz )
2019. június 22 Peru 0 - 5 Brazília Arena Corinthians , São Paulo
( 0 - 3 ) A gól 12 perc után gólt szerzett12 th Casemiro ( Marquinhos Döntő passz )
A gól 19 perc után gólt szerzett 19 th Firmino
A gól 32 perc után gólt szerzett32 ND Everton ( Coutinho Döntő passz )
A gól 53 perc után gólt szerzett 53 rd Alves ( Firmino Döntő passz )
A gól 90 perc elteltével szerzett gólt 90 th Willian
Nézők: 45 067 játékvezető
: Fernando Rapallini
Jelentés
2019. június 22 Bolívia 1 - 3 Venezuela Estádio Mineirão , Belo Horizonte
( Döntő passzBejarano ) Justiniano  (en) A gól 83. percben szerzett gólt83 rd ( 0 - 1 ) A gól 2 perc után gólt szerzett2 nd Machis ( Hernández Döntő passz )
A gól 55 perc elteltével szerzett gólt 55 e Machis ( Rincón Döntő passz )
A gól 87 perc elteltével szerzett gólt 87 e Martínez ( Soteldo Döntő passz )
Nézők: 11 746 játékvezető
: Esteban Ostojich
Jelentés

Brazília megerősítette kedvenc állapotát, és megkapja a 1 st  hely a csoportban, de küzd, hogy Venezuela aki elkapja egy döntetlen (0-0). A venezuelai csapat a VAR - a Copa América-ban először megjelenő rendszer - nagy haszonélvezője lesz, amely két gólt sem hajlandó elutasítani mind a brazilok, mind a peruiak számára a velük szemben álló Venezuelával való közvetlen konfrontációjuk során. 2 nd  helyen. A brazil házigazdák 5-0-ra legyőzve a peruiaknak sikerült bejutniuk a nyolcaddöntőbe azzal, hogy a bajnokság két legjobb harmada között végeztek.

19:00 ( helyi idő )
( 0 - 0 ) A gól 71. perc után szerzett gólt71 th R. Martínez ( James Döntő passz )
A gól 86 perc elteltével szerzett gólt 86 e D. Zapata ( Lerma Döntő passz )
Nézők: 35 572
játékvezető: Roberto Tobar
Jelentés
2019. június 16 Paraguay 2 - 2 Katar Estádio do Maracanã , Rio de Janeiro
Cardozo A gól 4 perc után gólt szerzett4 -én ( toll. )
( Döntő passzAlmiron ) González 56 perc elteltével gólt szerzett56 th
( 1 - 0 ) A gól 68 perc után gólt szerzett68 th Ali ( Salman Döntő passz )
A gól 77 perc elteltével szerzett gólt 77 th Khoukhi ( Ak. Afif Döntő passz )
Nézők: 19 196
Játékvezető: Diego Haro
Jelentés
2019. június 19 Colombia 1 - 0 Katar Estádio do Morumbi , São Paulo
( Döntő passzJames ) D. Zapata A gól 86 perc elteltével szerzett gólt86. sz ( 0 - 0 ) Nézők: 22 079
Játékvezető: Alexis Herrera
Jelentés
2019. június 19 Argentína 1 - 1 Paraguay Estádio Mineirão , Belo Horizonte
Messi A gól 57 perc elteltével szerzett gólt57 th ( toll. ) ( 0 - 1 ) A gól 37 perc elteltével gólt szerzett37 th R. Sánchez  (a) ( Almiron Döntő passz ) Nézők: 35 265
játékvezető: Wilton Sampaio
Jelentés
2019. június 23 Katar 0 - 2 Argentína Arena do Grêmio , Porto Alegre
( 0 - 1 ) A gól 4 perc után gólt szerzett4 e Martínez
A gól 82 perc után gólt szerzett82 e Agüero ( Dybala Döntő passz )
Nézők: 41 390
Jelentés
2019. június 23 Colombia 1 - 0 Paraguay Itaipava Aréna Fonte Nova , Salvador
( Döntő passzArias ) Cuéllar A gól 31 perc után gólt szerzett31 e ( 1 - 0 ) Nézők: 13 903
játékvezető: Víctor Hugo Carrillo
Jelentés

Kolumbia erős benyomást tesz azáltal, hogy megnyeri három csoportmeccsét - ebben az esetben ők az egyetlen csapat a tornán -, miközben Argentína küzd a nyolcaddöntőbe jutásért. Csak a győzelem ellen Katar lehetővé teszi a Albiceleste hogy előre a 2 -én  ölében. Katar, az AFC vendége jó benyomást tett azzal, hogy döntetlent (2–2) ragadott el Paraguay előtt (aki 2–0-ra vezetett), de nem kerülhette el, hogy a csoport utolsó helyére kerüljön. Paraguay csak két ponttal jutott tovább a nyolcaddöntőbe: csak Mexikónak, az 1993-as kiadásban sikerült azonos csoportösszeggel kiszabadulnia a csoportkörből.

( Döntő passzCaceres ) Suárez A gól 44. percben szerzett gólt44 e
A. Mina 80 perc elteltével gólt szerzett80 e ( csc )
( 3 - 0 ) Nézők: 13 611 játékvezető
: Anderson Daronco
Jelentés
2019. június 17 Japán 0 - 4 Chile Estádio do Morumbi , São Paulo
20:00 ( helyi idő )
( 0 - 1 ) A gól 41 perc után gólt szerzett41 e Pulgar ( Aránguiz Döntő passz )
A gól 54. percben szerzett gólt 54 e Vargas ( Isla Döntő passz )
A gól 82 perc után gólt szerzett 82 e Sánchez ( Aránguiz Döntő passz )
A gól 83. percben szerzett gólt 83 e Vargas ( Sánchez Döntő passz )
Nézők: 23 253
játékvezető: Mario Díaz de Vivar
Jelentés
2019. június 20 Uruguay 2 - 2 Japán Arena do Grêmio , Porto Alegre
Suárez A gól 32 perc után gólt szerzett32 e ( Pen. )
( Döntő passzLodeiro ) Gimenez A gól 66 perc elteltével szerzett gólt66 e
( 1 - 1 ) A gól 25 perc után gólt szerzett25 th Miyoshi ( Shibasaki Döntő passz )
A gól 59 perc elteltével gólt szerzett 59 th Miyoshi
Nézők: 39 733
Játékvezető: Andrés Rojas
Jelentés
2019. június 21 Ecuador 1 - 2 Chile Itaipava Aréna Fonte Nova , Salvador
E. Valencia A gól 26 perc elteltével szerzett gólt26 th ( toll. ) ( 1 - 1 ) A gól 8. perc után gólt szerzett8 e Fuenzalida
51 perc elteltével gólt szerzett51 e Sánchez ( Aránguiz Döntő passz )
Nézők: 14 727
játékvezető: Patricio Loustau
Jelentés
2019. június 24 Chile 0 - 1 Uruguay Estádio do Maracanã , Rio de Janeiro
( 0 - 0 ) A gól 82 perc után gólt szerzett82 ND Cavani ( Valverde Döntő passz ) Nézők: 57 442
játékvezető: Raphael Claus
Jelentés
2019. június 24 Ecuador 1 - 1 Japán Estádio Mineirão , Belo Horizonte
Mena  (In) 35 perc elteltével gólt szerzett35 e ( 1 - 1 ) A gól 15 perc után gólt szerzett15 -én Nakajima Nézők: 9 729
Játékvezetők: Jesús Valenzuela
Jelentés

Uruguay és Chile keserűen vitatja ezt a csoportot, akik az utolsó napon kardot kereszteznek. A gól Edinson Cavani lehetővé teszi a Celeste , hogy befejezze az 1 st  hely előtt a chilei. Az 1–1 semlegesítésével Japán és Ecuador kihagyja a nyolcaddöntőbe jutás lehetőségét, és kiesik.

Harmadik helyezés

A két legjobb harmad bejut a nyolcaddöntőbe.

• Kvalifikált a nyolcaddöntőbe
Rangsorolás
1 Peru (A csoport) 4 3 1 1 1 3 6. -3
2 Paraguay (B csoport) 2 3 0 2 1 3 4 -1
3 Japán (C csoport) 2 3 0 2 1 3 7 -4

Döntő asztal

A döntő kivételével a szabályozási idő végén elért döntetlen esetén nem terveznek hosszabbítást: a kvalifikációról közvetlenül büntetőpárbaj dönt. A nyolcaddöntőben három mérkőzést büntetőkkel játszanak a kilencven játékidő végén.

Negyeddöntők Elődöntők Végső
0Június 27. , Porto Alegre   0Július 2. , Belo Horizonte   0Július 7. , Rio de Janeiro

HiányaGonzález

Ebben az első negyeddöntőben Paraguay kordában tartja Brazíliát (0-0), és erős küzdelemmel sikerül elhúznia a büntetőpárbajt . A 2011-es és 2015-ös kiadásokkal ellentétben azonban, amikor a guaraniak ily módon kiküszöbölték a brazilokat, a szerencse már nem mosolyog Paraguayra, aki két lövést hagy ki. Brazília legyőzi az indiai jelet, és 2007 óta először kerül az elődöntőbe .

2019. június 28 Venezuela 0 - 2 Argentína Estádio do Maracanã , Rio de Janeiro
( 0 - 1 ) 10 perc után gólt szerzett10 th Martínez ( Agüero Döntő passz )
A gól 74. percben szerzett gólt 74 th Lo Celso
Nézők: 50 094
Jelentés

Argentína megverte Venezuelát anélkül, hogy igénybe venné a tizenegyespárbajt - ebben az esetben ők az egyetlen csapat -, és jobb teljesítményt nyújt a csoportkörhöz képest. Az eddig veretlen Venezuelának kapitulálnia kell ellenfele tapasztalatain és realizmusán.

SikerSánchez

Ez a harmadik negyeddöntő a sorozat legkiegyensúlyozottabb, mivel ez az egyetlen, amely két logikai kedvencet állít egymás ellen a címért. Chile felülmúlja ellenfelét - két gólt tagad a VAR-tól -, ennek ellenére át kell esnie a tizenegyespárbajon, hogy érvényesítse jegyét az elődöntőben.

SikerFlores

Ez az utolsó negyeddöntő a legvitatottabb is, mivel a VAR három gólt utasít el az uruguayiaktól meglehetősen megkérdőjelezhető les miatt. A peruiak védekezésben nehezen kezelhetők, és miután kiragadták a gól nélküli döntetlent, minden kapura lövésük sikerrel jár. Luis Suárez hiányolja az övét, és mindenki meglepetésére a kiesésig kárhoztatja.

Jelentés

Ez az első elődöntő a Superclásico új kiadását hozza világra, szemben a dél-amerikai kontinens két óriásával . Brazília legyőzi Mineiraço átkát, és győz azáltal, hogy realizmust mutat be hosszú ellenfele előtt. Az argentinok botrányt sírnak és megkérdőjelezik a választottbíróságot, amely a VAR jelenléte ellenére sem ítélt volna meg nekik két büntetést .

2019. július 3 Chile 0 - 3 Peru Arena do Grêmio , Porto Alegre
( 0 - 2 ) A gól 21. perc után szerzett gólt21 e Flores ( Carrillo Döntő passz )
A gól 38 perc után gólt szerzett 38 e Yotún ( Carrillo Döntő passz )
A gól 90 + 1 perc után szerzett gólt 90 + 1 e Guerrero ( Tapia Döntő passz )
Nézők: 33 058
Játékvezető: Wilmar Roldán
Jelentés

Peru egyértelműen bosszút áll Chilén - az ellenfeleken, akik négy évvel korábban kiesett őket a verseny ugyanazon szakaszában -, és 44 évvel az utolsó ilyen szintű részvétel után biztosítja a kvalifikációt a bajnokság döntőjébe .

Match 3 th  Place

2019. július 6 Argentína 2 - 1 Chile Arena Corinthians , São Paulo
( Messi Döntő passz ) Omen A gól 12 perc után gólt szerzett12 e
( Lo Celso Döntő passz ) Dybala A gól 22. perc után szerzett gólt22 e
( 2 - 0 ) A gól 59 perc elteltével gólt szerzett59 e ( Pen. ) Vidal Nézők: 41 573
Jelentés

Két egymást követő Argentína-Chile döntő után, amelyet a chileiek nyertek, a „kis döntőben” találkozik a két csapat, hogy meghatározzák a harmadik helyet ebben a Copa Américában. Ezúttal Argentína volt a győztes, és így biztosította a dobogót. Vegye figyelembe Lionel Messi karrierjének második piros lapját , miután veszekedtek Gary Medellel, aki szintén pirosat látott.

Végső

26. mérkőzés Brazília 3 - 1 Peru Maracanã stadion , Rio de Janeiro
2019. július 7
17:00 ( helyi idő )
( Gabriel Jesus Döntő passz ) Everton A gól 15 perc után gólt szerzett15 th
( Arthur Döntő passz ) Gabriel Jesus A gól 45 perc után gólt szerzett45 e
Richarlison A gól 90 perc elteltével szerzett gólt90 th ( PEN. )

Összefoglalás csapatonként

Négyzet Csapat Meccsek Győzelmek Döntetlen Vereségek BP időszámításunk előtt Diff. Haladás

Tipikus csapat

A Dél-amerikai Labdarúgó Szövetség (CONMEBOL)
Gyám Védő Középső Támadó
Alisson becker Dani Alves José María Giménez Thiago Silva Miguel Trauco

Leandro Paredes Arthur Arturo Vidal

James Rodríguez Paolo Guerrero Everton

Műsorszolgáltatási jogok

1. (es) "  Copa América Brasil 2019 se disputará con 12 selecciones  " , a www.conmebol.com címen ,2018. május 4(megtekintve : 2018. május 7. ) .
  2. (ek) "  La Copa América da otro paso hacia Chile  " , a www.lanacion.cl ,2009. augusztus 8(megtekintve : 2016. március 4. ) .
  3. (ek) "  Venezuela con" V "de VAR: REVISA los Cuatro Goles que la tecnología anuló egy szívességet de la 'vinotinto'  " , a www.depor.com ,2019. június 19(megtekintve : 2019. július 4. ) .
  4. Eric Frosio, "  Copa América: Brazília könnyedén bejut a negyeddöntőbe  " , a www.lequipe.fr oldalon ,2019. június 22(megtekintve : 2019. július 4. ) .
  5. "  Copa America: Argentina legyőzi Katart és csatlakozik Venezuelához a nyolcaddöntőben  " , a www.lequipe.fr oldalon ,2019. június 23(megtekintve : 2019. július 4. ) .
  6. (ek) Luis Reyes, "  Paraguay clasificó con sólo dos puntos: nincs ocurría desde 1993  " , a chile.as.com ,2019. június 24(megtekintve : 2019. július 4. ) .
  7. "  Copa America: Cavani lehetővé teszi Uruguay számára, hogy elkerülje Kolumbiát a nyolcaddöntőben  " , a www.lequipe.fr oldalon ,2019. június 25(megtekintve : 2019. július 4. ) .
  8. Steven Oliveira, „  Brazília bosszút áll Paraguay-n  ” , www.sofoot.com ,2019. június 28(megtekintve : 2019. július 4. ) .
  9. „  Copa América: Argentína szétzúzza Venezuela, és megy az elődöntőbe  ” , a www.dhnet.be ,2019. június 28(megtekintve : 2019. július 4. ) .
  10. Michael Balcaen, „  Láb. Chile még mindig magas hangokról álmodik!  » , A www.24matins.fr webhelyen ,2019. június 29(megtekintve : 2019. július 4. ) .
  11. "  Copa América: Három gólt elutasítottak les miatt, Suarez kihagyott büntetőjét ... Uruguay kiadta Peru  " , a www.20minutes.fr oldalon ,2019. június 30(megtekintve : 2019. július 4. ) .
  12. "  Copa América: Suárez könnyei az elmulasztott lövése után  " , a sport24.lefigaro.fr oldalon ,2019. június 30(megtekintve : 2019. július 4. ) .
  13. Eric Frosio, "  Brazília uralja Messi Argentínáját és csatlakozik a Copa America döntőjéhez  " , a www.lequipe.fr oldalon ,2019. július 3(megtekintve : 2019. július 4. ) .
  14. (ek) Leo Farinella, „  El partido Debe volver egy jugarse  ” , a www.ole.com.ar ,2019. július 3(megtekintve : 2019. július 4. ) .
  15. „  Copa America - Szenzáció: Peru elsöpörte Chile-t!  » , A www.beinsports.com webhelyen ,2019. július 4(megtekintve : 2019. július 4. ) .
  16. "  Copa América: Messi elküldte Chile ellen veszekedést a Medellel  " , a sport24.lefigaro.fr oldalon ,2019. július 6(megtekintve : 2019. július 7. ) .
  17. (in) "Az  ESPN + növeli a Copa America futballportfólióját  " a media.sportbusiness.com , speciális webhelyen ,2019. május 28(hozzáférés : 2019. május 28. ) .